DIGIarena.e15.cz

Cestopis: Střípky z Turecka

Seznam kapitol
Během studijní cesty po Turecku jsme kromě fascinující Kappadokie navštívili řadu památek a přírodních zajímavostí. Je až zarážející, jak pestrá je turecká krajina, a kolik kulturních cest se tu od pradávna setkávalo...
Cestopis: Střípky z Turecka

Klepněte pro větší obrázek

Naše výprava nevynechala významný park Olimpos při jižním pobřeží. Oblast je významná výskytem cedrů libanonských v zalesněných svazích. (Nikon FM 2, objektiv Nikkor 1,8/50, použitá clona 16, čas 1/8 sekundy, stativ, polarizační filtr).

Klepněte pro větší obrázek Nedaleko města Bodrum jsme absolvovali plavbu na výletních parnících po řece Meandre. (Nikon FM 2, objektiv Nikkor 2,8/20, použitá clona 16, čas 1/15 sekundy, stativ, polarizační filtr).
Klepněte pro větší obrázek Kdo by neznal „bavlníkový hrad“! Travertinové kupy v Pammukale již dnes v zájmu ochrany unikátního přírodního útvaru neslouží jako koupaliště, jak tomu bylo v dřívějších dobách. I já musel pro pořízení snímku porušit zákaz vstupu.
Klepněte pro větší obrázek Jezero Beysehir v centrální Anatolii je ptačí přírodní rezervací i botanickou lokalitou. (Nikon FM 2, objektiv Nikkor 1,8/50, použitá clona 11, čas 1/2 sekundy, stativ, polarizační filtr).
Klepněte pro větší obrázek Nedaleko národního parku Olimpos je zajímavá lokalita Chimaera. Jedná se o výrony hořícího přírodního zemního plynu. (Nikon FM 2, objektiv Nikkor 2,8/20, použitá clona 16, čas 2 sekundy, stativ).
Klepněte pro větší obrázek V přístavním městě Antalia lze navštívit vodopády tzv. „niagarského typu“. Je pravda, že ve srovnání s Niagarou se jedná o vodopád trpasličí, avšak při nočním osvětlení s atmosférou vycházejícího měsíce působil romanticky. (Nikon FM 2, objektiv Angenieux 2,3/180, použitá clona 22, čas 4 sekundy, stativ).

 

Další kapitola
Seznam kapitol


celkem 6 komentářů

Nejnovější komentáře

Diky,diky e.huba 11. 5. 2005, 09:58
dalsi lokality nd 16. 11. 2004, 21:19
Re: slabe Jan Novák 15. 11. 2004, 22:05
slabe dusko 15. 11. 2004, 09:14
Tipy k cestovani? Ayrton 15. 11. 2004, 07:49

Další podobné články

Oskar Schindler: Od filmu k realitě (reportáž)

Oskar Schindler: Od filmu k realitě (reportáž)

Schindlerův seznam. Film s neobyčejně poutavým příběhem i zpracováním, oceněný mnoha Oskary. Jeho děj, obzvláště konec, mě natolik zaujal, že jsem se rozhodla vydat se po stopách Oskara Schindlera a jeho fabriky.

Asijský cestopis – Hong Kong za tri dni

Asijský cestopis – Hong Kong za tri dni

Hong Kong, mesto svetiel a trblietavých vitrín preplnených značkovým oblečením v ostrom kontraste s pouličnými predajcami – krajčírmi oblekov, garantujúcich výrobu na mieru do dvoch dní.

Pohádková krajina – skotský cestopis

Pohádková krajina – skotský cestopis

„Největším problémem Skotska jsou sami Skotové,“ říká král Eduard II. ve známém filmu Statečné srdce. Zatímco pro něj nejspíš problémem skutečně byli, pro nás, cestovatele, je naopak jejich odlišnost přitažlivá.

Jihoamerický deníček aneb jak se fotí Dakar rally

Jihoamerický deníček aneb jak se fotí Dakar rally

Všichni slaví Silvestra, zatímco my sedíme v letadle směr Buenos Aires. Že už je Nový rok poznáme jen podle toho, že pilot v interkomu odpočítá od pěti do nuly, načež se ozve vlažný potlesk několika lidí...

Jak vzniklo Fripito – rozhovor s tvůrcem projektu

Jak vzniklo Fripito – rozhovor s tvůrcem projektu

Fripito je vcelku ojedinělý projekt českého autora Jana Březiny. Vyzpovídali jsme ho po oficiálním představení aplikace v zahraničí, konkrétně na veletrhu PhotoPlus Expo v USA.

Pojďme na chvíli s profesionálem do divočiny!

Pojďme na chvíli s profesionálem do divočiny!

Co má v batohu skutečný profesionální fotograf divoké přírody? Jaké používá triky a vybavení? Na to nám dnes odpoví britský fotograf Will Burrard-Lucas.

Dolomity: Krásné i smutné (cestopis)

Dolomity: Krásné i smutné (cestopis)

Dolomity jsou známy především jako italské velehory. Málokdo ví, že mezi horskými masivy došlo ke katastrofě. A ne k malé katastrofě, uprostřed hor se objevila tsunami..

Na otočku do New Yorku (cestopis)

Na otočku do New Yorku (cestopis)

Cestopis z pětidenního výletu do New Yorku s dvoudenní zastávkou v Londýně aneb jak se dá s minimem prostředků navštívit maximum míst v největší metropoli USA.