9
Fotogalerie

Lowepro Hardside 300 – někdo to rád v kufru

Způsobů, jak přenášet a převážet fototechniku je celá řada. Nejčastějším zavazadlem je fotobrašna nebo fotobatoh. Co ale pevný kufr, kterému nevadí voda, prach ani nárazy a klidně si na něj můžete sednout?

Transportní kufry nejsou na trhu s fotografickým příslušenstvím ničím novým. Ve většině případů se však jedná o hliníková monstra, která se podobají transportním boxům pro audiotechniku a společně s odolností je jim vlastní také vyšší hmotnost.

Pevné, ale lehké kufry se na trhu objevují až v posledních letech a jedním z typických zástupců této kategorie je Lowepro Hardside – transportní kufr dostupný ve třech variantách – Hardside 200, 300 a 400, které se liší především vnitřní kapacitou a samozřejmě také rozměry.

lowepro_hardside-550x302.jpg

Ve všech případech se jedná o kufr skořepinové konstrukce vyrobený z ABS polymerového plastu, který je doplněn vyjímatelným batohem s bohatým polstrováním. Díky použité technologii je kufr opravdu pevný a nemusíte mít strach s ním hodit nebo si na něj sednout. Jelikož splňuje normu IP67, je zaručena 100% odolnost vůči prachu a také 100% odolnost vůči vniknutí vody při ponoření do hloubky 1 m na dobu 30 minut. 

Aby toho nebylo málo, myslel výrobce také na transport techniky v různé nadmořské výšce nebo v letadle, a tak jsou všechny kufr vybaveny ventilem pro vyrovnání tlaku. Ten je integrován do uzavíracího mechanismu, takže se v praxi nemusíte starat o to, kdy a kde kufr otevřete.

DSC01254.jpg

Plastový výlisek kufru je sám o sobě poměrně hrubý, což ale nemá žádný vliv na jeho funkčnost. Víko je přesně slícováno se spodní částí a v jeho dvojitém okraji je výrazně oranžové těsnění proti prachu a vodě. Dvojice plastových zámků pak zajišťuje pevné spojení horní i spodní části kufru.

DSC01255.jpg

Chod zámků je poměrně tuhý, o všem po několikaměsíčním používání se mírně „ochodí“ a jejich odemčení je poměrně snadné. Jak už bylo zmíněno výše, jsou zámky vybaveny přetlakovým ventilem, což má vliv také na jejich tužší chod.

DSC01253.jpgDSC01260.jpg

Spodní strana kufru má „nožky“ na které jej můžete bez obav postavit. V případě transportu většího množství zavazadel se nemusíte bát tlaku či pádu, kufr sám o sobě utlumí případný pád anebo náraz větším zavazadlem.

Ve své podstatě je však kufr pouhou odolnou schránkou, která pojme polstrovanou brašnu, ukrývající velké množství stavitelných přepážek pro ideální uložení techniky. Samotná brašna sedne přesně do vnitřních prostor kufru a je jakousi kombinací batohu a brašny. Na horní a spodní straně najdete ucho pro přenášení.

DSC01264.jpgDSC01270.jpg

Spodní část pak ukrývá dvojici popruhů, které můžete vytáhnout z kapsy tvořené látkou z umělého vlákna a po připnutí ke dvěma kovovým okům používat brašnu jako batoh.

DSC01266.jpgDSC01267.jpg

Vnitřní prostor je dostatečně velký na to, abyste mohli přenášet zrcadlovku s nasazený teleobjektivem a do bočních přihrádek pak vložit další objektivy či blesky. Hlavní prosto je rozdělen dvojicí pevných stavitelných přepážek, které doplňuje řada menších dílčích prvků.

Víko batohu pak má na vnitřní straně dvě kapsy na zip, které můžete využít pro uschování dokumentů, filtrů či napájecích kabelů. Samotný batoh nemá žádné vnější polstrování zádové části, jelikož se nepředpokládá dlouhodobější nošení. Ovšem pro krátký přenos zavazadla na rameni je konstrukce dostatečná.

Určitě si přečtěte

Články odjinud