DIGIarena.e15.cz

Český úspěch v Sony World Photography Awards

Porota prestižní fotografické soutěže Sony World Photography Awards v letošním ročníku vybírala z 37 tisíc fotografií od profesionálních fotografů z celého světa. Proto je velkým úspěchem české fotografie, že se až do finále soutěže se svojí sérií Žijeme v IKEA probojoval fotograf Radek Burda, který vystavuje i v naší fotogalerii.

Úspěch tohoto prakticky neznámého solitéra české fotografie spočívá především v tom, že právě kategorie Reklamní fotografie je obvykle zastoupena pracemi, které vznikaly ve vysoce profesionálních produkcích s vysokými rozpočty, početnými štáby, světelným parkem a tlakem na maximální kreativitu.

Cyklus fotografií Radka Burdy vznikl zcela bez jakéhokoli štábu, profesionálních modelek, světel a vysokých rozpočtů. „Je to jako dát v nastavení gól z penalty. Hlavou a Oliveru Kahnovi,“ uvedl ke svému postupu do finále Burda.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Fotografie ze série Žijeme v IKEA; foto: Radek Burda

Jedna z největších mezinárodních soutěží Sony World Photography Awards byla založena v roce 2008. Z českých fotografů se v dosavadních ročnících do finále probojovala dvojice Dvořáková-Fischer, kteří jsou nositelé 15 ocenění v soutěži Czech Press Photo.

Radek Burda je fotograf na volné noze, který byl oceněn několika mezinárodními fotografickými cenami z New Yorku, Los Angeles či Paříže. V současné době také působí jako externí fotograf tiskové agentury Mediafax.

Zdroj: Tisková zpráva agentury Mediafax

Další článek
celkem 6 komentářů

Nejnovější komentáře

gratulace šel okolo 3. 3. 2010, 12:30
Tak příště se přihlásím taky Jan Suk 2. 3. 2010, 23:27
Re: ja vam teda neviem Juraj Beňák 2. 3. 2010, 21:31
Re: ja vam teda neviem petar 2. 3. 2010, 19:13
no vida ;) Migg 2. 3. 2010, 15:49