DIGIarena.e15.cz

Casio vytahuje podzimní esa

Seznam kapitol
Casio už delší dobu nehraje v digitální fotografii druhé housle, naopak se tvrdě tlačí mezi elitu. Jeho portfolio je srovnatelné s mnohými výrobci renomovaných fotografických značek a tak není divu, že před Photokinou oznamuje nové modely v celé šíři své nabídky.
Casio vytahuje podzimní esa

Digitály od Casia jsou typické především notnou dávkou elegance, perfektním dílenským zpracováním, často miniaturními rozměry a v poslední době výrazně se zvyšující obrazovou kvalitou a ostatními technickými parametry. Mezi ně patří také rychlost a energetická spotřeba, což jsou jedny z hlavních trumfů nové generace digitálů Casio – tedy mimo větší rozlišení.

Casio inovuje téměř celou svoji nabídku digitálů, počínaje nejlevnější řadou s typem QV-R61, přes stylové kapesní „zetkové“ šperky Exilim EX-Z50 a Z55, až po top-model EX-P700. Úplnou novinku představuje Casio Exilim Card EX-S100 s optikou využívající jako první na světě keramických čoček.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Všechny modely vynikají anoncovaným zrychlením – zejména start fotoaparátu se pohybuje kolem dvou vteřin, zpoždění spouště s namáčknutím je pak v podstatě neměřitelné. Po zkušenostech s předchozími digitály této značky nemáme důvod slibům Casia nevěřit – jejich aparáty skutečně patří k nejrychlejším.
To stejné se týká i energetické spotřeby, která je tradičně vynikající. Modely Exilim Zoom EX-Z50 by měly vydržet na jedno nabití až 400 snímků, což je vzhledem k maličkým akumulátorům hodnota úctyhodná. Casio měří spotřebu podle standardu CIPA, takže lze předpokládat, že si údaje „necucá z prstu“.

Společným jmenovatelem všech nových, či chcete-li inovovaných digitálů jsou nové funkce. Flash Assist je podle všeho funkce podobná takzvanému digitálnímu blesku HP, ale zde pracuje patrně pouze při aktivovaném blesku fotoaparátu. Auto Macro usnadňuje fotografovi život, jelikož nemusí přepínat běžný a makro rozsah optiky. Funkce Business Shot by měla narovnávat sbíhavé linie – například při focení architektury – přímo ve fotoaparátu. A konečně Icon Help, tedy nápověda, je vymožeností, kterou jsme již také viděli u HP.
Všechna Casia podporují USB Direct Print, PictBridge a Print Image Matching III, tedy s výjimkou S100, která umí jen USB Direct Print.

Při starém zůstává vybavení nadstandardními funkcemi typu reálného histogramu, který je u některých modelů navíc sdružený pro všechny kanály RGB. U každého Casia najdete kromě slotu SD/MMC také pevnou paměť. Velikost menší než 10 MB ji bohužel odsunuje do sféry spíše příjemného doplňku než užitečného pomocníka.
Standardem je u Casia již několik let tzv. BestShot – obdoba motivových programů digitálů ostatních značek s tím, že u Casia lze uživatelsky definovat vlastní programy.

Všechny nové modely lze očekávat v říjnu, po oficiálním představení na německé Photokině.

 

 

Další kapitola
Seznam kapitol


celkem 3 komentáře

Nejnovější komentáře

Re: Tlaci se mezi elitu?? Daves 25. 10. 2004, 12:53
Re: Tlaci se mezi elitu?? Karl 31. 8. 2004, 16:13
Tlaci se mezi elitu?? pavel 31. 8. 2004, 14:35

Další podobné články

Samsung Galaxy S10 a S10+ budou mít tři objektivy. Má se iPhone bát?

Samsung Galaxy S10 a S10+ budou mít tři objektivy. Má se iPhone bát?

Nikon Coolpix P1000 – fotoaparát nebo dalekohled?

Nikon Coolpix P1000 – fotoaparát nebo dalekohled?

Aktuální novinka z dílny Nikonu je nástupcem modelu P900 a pyšní se přímo obřím rozsahem optického zoomu. Že bychom stáli opět na pokraji války, jejímž motem bude kdo z nás má větší objektiv?

Nový firmware pro Tamron 28–75 mm F2,8 Di III RXD opravuje ostření

Nový firmware pro Tamron 28–75 mm F2,8 Di III RXD opravuje ostření

LEGENDY: Konica Hexar – nejtišší kompakt s pokročilou expozicí

LEGENDY: Konica Hexar – nejtišší kompakt s pokročilou expozicí

Světelné digitální kompakty jsou v současné době asi tím nejlepším, co můžete pořídit. Nejedná se však o převratnou koncepci, obdobné fotoaparáty byly na trhu již v analogové podobě – jedním z nich je i Konica Hexar.

Light údajně vyvíjí telefon s devíti objektivy

Light údajně vyvíjí telefon s devíti objektivy

Mobilní telefony bývají poslední dobou poměrně běžně osazovány duálním objektivem. Najdeme však i výjimku v podobě modelu Huawei P20 Pro, který má objektivy hned tři. Společnost Light však chce jít ještě dál a objektivů použít 9.

Příběh Kodaku: Z výsluní do hlubokého stínu

Příběh Kodaku: Z výsluní do hlubokého stínu

Přes sto let vládl fotografickému průmyslu, sto let byl značkou číslo jedna a také průkopníkem nových technologií. Zkraje nového tisíciletí však došlo ke zvratu a prudkému pádu. Proč?

Sony FE 400 mm F2,8 GM OSS – nový kanón pro bezzrcadlovky Sony je na světě

Sony FE 400 mm F2,8 GM OSS – nový kanón pro bezzrcadlovky Sony je na světě

Diana Instant Square: Instantní fotoaparát s jedinečnými možnostmi

Diana Instant Square: Instantní fotoaparát s jedinečnými možnostmi

Společnost Lomography představuje nový typ instantního fotoaparátu, který vychází s analogové legendy minulého století – Diany. Novinka je výjimečná možnostmi výměny objektivů a paticí na blesk s elektrickými kontakty.