DIGIarena.e15.cz

Casio vytahuje podzimní esa

Seznam kapitol
Casio už delší dobu nehraje v digitální fotografii druhé housle, naopak se tvrdě tlačí mezi elitu. Jeho portfolio je srovnatelné s mnohými výrobci renomovaných fotografických značek a tak není divu, že před Photokinou oznamuje nové modely v celé šíři své nabídky.
Casio vytahuje podzimní esa

Digitály od Casia jsou typické především notnou dávkou elegance, perfektním dílenským zpracováním, často miniaturními rozměry a v poslední době výrazně se zvyšující obrazovou kvalitou a ostatními technickými parametry. Mezi ně patří také rychlost a energetická spotřeba, což jsou jedny z hlavních trumfů nové generace digitálů Casio – tedy mimo větší rozlišení.

Casio inovuje téměř celou svoji nabídku digitálů, počínaje nejlevnější řadou s typem QV-R61, přes stylové kapesní „zetkové“ šperky Exilim EX-Z50 a Z55, až po top-model EX-P700. Úplnou novinku představuje Casio Exilim Card EX-S100 s optikou využívající jako první na světě keramických čoček.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Všechny modely vynikají anoncovaným zrychlením – zejména start fotoaparátu se pohybuje kolem dvou vteřin, zpoždění spouště s namáčknutím je pak v podstatě neměřitelné. Po zkušenostech s předchozími digitály této značky nemáme důvod slibům Casia nevěřit – jejich aparáty skutečně patří k nejrychlejším.
To stejné se týká i energetické spotřeby, která je tradičně vynikající. Modely Exilim Zoom EX-Z50 by měly vydržet na jedno nabití až 400 snímků, což je vzhledem k maličkým akumulátorům hodnota úctyhodná. Casio měří spotřebu podle standardu CIPA, takže lze předpokládat, že si údaje „necucá z prstu“.

Společným jmenovatelem všech nových, či chcete-li inovovaných digitálů jsou nové funkce. Flash Assist je podle všeho funkce podobná takzvanému digitálnímu blesku HP, ale zde pracuje patrně pouze při aktivovaném blesku fotoaparátu. Auto Macro usnadňuje fotografovi život, jelikož nemusí přepínat běžný a makro rozsah optiky. Funkce Business Shot by měla narovnávat sbíhavé linie – například při focení architektury – přímo ve fotoaparátu. A konečně Icon Help, tedy nápověda, je vymožeností, kterou jsme již také viděli u HP.
Všechna Casia podporují USB Direct Print, PictBridge a Print Image Matching III, tedy s výjimkou S100, která umí jen USB Direct Print.

Při starém zůstává vybavení nadstandardními funkcemi typu reálného histogramu, který je u některých modelů navíc sdružený pro všechny kanály RGB. U každého Casia najdete kromě slotu SD/MMC také pevnou paměť. Velikost menší než 10 MB ji bohužel odsunuje do sféry spíše příjemného doplňku než užitečného pomocníka.
Standardem je u Casia již několik let tzv. BestShot – obdoba motivových programů digitálů ostatních značek s tím, že u Casia lze uživatelsky definovat vlastní programy.

Všechny nové modely lze očekávat v říjnu, po oficiálním představení na německé Photokině.

 

 

Další kapitola
Seznam kapitol


celkem 3 komentáře

Nejnovější komentáře

Re: Tlaci se mezi elitu?? Daves 25. 10. 2004, 12:53
Re: Tlaci se mezi elitu?? Karl 31. 8. 2004, 16:13
Tlaci se mezi elitu?? pavel 31. 8. 2004, 14:35

Další podobné články

Zenit prý chystá plnoformátový digitál

Zenit prý chystá plnoformátový digitál

NoMatterWhat přetvoří iPhone na 360° fotoaparát

NoMatterWhat přetvoří iPhone na 360° fotoaparát

Ceny EISA za rok 2017 ve znamení dominance jedné značky

Ceny EISA za rok 2017 ve znamení dominance jedné značky

Jako každý rok i letos zveřejnilo nezávislé sdružení evropských zájmových časopisů výběr nejlepších fotografických produktů za uplynulý rok. Jestliže se v předchozích ročnících dostalo rovnoměrně na všechny značky, tento rok dominoval jeden výrobce.

Legendární Zeiss Biotar  75 mm F1,5 půjde znovu do výroby

Legendární Zeiss Biotar 75 mm F1,5 půjde znovu do výroby

O tom, že se mezi starými objektivy najde spousta kvalitních kousků, které se postupem staly takřka legendami už dnes nikdo nepochybuje. Jedním z nich je i Biotar, který s největší pravděpodobností půjde znovu do výroby.

Nová bezzrcadlovka EOS M100 prý již brzy

Nová bezzrcadlovka EOS M100 prý již brzy

10 nejtěžších objektivů, které si můžete aktuálně koupit

10 nejtěžších objektivů, které si můžete aktuálně koupit

Objektivy jsou nedílnou součástí fotografické soustavy, a leckdy také tou prostorově i váhově výraznější. Tělo fotoaparátu vedle nich může působit jako David vedle Goliáše. Pojďme se podívat na ta nejtěžší „skla“, která si můžete aktuálně pořídit.

Canon údajně připravuje čtyři nové profi objektivy

Canon údajně připravuje čtyři nové profi objektivy

Dodávky vybraných zrcadlovek Canonu i Nikonu budou mít zpoždění

Dodávky vybraných zrcadlovek Canonu i Nikonu budou mít zpoždění