Canon představí na veletrhu IBC 2012 svou doposud nejsilnější produktovou řadu

18. července 2012

Společnost Canon se začátkem září představí v Amsterodamu na mezinárodním veletrhu IBC 2012, který je tradičně jednou z největších událostí v oblasti rozhlasového a televizního vysílání. Návštěvníci se mohou těšit na špičková Full HD a 4K řešení Canon a především na komplexní představení revolučního systému Cinema EOS.

Canon bude mít na IBC 2012 svůj doposud vůbec největší stánek, který nabídne odborným návštěvníkům skvělé zázemí. Na stánku budou probíhat přednášky a všechny produkty si také bude možné vyzkoušet. Jedná se o jedinečnou příležitost vidět řadu profesionálních produktů Canon, včetně celého systému Cinema EOS, který obsahuje špičkové produkty pro televizní vysílání, filmové objektivy a 4K displeje.

„Od minulého ročníku se náš systém rozrostl o další novinky z oblasti profesionálního videa a televizního vysílání a IBC je ideálním místem, kde tato řešení představit odborníkům,” říká Kieran Magee, marketingový ředitel, divize Professional Imaging společnosti Canon Europe. “Nový systém Cinema EOS obsahuje špičkové objektivy a profesionální videokamery řady X a nabízí uživatelům ještě více kreativity a flexibility než kdykoli dříve. Těšíme se, až tyto produkty představíme návštěvníkům veletrhu.”

Na IBC 2012 bude v Evropě poprvé k vidění kompletní systém Cinema EOS, který byl poprvé představen na konci roku 2011 v Hollywoodu. Canon při vývoji systému Cinema EOS využil své odborné znalostí z oblasti videa, objektivů, televizního vysílání a DSLR a nabízí ještě více kreativity a jednoduché workflow pro televizní kameramany i filmaře. K vidění bude EOS C300 a 2 nové 4K modely - EOS C500 a digitální zrcadlovka EOS-1D C. Současně budé představena i řada objektivů, včetně filmových a kompaktních zoom objektivů.

V sobotu 8. září proběhne v rámci IBC Big Screen Experience prezentace společnosti Canon, která odhalí možnosti nových produktů. Promítány budou v plném 4K rozlišení dva krátké filmy, Muž a zvíře (natočeno na EOS C500) a Lístek (natočeno na EOS-1D C), které byly natočeny u příležitosti uvedení obou produktů na trh. Návštěvníci budou moci shlédnout snímky ve 4K díky unikátním 4K displejům Canon. Displeje s vysokým rozlišením byly představeny již v rámci NAB 2012.

Velká část stánku Canon bude věnována profesionálním objektivů, které těží z více jak 50leté unikátní zkušenosti s vývojem televizní optiky. Návštěvníci si vyzkouší, jak je správně využít ve studiu i v terénu. K dispozici budou i HJ17ex6.2B, DIGISUPER 80 a 76 Box Lenses a síťové kamery XU-80. Zároveň odborníci představí možnosti profesionálních kompaktních fotoaparátů řady X a digitálních zrcadlovek, včetně EOS-1D X a EOS 5D Mark III.

Stánek společnosti Canon bude v hale 11.D55.

Témata článku: Tiskové zprávy

Určitě si přečtěte

Leica Q2 láká na vysoké rozlišení, 4K video a odolné provedení

Leica Q2 láká na vysoké rozlišení, 4K video a odolné provedení

Druhá generace plnoformátového kompaktu se světelným objektivem na sebe nechala čekat přes tři roky. Inovace však nejsou malé – takřka dvojnásobné rozlišení a možnost kvalitního záznamu videa

3 Petr Březina

Ohnisková vzdálenost v 8 otázkách

Ohnisková vzdálenost v 8 otázkách

Různé objektivy nám ukazují svět v různé podobě, některé z něj zachytí větší část, některé zase menší část. Fotografové většinou pracují s konkrétním ohniskem, protože zobrazuje svět trošku jinak.

57 Petr Březina

Panasonic Lumix G90 – odolné tělo, 4K video a V-log pro filmaře

Panasonic Lumix G90 – odolné tělo, 4K video a V-log pro filmaře

Panasonic dnes představil novou bezzrcadlovku Lumix G90, která je nástupcem více než dva roky starého modelu G80. Vedle nového snímače s vyšším rozlišením nabídne i další inovace.

98 Petr Březina

Fujifilm X-T3: výkonnější po všech stránkách

Fujifilm X-T3: výkonnější po všech stránkách

Nový snímač, procesor, inovovaný autofokus, vylepšené možnosti natáčení videa, detailnější hledáček a dotykový displej… Seznamte se s poslední generací top modelů systému Fujifilm X.

45 Helena Vyplelová

Fotografie týdne: V mlžném lese

Fotografie týdne: V mlžném lese

Lesy mají od nepaměti své speciální kouzlo a magickou přitažlivost. Jsou pro nás spojené s fenoménem dostupné přírody, do které můžeme vyrazit z města, s jistým dobrodružstvím, ale také meditačním či estetickým zážitkem.

Michal Černý

Vybrali jsme nejlepší kompaktní fotoaparáty, které se dnes vyplatí koupit

Vybrali jsme nejlepší kompaktní fotoaparáty, které se dnes vyplatí koupit

Malé kompaktní fotoaparáty jsou vhodné i pro pokročilé fotografy. Nabízejí výbornou obrazovou kvalitu a maximální kontrolu nad procesem fotografování. Současně jsou vždy po ruce.

25 Helena Vyplelová