Canon představuje fotoaparáty se superzoomem: PowerShot SX500 IS a PowerShot SX160 IS

21. srpna 2012

Canon představil dva nové kompaktní výkonné fotoaparáty se superzoomem -PowerShot SX500 IS a PowerShot SX160 IS. PowerShot SX500 IS je vůbec nejmenší fotoaparát Canon, který v kompaktním a elegantním těle ukrývá 30x optický zoom a umožňuje zachytit scény i z velkých vzdáleností. Canon PowerShot SX160 IS je ideální rodinný fotoaparát se 16x optickým zoomem a kompaktním tělem. Nyní je možné zvěčnit všechny jedinečné okamžiky bez ohledu na vzdálenost.

Nové modely si oblíbí každý, od úplných začátečníků až po kreativní rodiny. PowerShot SX500 IS a PowerShot SX160 IS usnadňují zachycení působivých snímků a HD videí a disponují vysoce kvalitními obrazovými technologiemi. Pokročilý optický stabilizátor Canon s inteligentní stabilizací obrazu zaručují ostré a detailní snímky to bez ohledu na to, co a kde uživatelé fotí. Oba fotoaparáty navíc disponují funkcí Smart Auto, která detekuje scénu a automaticky nastavuje optimální parametry. Kreativní filtry umožňují přidat do fotografií i videí zajímavé efekty a dávají volnost fantazii.

Malé fotoaparáty s výkonným zoomem

Optický zoom u obou nových modelů PowerShot usnadňuje zachycení každého okamžiku, i když je fotografovaná scéna vzdálenější, než by uživatelé chtěli.

PowerShot SX500 IS je správnou volbou pro každého, kdo hledá výkonný kompaktní fotoaparát. Canon využil své dlouholeté zkušenosti s vývojem a výrobou objektivů a vybavil fotoaparát zcela novým 24mm širokoúhlým objektivem s 30x optickým zoomem, který je tak kompaktní, že se skvěle hodí na cesty. Power SX160 IS je cenově dostupný fotoaparát s intuitivním superzoomem, který se může pochlubit objektivem speciálně vytvořeným pro tento model. Výkonný 28mm širokoúhlý objektiv se 16x optickým superzoomem nabízí flexibilitu pro zachycení jakékoli scény, od narozeninových oslav až po detailní, z dálky focené, snímky zvířat v ZOO.

Canon využil technologii ZoomPlus pro ještě větší přiblížení k objektu. ZoomPlus rozšiřuje zoom za maximální ohniskovou vzdálenost objektivu až na 60x u PowerShot SX500 IS a na 32x u PowerShot SX160 IS. Funkce Zoom Framing Assist u PowerShot SX500 IS pomáhá sledovat vzdálený objekt při snímání s maximálním zoomem. Při stisknutí tlačítka rychle oddálí scénu, abyste mohli objekt znovu nalézt, a po uvolnění tlačítka zoom vrátí do původního stavu.

Pro ostrý a stabilní záběr v celém rozsahu zoomu využívají oba modely pokročilý optický stabilizátor obrazu a technologii inteligentního stabilizátoru obrazu. Inteligentní IS automaticky vybere jeden ze sedmi režimů stabilizace obrazu, který nejlépe odpovídá snímanému objektu a dané scéně, takže výsledky budou ostré při fotografování dětského obličej zblízka i při natáčíte videa v pohybu s plným zoomem.

Perfektní snímek za všech okolností

PowerShot SX500 IS a PowerShot SX160 IS jsou modely doslova nabité inteligentními technologiemi, které zaručují snímky s křišťálově jasnými detaily. Oba fotoaparáty jsou vybaveny 16megapixelovým senzorem, který zachycuje bohaté barvy a pozoruhodné detaily, takže výsledek ohromí přátele i rodinu. Rychlé snímání s živými detaily zajišťuje procesor DIGIC 4, a to bez ohledu na to, jestli uživatelé fotografují západ slunce nebo zasněženou zimní krajinu.

PowerShot SX500 IS a PowerShot SX160 IS jsou vždy zárukou perfektních záběrů, ať už se jedná o fotografování rodinného pikniku, dnu v zábavním parku nebo večeru na pláži. Stačí jednoduše jen stisknout spoušť. Režim Smart Auto s pokročilou detekcí objektu analyzuje scénu a automaticky vybere nejlepší z 32 přednastavených scén. Výsledkem budou snímky, na které mohou být uživatelé pyšní.

A když se uživatelé s fotoaparátem trochu sžijí a zatouží po experimentování, mohou jednoduše přejít na plně manuální ovládání a nastavovat ručně všechny parametry, včetně rychlosti závěrky a clony. PowerShot SX500 IS a PowerShot SX160 IS umožňují vytvářet unikátní a zábavné snímky. Využít lze celou řadu kreativních filtrů, které okamžitě přemění atmosféru a vzhled snímků a videí. Například je možné napodobit efekt objektivu typu rybí oko nebo vytvořit retro snímky s efektem Levný fotoaparát.

Velký displej pro prohlížení fotografií a filmů

U obou modelů je možné snímky upravovat a prohlížet přímo na velkém 7,5cm (3,0“) LCD displeji, který vše zobrazuje v ostrých detailech a bohatých barvách. Začátečníky jistě potěší, že přímo na displeji lze zobrazovat rady a tipy, takže kdokoli může profesionálně upravit nastavení a jednotlivé režimy.

PowerShot SX500 IS a PowerShot SX160 IS jsou ideálními společníky pro chvilky s rodinou, jelikož lze natáčet vysoce kvalitní HD videa se stereo zvukem. Navíc speciálním tlačítkem pro natáčení videa lze jednoduše přepínat mezi režimem pro fotografování a natáčení videí. Pro více flexibility a kreativní kontrolu lze připojit fotoaparáty prostřednictvím HDMI-CEC ke kompatibilním HD televizorům a prohlížet snímky na velké obrazovce.

PowerShot SX500 IS – hlavní charakteristika

 • Kompaktní fotoaparát s 24mm širokým objektivem s 30x ultrazoomem
 • 16 megapixelů
 • Inteligentní IS
 • Velký 7,5cm (30“) LCD displej
 • Režim Smart Auto detekuje 32 scén
 • HD videa (720p) s HDMI
 • Zoom Framing Assist
 • Zábavné kreativní fitry
 • Plné manuální ovládání
 • Rozpoznávání tváře

PowerShot SX160 IS – hlavní charakteristika

 • 16x optický zoom, 28mm širokoúhlý objektiv Canon
 • 16 megapixelů
 • Inteligentní IS
 • Velký 7,5cm (3,0”) LCD diplej; Tipy a rady na displeji
 • Režim Smart Auto detekuje 32 scén
 • HD videa s HDMI
 • Zábavné kreativní filtry
 • Plné manuální ovládání
 • iFrame videa
 • AA baterie

 

Určitě si přečtěte

Fujifilm přestavil bezzrcadlovku X-T30 a odolný pevný objektiv XF 16 mm F2,8

Fujifilm přestavil bezzrcadlovku X-T30 a odolný pevný objektiv XF 16 mm F2,8

Fujifilm oficiálně představil levný model APS-C bezzrcadlovky X-T30. Těšit se můžeme na výbornou obrazovou kvalitu díky novému snímači, jakož i na pokročilé video. To vše v kompaktním a finančně dostupném balení. Zajímavou novinkou je také širokoúhlý objektiv XF 16 mm F2,8 R WR.

11 Helena Vyplelová

Leica Q2 láká na vysoké rozlišení, 4K video a odolné provedení

Leica Q2 láká na vysoké rozlišení, 4K video a odolné provedení

Druhá generace plnoformátového kompaktu se světelným objektivem na sebe nechala čekat přes tři roky. Inovace však nejsou malé – takřka dvojnásobné rozlišení a možnost kvalitního záznamu videa

3 Petr Březina

Vybrali jsme nejlepší mobily pro fotografování a natáčení videa

Vybrali jsme nejlepší mobily pro fotografování a natáčení videa

Proč s sebou nosit mobil a digitál, když můžete mít vše v jednom, navíc i s velmi slušnou videokamerou. Smartphony válcují nejen levné, ale už i pokročilé kompakty. Po kterých byste měli sáhnout?

27 Petr Březina

Panasonic Lumix G90 – odolné tělo, 4K video a V-log pro filmaře

Panasonic Lumix G90 – odolné tělo, 4K video a V-log pro filmaře

Panasonic dnes představil novou bezzrcadlovku Lumix G90, která je nástupcem více než dva roky starého modelu G80. Vedle nového snímače s vyšším rozlišením nabídne i další inovace.

98 Petr Březina

Vybrali jsme 7 nejlepších levných zrcadlovek, které si teď můžete koupit

Vybrali jsme 7 nejlepších levných zrcadlovek, které si teď můžete koupit

Digitální fotoaparát může být zdrojem radosti, štěstí, ale především i „nakopnutím“ ke kreativnímu ztvárnění reality u mnoha začínajících fotografů. Vánoční svátky se blíží a s nimi také ideální období pro výhodné nákupy.

27 Petr Březina

Yongnuo YN450: další detaily k chystané chytré bezzrcadlovce s Androidem

Yongnuo YN450: další detaily k chystané chytré bezzrcadlovce s Androidem

Fotoaparát s funkcemi mobilu a možností výměny objektivů? S takovým konceptem se nyní snaží prorazit čínská společnost Yongnuo. Model YN450 je vybaven operačním systémem, 4/3 snímačem a bajonetem Canon EF.

7 Helena Vyplelová

Lomogon 32 mm F2,5: kovové retro s dokonale kruhovým bokehem

Lomogon 32 mm F2,5: kovové retro s dokonale kruhovým bokehem

Lomography představuje prostřednictvím kampaně na Kickstarteru objektiv Lomogon s pevným ohniskem 32 mm a světelností F2,5. Od široké nabídky podobných objektivů se novinka odlišuje především netradičním systémem clonění pomocí disku.

5 Helena Vyplelová