Canon představil nový firmware a přidal nové funkce do EOS 7D

3. července 2012
Canon představil nový firmware a přidal nové funkce do EOS 7D

Canon představil nový firmware pro digitální zrcadlovku EOS 7D a odhalil řadu nových funkcí pro nadšence, kteří chtějí posunout hranice fotografování. Firmware, který staví na vysoké rychlosti, pokročilém ovládání a všestrannosti fotoaparátu, nabízí fotografům spoustu nových výhod, mezi které patří vyšší rychlost snímání ve formátu RAW, editační funkce přímo ve fotoaparátu, uživatelem definované Auto ISO a podpora nejnovějšího GPS přijímače Canon GP-E2.

EOS 7D byl uveden na trh v roce 2009 a byl pečlivě vyroben s ohledem na potřeby fotografů. Nabízí kombinaci vynikající kvality obrazu a výjimečné všestrannosti. I dnes je stále pokládán za jeden z nejlepších APS-C fotoaparátů na trhu. Při vývoji nového firmwaru postupoval Canon podobně, využil poznatků uživatelů EOS 7D, aby fotoaparát modernizoval a vylepšil tak jeho výkon, rozšířil možnosti focení a kreativních funkcí.

Vylepšený RAW výkon

EOS 7D disponuje APS-C CMOS snímačem s rozlišením 18 MPx, dvojicí procesorů DIGIC 4, rozsahem citlivosti ISO až 12 800 a umožňuje souvislé fotografování rychlostí až 8 snímků za vteřinu. Nový firmware využívá výkonný algoritmus pro správu paměti, který je použitý například v řadě Canon EOS-1. Fotografové si nyní mohou vychutnat lepší flexibilitu při souvislém fotografování, jelikož maximální vyrovnávací paměť byla rozšířena na 25 RAW nebo 130 JPG souborů. Zachycení správných okamžiků s mimořádnými detaily je výsledkem kombinace vysokého rozlišení 18 MPx a 14 bitového obrazového procesoru.

Úprava a třídění snímků ve fotoaparátu

Nové editační funkce umožňuje začít poprodukční práce už ve fotoaparátu, díky čemuž má fotograf větší kontrolu nad podobou snímku. Je možné upravovat soubory RAW a opravit tak například periferní osvětlení, zkreslení či chromatickou aberaci. Ihned po focení je možné upravit vyvážení bílé, ostrost, styl snímku a další parametry. Upravená verze je pak uložena v novém JPEG souboru, jehož velikost lze upravovat bez použití PC nebo Maca.

Fotografové nyní mohou snadno třídit velké množství fotografií už na cestě z focení. Třídicí data jsou uložena v metadatech každého souboru a lze je číst řadou různých editačních aplikací, jako jsou Canon Digital Photo Professional nebo Apple Apeture, Adobe Lightroom a Bridge.

Extra kontrola fotografií a videí

Nový firmware poskytuje rozšířenou všestrannost u focení i natáčení videí. Nově přidaná kontrola Auto ISO umožňuje fotografům omezit maximální citlivost ISO na jakoukoliv úroveň nativního ISO 400 – 6 400. Nabízí větší kontrolu nad expozicí, díky které fotografové mohou přizpůsobit maximální automatickou citlivost ISO, tak aby jim vyhovovala, nebo nastavit parametry na různé situace odpovídající kreativním cílům.

Vylepšená audio funkce ve video režimu nabízí začínajícím kameramanům větší kontrolu během natáčení. Uživatelé mohou doplnit Full HD (1920x1080p) videa 16 bitovým digitálním stereo zvukem, který je samplován v kvalitě televizního vysílání 48KHz. Nové manuální ovládání zvuku umožňuje nastavit 64 úrovní hlasitosti. Digitální filtr větru současně snižuje hluk způsobený pohybem větru kolem mikrofonu a zajišťuje jasný a čistý zvuk bez periferního rušení.

Zaznamenejte své cesty s GPS funkcí

Firmware v2 podporuje nejnovější GPS receiver GP-E2 a umožňuje přidat do fotografií informace o geografické poloze. GP-E2 je bezpečně připevněn do sáněk pro blesk a připojen k fotoaparátu pomocí kabelu, takže je pro fotografy s EOS 7D jednoduché pořídit k fotografiím geografické informace, jako jsou údaje o zeměpisné délce, šířce, nadmořské výšce a směru, při kterém byla fotografie pořízena. Tyto informace jsou doplněny do souboru fotografie EXIF*. GPS Logger zaznamenává pohyb stahováním GPS dat v pravidelných intervalech a je kompatibilní s Google Maps, což umožňuje snadné prohlížení zaznamenané trasy v bezplatném softwaru Canon Map Utility.

Firmware v2 bude k dispozici od srpna 2012.

Canon EOS 7D firmware v2 – hlavní charakteristika:

 • Vylepšená rychlost snímání ve formátu RAW (až 25 snímků)
 • Úpravy RAW snímků ve fotoaparátu
 • Třídění fotografií ve fotoaparátu
 • Uměna velikosti JPEG snímků ve fotoaparátu
 • Maximální nastavení Auto ISO (ISO 400-6400)
 • Manuální nastavení hlasitosti při natáčení videa
 • GPS kompatibilita
 • Úprava názvů souborů
 • Nastavení časových zón
 • Rychlé posouvání a zvětšování fotografií
 • Rychlé ovládání na obrazovce během přehrávání videa

Canon EOS 7D– hlavní charakteristika:

 • 18 MPx APS-C CMOS snímač
 • Rychlost snímání až 8 snímků za vteřinu
 • Rozsah ISO až 12800
 • Přibližně 100% hledáček
 • AF systém s 19 body křížového typu
 • Systém měření iFCL
 • Dvojice procesorů DIGIC 4
 • Nahrávání Full HD videí
 • Integrovaný Speedlite Transmitter
 • 3” LCD displej Clear View II
 • Tělo z hořčíkové slitiny s ochranou proti přírodním vlivům

* GPS údaje mohou být přidány pouze k fotografiím

Témata článku: Tiskové zprávy

Určitě si přečtěte

Oskar Schindler: Od filmu k realitě (reportáž)

Oskar Schindler: Od filmu k realitě (reportáž)

Schindlerův seznam. Film s neobyčejně poutavým příběhem i zpracováním, oceněný mnoha Oskary. Jeho děj, obzvláště konec, mě natolik zaujal, že jsem se rozhodla vydat se po stopách Oskara Schindlera a jeho fabriky.

Zuzana Součková

Yongnuo YN450: další detaily k chystané chytré bezzrcadlovce s Androidem

Yongnuo YN450: další detaily k chystané chytré bezzrcadlovce s Androidem

Fotoaparát s funkcemi mobilu a možností výměny objektivů? S takovým konceptem se nyní snaží prorazit čínská společnost Yongnuo. Model YN450 je vybaven operačním systémem, 4/3 snímačem a bajonetem Canon EF.

7 Helena Vyplelová

Vybrali jsme nejlepší kompaktní fotoaparáty, které se dnes vyplatí koupit

Vybrali jsme nejlepší kompaktní fotoaparáty, které se dnes vyplatí koupit

Malé kompaktní fotoaparáty jsou vhodné i pro pokročilé fotografy. Nabízejí výbornou obrazovou kvalitu a maximální kontrolu nad procesem fotografování. Současně jsou vždy po ruce.

25 Helena Vyplelová

Ohnisková vzdálenost v 8 otázkách

Ohnisková vzdálenost v 8 otázkách

Různé objektivy nám ukazují svět v různé podobě, některé z něj zachytí větší část, některé zase menší část. Fotografové většinou pracují s konkrétním ohniskem, protože zobrazuje svět trošku jinak.

57 Petr Březina

Vybrali jsme nejlepší mobily pro fotografování a natáčení videa

Vybrali jsme nejlepší mobily pro fotografování a natáčení videa

Proč s sebou nosit mobil a digitál, když můžete mít vše v jednom, navíc i s velmi slušnou videokamerou. Smartphony válcují nejen levné, ale už i pokročilé kompakty. Po kterých byste měli sáhnout?

27 Petr Březina

Canon EOS 250D – nejlehčí zrcadlovka s otočným displejem

Canon EOS 250D – nejlehčí zrcadlovka s otočným displejem

Dva roky stará zrcadlovka EOS 200D se dnes dočkala nástupce s označením EOS 250D – podle výrobce se jedná o nejlehčí zrcadlovku na trhu, která nabídne výklopný a otočný displej.

11 Petr Březina

Fujifilm přestavil bezzrcadlovku X-T30 a odolný pevný objektiv XF 16 mm F2,8

Fujifilm přestavil bezzrcadlovku X-T30 a odolný pevný objektiv XF 16 mm F2,8

Fujifilm oficiálně představil levný model APS-C bezzrcadlovky X-T30. Těšit se můžeme na výbornou obrazovou kvalitu díky novému snímači, jakož i na pokročilé video. To vše v kompaktním a finančně dostupném balení. Zajímavou novinkou je také širokoúhlý objektiv XF 16 mm F2,8 R WR.

11 Helena Vyplelová