DIGIarena.e15.cz

Casio vytahuje podzimní esa

Seznam kapitol
Casio už delší dobu nehraje v digitální fotografii druhé housle, naopak se tvrdě tlačí mezi elitu. Jeho portfolio je srovnatelné s mnohými výrobci renomovaných fotografických značek a tak není divu, že před Photokinou oznamuje nové modely v celé šíři své nabídky.
Casio vytahuje podzimní esa

Digitály od Casia jsou typické především notnou dávkou elegance, perfektním dílenským zpracováním, často miniaturními rozměry a v poslední době výrazně se zvyšující obrazovou kvalitou a ostatními technickými parametry. Mezi ně patří také rychlost a energetická spotřeba, což jsou jedny z hlavních trumfů nové generace digitálů Casio – tedy mimo větší rozlišení.

Casio inovuje téměř celou svoji nabídku digitálů, počínaje nejlevnější řadou s typem QV-R61, přes stylové kapesní „zetkové“ šperky Exilim EX-Z50 a Z55, až po top-model EX-P700. Úplnou novinku představuje Casio Exilim Card EX-S100 s optikou využívající jako první na světě keramických čoček.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Všechny modely vynikají anoncovaným zrychlením – zejména start fotoaparátu se pohybuje kolem dvou vteřin, zpoždění spouště s namáčknutím je pak v podstatě neměřitelné. Po zkušenostech s předchozími digitály této značky nemáme důvod slibům Casia nevěřit – jejich aparáty skutečně patří k nejrychlejším.
To stejné se týká i energetické spotřeby, která je tradičně vynikající. Modely Exilim Zoom EX-Z50 by měly vydržet na jedno nabití až 400 snímků, což je vzhledem k maličkým akumulátorům hodnota úctyhodná. Casio měří spotřebu podle standardu CIPA, takže lze předpokládat, že si údaje „necucá z prstu“.

Společným jmenovatelem všech nových, či chcete-li inovovaných digitálů jsou nové funkce. Flash Assist je podle všeho funkce podobná takzvanému digitálnímu blesku HP, ale zde pracuje patrně pouze při aktivovaném blesku fotoaparátu. Auto Macro usnadňuje fotografovi život, jelikož nemusí přepínat běžný a makro rozsah optiky. Funkce Business Shot by měla narovnávat sbíhavé linie – například při focení architektury – přímo ve fotoaparátu. A konečně Icon Help, tedy nápověda, je vymožeností, kterou jsme již také viděli u HP.
Všechna Casia podporují USB Direct Print, PictBridge a Print Image Matching III, tedy s výjimkou S100, která umí jen USB Direct Print.

Při starém zůstává vybavení nadstandardními funkcemi typu reálného histogramu, který je u některých modelů navíc sdružený pro všechny kanály RGB. U každého Casia najdete kromě slotu SD/MMC také pevnou paměť. Velikost menší než 10 MB ji bohužel odsunuje do sféry spíše příjemného doplňku než užitečného pomocníka.
Standardem je u Casia již několik let tzv. BestShot – obdoba motivových programů digitálů ostatních značek s tím, že u Casia lze uživatelsky definovat vlastní programy.

Všechny nové modely lze očekávat v říjnu, po oficiálním představení na německé Photokině.

 

 

Další kapitola
Seznam kapitol


celkem 3 komentáře

Nejnovější komentáře

Re: Tlaci se mezi elitu?? Daves 25. 10. 2004, 12:53
Re: Tlaci se mezi elitu?? Karl 31. 8. 2004, 16:13
Tlaci se mezi elitu?? pavel 31. 8. 2004, 14:35

Další podobné články

Sony A6500: Rychlá a výkonná se skvělým obrazem [test]

Sony A6500: Rychlá a výkonná se skvělým obrazem [test]

Fotoaparát Sony A6500 je představován jako univerzální přístroj pro fotografování vysoce kvalitních statických snímků a pokročilé natáčení videa. Jeho parametry slibují výbornou obrazovou kvalitu a vysoký výkon. Je tomu tak doopravdy?

Gizmon Utulens – nový pancake objektiv nejen mo micro 4/3

Gizmon Utulens – nový pancake objektiv nejen mo micro 4/3

Meike připravilo přídavné gripy pro Fujifilm a Olympus

Meike připravilo přídavné gripy pro Fujifilm a Olympus

Brzy bude představen nový Voigtlander Nokton

Brzy bude představen nový Voigtlander Nokton

Zeiss představuje nový manuální objektiv Milvus 25 mm F1,4

Zeiss představuje nový manuální objektiv Milvus 25 mm F1,4

Yashica Y35 digiFilm: digitál s vůní analogu

Yashica Y35 digiFilm: digitál s vůní analogu

Oznámení nového fotoaparátu značky Yashica, a ještě ke všemu digitálního, bylo avizováno několik měsíců dopředu. Inu, dočkali jsme se. Yashica představila velmi netradiční produkt, který sice je digitální, ale tak trochu i není…

Jak zneviditelnit mikrofon ve videu?

Jak zneviditelnit mikrofon ve videu?

Canon PowerShot G1X Mark III – kompakt s obrazem zrcadlovky?

Canon PowerShot G1X Mark III – kompakt s obrazem zrcadlovky?

Canon představil třetí generaci kompaktního fotoaparátu G1X – tentokrát nedošlo pouze na kosmetické změny. V zásadě nás čeká zcela nový fotoaparát, který se designem blíží dříve uvedeným modelům řady G.