8
Fotogalerie

Neomezená galerie fotografií stále při sobě v aplikaci Getty Images

Sháníte-li konkrétní snímek, nebo chcete-li nabídnout nějaký svůj k prodeji, existuje několik možností, jak toho dosáhnout. Služba Getty Images je jednou z nich.

Co je to Getty Images?

Jedná se o americkou fotobanku sídlící ve městě Seattle ve Washingtonu. Je dodavatelem fotografií pro podniky a spotřebitele a její archiv čítá více než 80 milionů statických snímků a ilustrací a více než 50 tisíc hodin filmových záběrů.

Je zaměřena na tři oblasti: tvůrčí profesionály (reklama a grafický design), média (tisk a on-line publikace) a firemní (design interiérů). Společnost Getty má distribuční pobočky po celém světě. Její archiv se zvětšuje a společnost tak své snímky digitalizovala, což umožňuje on-line distribuci. Společnost byla založena Markem Gettym a Jonathanem Kleinem v roce 1995. Zdroj: Wikipedie

Fotobanku Getty Images už můžete mít i ve svém mobilním telefonu. Avšak pouze v tom se systémem iOS od Apple. Je to s podivem, protože i telefony s Androidem dělají kvalitní snímky a nejzásadnější propojení této fotobanky se sociální sítí EyeEm funguje právě i na této platformě. Když totiž do EyeEm nahrajete fotografii, můžete ji rovnou odeslat i k distribuci do Getty Images a vydělat tak nějaký ten dolar.

Aplikace se dělí na čtyři sekce. První vám poskytuje ruční hledání, ve kterém se noříte do jednotlivých témat a prohledáváte si je dle toho, co se vám líbí. Těch je obrovské množství (Culture, Science, Places, Technique, Sports, News, Lifestyle, Bussines, Travel atd.), které se ještě větví na další podsekce dle zaměření.

Obrázek 1.pngObrázek 2.png
Pod nabídkou LEGACY COLLECTION doporučuje Getty Images zajímavý obsah, který by vás neměl minout.

Druhá záložka se symbolem oka už vyhledává dle vašich preferencí. Podsekce Now sice obsahuje aktuální témata, v té s názvem Photographers už ale můžete začít sledovat uživatele (fotografy) sítě, které si sami vyhledáte. Bohužel vyhledávat dle klíčových slov nejde. To si nejdříve musíte najít fotku, která jej obsahuje a až následně jej rozkliknout. A to ještě značně kostrbatě.

Obrázek 3.pngObrázek 4.png
Vyhledávání podle štítků je zbytečně zapadlé.

Když se dopátráte potřebného snímku, máte na výběr ze tří možností. První slouží k uložení si snímku na Board, který je třetí hlavní záložkou aplikace a je jakousi vaší zdí a zkrácenou cestou na oblíbené snímky. Druhá možnost vám poskytne odkaz, který lze vložit do HTML editoru vašich webových stránek – ne všechny snímky jej ale poskytnou. Jak pak takový snímek na webu vypadá, můžete vidět na obrázku níže, ten je právě z fotobanky Getty Images do tohoto článku vložen.

Třetí možností nabídnutou u vybraného snímku je jeho sdílení na sociální sítě, lze si jej ale také uložit na Dropbox nebo do galerie Fotek. To je však logicky možné pouze v omezené kvalitě. Aplikace vám ještě nabídne další snímky podobného ražení, jako je ten vámi vybraný, kdybyste jich potřebovali víc, nebo se vám lépe hodily jiné. Samozřejmě nechybí ani další snímky od autora, který pořídil ten vámi zvolený.

Obrázek 5.pngObrázek 6.png
Ne za všechno se platí, Getty Images vám totiž nabídne obsah i zdarma – ale jen v omezené kvalitě.

Poslední z hlavních nabídek je ta s vaším účtem. Vidíte zde veškeré informace o vás, stažených fotografiích, nákupech atd. Najdete zde i informace o aplikaci a pro někoho důležité licenční ujednání. Trošku nelogické však je, že se do aplikace nemůžete přihlásit údaji z již zmíněné sociální sítě EyeEm. Své snímky tedy nemám pod účtem, kterým jsem přihlášen do aplikace Getty Images, ale musím hledat jejich autora – sebe, a až následně je třeba připnout na Board.

Obrázek 7.pngObrázek 8.png
Vizuálně je aplikace velice podobná populárnímu Instagramu. Která ale není?

Aplikace se hodí pro všechny ty, kteří vědí, co na této síti hledají. Využít se dá i jako nevyčerpatelná studnice inspirace. Oproti webovému rozhraní ale nenabízí nic navíc a poskytuje tak uživateli hlavně tu možnost nahlédnout do ní kdykoli a kdekoli, kde nemůže mít u sebe svůj počítač.

Plusy:

  • Nepřeberné množství snímků
  • Použití snímku zdarma
  • Možnost stažení fotografie alespoň v omezené kvalitě

Mínusy:

  • Složitější vyhledávání
  • Nemožnost přihlášení se údaji z EyeEm

Základní informace:

Určitě si přečtěte

Články odjinud