11 důvodů pro pořízení fotoaparátu Samsung NX11

10. srpna 2011
Třípalcový AMOLED displej, nahrávání videa v HD rozlišení a praktické objektivy pro pořizování vysoce kvalitních snímků, které z vás udělají profesionála.

Praha – 10. srpna, 2011 – Jste začínající fotograf a chcete, aby vaše fotografie vypadaly profesionálně? Žebříček jedenácti důvodů vás přesvědčí, že digitální fotoaparát Samsung NX11 je ta správná volba.

11 předností, kterými vás fotoaparát Samsung NX11 přesvědčí

1.Mimořádně velký obrazový snímač APS-C nabízí dokonalou kvalitu obrazu a bohaté přirozené barvy. Umožní vám nahrávat videa v HD kvalitě a s menší hloubkou ostrosti Snímač APS-C je vlastní většině digitálních zrcadlovek.

2.Samsung pro NX11 nabízí široké spektrum výměnných objektivů, kterými je možné fotoaparát osadit. Samsung navíc bude řadu NX dále rozvíjet a v budoucnu se nabídka objektivů rozšíří o makroobjektivy, portrétní objektivy a další. NX11 se tak stává vhodným fotoaparátem doslova pro každou příležitost.

3.V režimu priority objektivu fotoaparát Samsung NX11 automaticky rozpozná nasazený objektiv a poskytne pro něj optimalizované nastavení expozice. Jakmile objektiv vyměníte, nastavení se automaticky přizpůsobí pro optimální snímání s novým objektivem

4.Pokud jste fotograf-začátečník, jistě oceníte praktické tlačítko
i-Function
aktivující běžné funkce při fotografování, např. clona, rychlost závěrky, nastavení citlivosti ISO a vyvážení bílé. Umožňuje také snadnější a rychlejší nastavení přístroje při fotografování, které vám tak pomůže být neustále ve střehu. Kromě toho vám systém
i-Function umožňuje měnit nastavení přirozeně levou rukou pomocí tlačítka zabudovaného přímo na objektivu.

5.Pokud rádi vytváříte strhující panoramatické snímky, s NX11 snadno zachytíte a vytvoříte svůj vlastní panoramatický pohled. Ovládání je jednoduché – stačí stisknout tlačítko spouště v režimu panorama a pohybovat fotoaparátem v požadovaném směru.

6.Aby bylo vaše fotografování pohodlnější a rychlejší,je design modelu NX11 ergonomicky uzpůsoben
k
lepšímu držení přístroje. Fotoaparát vám doslova padne do ruky jako ulitý.

7.Rychlý a jasný třípalcový displej typu AMOLED poskytuje pohled ze širokého úhlu a zároveň si své fotografie můžete prohlédnout za všech světelných podmínek, dokonce i za plného slunce.

8.Zachyťte obraz i zvuk mimořádných událostí. Součástí modelu NX11 je funkce obrazu se zvukem, která umožňuje na pozadí nahrávat hudbu nebo smích vašich blízkých při fotografování. Oživování vzpomínek se stane mnohem živějším zážitkem.

9.Už se vám stalo, že jste si omylem smazali snímek, který jste si chtěli nechat? S NX11 vám se vám to nestane. Všechny odstraněné fotografie je možné snadno obnovit pomocí funkce Odpadkový koš.

10.S funkcí rychlého a přesného automatického zaostřování vám už nikdy neunikne žádná příležitost, NX11 obsahuje rychlé, přesné a vysoce optimalizované automatické zaostřování (AF), které dokáže zaostřit během neuvěřitelných přibližně 0,17 s. Fotoaparát s vámi bude jednoduše držet krok

11.Říkáte si, že to vše bude něco vážit? Buďte bez obav, nízká váha a kompaktní rozměry fotoaparátu Samsung NX11 jsou dalším podstatným trumfem. Patří k hlavním přednostem CSC fotoaparátu (Compact System Camera) v porovnání s běžnými zrcadlovkami.

Doporučená MOC fotoaparátu Samsung NX11 činí Kč 12 990,- vč. DPH.

Určitě si přečtěte

9 jednoduchých fotografických triků, na doma i ven

9 jednoduchých fotografických triků, na doma i ven

Ani během pošmourných zimních dní nemusejí fotografové zahálet. Tradiční, osvědčené fotografické postupy si mohou zpestřit několika zajímavými experimenty, aniž by bylo nutné investovat do drahého studiového vybavení…

1 Helena Vyplelová

6 nejlepších volně dostupných programů pro úpravu fotografií

6 nejlepších volně dostupných programů pro úpravu fotografií

Na internetu najdeme řadu tzv. free fotoeditačních programů, které se mohou stát alternativou k placeným aplikacím. Řada z nich nabízí opravdu široké možnosti úprav fotografií. Které patří mezi ty nejlepší?

31 Helena Vyplelová

Co prohlásili slavní fotografové o svém řemesle

Co prohlásili slavní fotografové o svém řemesle

Podívejte se s námi na citáty slavných fotografů, které vám mohou pomoci nalézt cestu k lepším fotografiím. Většinou v sobě totiž obsahují i skrytá doporučení, jak k fotografování přistupovat.

Lenka Dostálová

Sony A7 II – druhá generace v podrobném testu

Sony A7 II – druhá generace v podrobném testu

Model Sony A7 byl prvním kompaktním fotoaparátem s výměnou optikou osazeným plnoformátovým snímačem. My jsme pro vás otestovali jeho následovníka – bezzrcadlovku Sony A7 II.

60 Helena Vyplelová

Oskar Schindler: Od filmu k realitě (reportáž)

Oskar Schindler: Od filmu k realitě (reportáž)

Schindlerův seznam. Film s neobyčejně poutavým příběhem i zpracováním, oceněný mnoha Oskary. Jeho děj, obzvláště konec, mě natolik zaujal, že jsem se rozhodla vydat se po stopách Oskara Schindlera a jeho fabriky.

Zuzana Součková

Fujifilm přestavil bezzrcadlovku X-T30 a odolný pevný objektiv XF 16 mm F2,8

Fujifilm přestavil bezzrcadlovku X-T30 a odolný pevný objektiv XF 16 mm F2,8

Fujifilm oficiálně představil levný model APS-C bezzrcadlovky X-T30. Těšit se můžeme na výbornou obrazovou kvalitu díky novému snímači, jakož i na pokročilé video. To vše v kompaktním a finančně dostupném balení. Zajímavou novinkou je také širokoúhlý objektiv XF 16 mm F2,8 R WR.

11 Helena Vyplelová