DIGIarena.e15.cz

Další novinky od Lowepro ochrání váš dron

Se vzrůstající oblibou dronů roste také poptávka po příslušenství k ochraně a transportu těchto zařízení. Lowepro proto představilo nové série batohů a pouzder konstruovaných speciálně pro uskladnění dronů nejrůznějších velikostí a typů.

Fotografování či natáčení videa pomocí dronů není v naší krajině tolik rozšířené jako v zahraničí, přesto se i u nás komunita věnující se této disciplíně utěšeně rozrůstá. Pokud jste tomuto „sportu“ propadli také vy, mohla by vás zaujmout aktuální nabídka společnosti Lowepro.

Ta nabízí komplexní příslušenství pro přepravu vašich létajících strojů. Batohy a pouzdra upravená speciálně pro drony však mohou být použita i pro uskladnění fotoaparátů a dalšího příslušenství. V minulosti se již několik transportních zavazadel na drony v nabídce Lowepra objevilo, jednalo se však spíše o jakési první pokusy určené k prozkoumání zájmu na trhu.

DroneGuard BP 200 a 250

Batohy DroneGuard BP mají tříkomorovou konstrukci, vedle dronu tedy pojmou i nejrůznější příslušenství, dokumenty, tablet, či notebook a osobní věci.

Klepněte pro větší obrázek

K uskladnění techniky slouží hlavní komora nacházející se v přední části batohu. Vnitřní prostor lze podle potřeby upravit pomocí příček se suchým zipem. Vstupní víko je skořepinové, a může tudíž sloužit také jako startovací plocha – na jeho vnitřní straně je navíc umístěn odnímatelný organizér ideální pro uskladnění kabelů, vrtulí, baterií apod.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Horní komora batohu je primárně určena k uložení osobních věcí, ale díky několika kapsám může sloužit také k přenosu drobného příslušenství. K uschování předmětů, které potřebujete mít rychle po ruce (doklady, mobil) pak slouží přední kapsa. V zádové části se nachází komora/kapsa, do níž se vměstná tablet, popřípadě notebook.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Na ergonomicky tvarovaných ramenních popruzích a přední straně batohu se nacházejí smyčky pro upevnění pouzder kompatibilních s modulárním systémem SlipLock. Po stranách je batoh vybaven dvěma síťovými kapsami. Pohodlné nošení zajistí bederní a hrudní pás. Samozřejmostí jsou ergonomicky tvarovaná záda s pěnovým polstrováním. Vnější materiály jsou nepromokavé a odolné proti oděru.

 • Vnější rozměry: 24 × 17 × 40 cm (BP 200); 29 × 17 × 47 cm (BP 250)
 • Vnitřní rozměry (komora na dron): 22 × 10 × 24 cm (BP 200); 26 × 11 × 24 cm (BP 250)
 • Váha: 1 080 g (BP 200); 1 340 g (BP 250)
 • Kapacita: dron typu DJI Mavic Pro, RC vysílač, příslušenství, 10" tablet (BP 200) nebo 15" notebook (BP 250), osobní věci
 • Cena: 2 290 Kč (BP 200); 2 990 Kč (BP 250)

DroneGuard BP 400

Poněkud jinak je konstruován největší ze série batohů DronGuard, který je přizpůsoben pro transport dronů kategorie DJI Phantom. Batoh je jednokomorový s velkým množstvím nastavitelných příček se suchým zipem a vybaven samostatnou kapsou na 15" notebook na zádové straně. Uvnitř hlavní komory se nacházejí 3 kapsy a 6 kompresních úchytů pro uložení příslušenství a nechybí ani SlipLock smyčky na přední straně víka pro připevnění pouzder.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
 • Vnější rozměry: 31 × 23 × 49 cm
 • Vnitřní rozměry: 30 × 20 × 47 cm
 • Váha: 1 690 g
 • Kapacita: dron DJI Phantom, RC vysílač, příslušenství (vrtule, baterie, kabely), 15" notebook, osobní věci
 • Cena: 2 990 Kč

DroneGuard CS 150 a 200

Skořepinová pouzdra ve dvou velikostech slouží k uskladnění a transport menších dronů. Vnitřní polstrovaný prostor lze přizpůsobit pomocí příček se suchým zipem. K uložení vrtulí a dalšího příslušenství je určen organizér na vnitřní straně víka, který je u modelu CS 200 oboustranný a všitý a u CS 150 jednostranný a odnímatelný.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
 • Vnější rozměry: 19,5 × 12 × 23 cm (CS 150); 29 × 19 × 13 cm (CS 200)
 • Vnitřní rozměry: 17 × 9 × 21 cm (CS 150); 27 × 27 × 11 (CS 200)
 • Váha: 320 g (CS 150); 630 g (CS 200)
 • Kapacita: dron typu DJI Magic Pro (CS 150) nebo Parrot Bebop 2 (CS 200), příslušenství
 • Cena: 999 Kč (CS 150), 1 490 Kč (CS 200)

DroneGuard Pro 450

Batoh se skořepinovou konstrukcí je vyroben z pevných a odolných materiálů při zachování minimálního objemu a nízké hmotnosti. Do hlavní komory se vstupuje ze zádové části batohu. Vnitřní prostor lze členit pomocí příček se suchým zipem a součástí jsou dvě vyjímatelná pouzdra. Na vnitřní straně víka jsou k dispozici kompresní smyčky pro uchycení vrtulí a dalšího příslušenství. Ve víku je též zabudována kapsa na notebook o max. velikosti 15". Samostatná, skořepinová kapsa v horní části je určena pro uložení osobních věcí.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Komfortní nošení zajišťují anatomicky tvarovaná záda se systémem odvětrávání ActiveZone a polstrované ramenní popruhy s hrudním a bederním pásem a smyčkami pro připevnění pouzder systému SlipLock.

 • Vnější rozměry: 34 × 24 × 55 cm
 • Vnitřní rozměry: 30 × 20 × 40 cm
 • Váha: 2 780 g
 • Kapacita: dron typu DJI Phantom, RC vysílač, příslušenství (vrtule, baterie, kabely), 15" notebook, osobní věci
 • Cena: 6 990 Kč

DroneGuard Pro Inspired

Batoh je speciálně konstruován pro přepravu již sestaveného dronu DJI Inspire. K uložení samotného dronu je určena komora na přední straně batohu, která je kryta horním (s integrovanou polstrovanou kapsou na osobní věci) a předním víkem. Součástí jsou též 4 neoprenová pouzdra pro ochranu motorů dronu. V zádové časti se poté nachází velká, přepážkami členitelná, komora pro přepravu příslušenství, která je navíc vybavena 3 kapsami na zip a na zádovém víku též kapsou k uložení 10" tabletu.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Batoh je skořepinové konstrukce s ergonomicky tvarovanými ramenními popruhy se smyčkami SlipLock a polstrovanými zády se systémem odvětrávání ActiveZone.

 • Vnější rozměry: 29 × 24 × 55 cm
 • Vnitřní rozměry: 27 × 19 × 43 cm
 • Váha: 2 120 g
 • Kapacita: dron DJI Inspire, RC vysílač, příslušenství (vrtule, baterie, kabely), 10" tablet, osobní věci
 • Cena: 4 990 Kč

QuadGuard BP X1, X2, X3

Jednokomorové batohy QuadGuard BP jsou navržené pro ochranu a transport FPV závodních dronů a kvadrokoptér, včetně nezbytného příslušenství. Zároveň však mohou sloužit pro přepravu fotografické techniky. Do hlavní komory se vstupuje ze zádové strany. Vnitřní prostor lze přizpůsobit pomocí sady dělicích příček se suchým zipem. Součástí je vyjímatelné pouzdro/organizér s elastickými kompresními smyčkami, k němuž je možné uchytit dron či další příslušenství. Několik kapsiček a smyček se nachází též na vnitřní straně víka hlavní komory; u největšího modelu X3 se tamtéž nachází kapsa na 15" laptop.

Klepněte pro větší obrázek

K uložení osobních věcí či drobného příslušenství slouží vnější, přední kapsa se skořepinovým provedením v horní části batohu. Drobnosti (láhev, telefon) lze přenášet také ve dvou venkovních bočních kapsách. Výbornou vychytávkou je systém úchytných smyček a pásků zepředu a zboku batohu, jimiž můžete k zavazadlu připevnit dron/drony, ale třebas i stativ.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Batoh je vyroben z nepromokavých a odolných materiálů a samozřejmostí je také všitá pláštěnka. Komfort nošení zajištují ergonomické ramenní popruhy s fixačním hrudním páskem.

 • Vnější rozměry: 29 × 19 × 47 cm (X1); 32 × 25 × 52 cm (X2); 32 × 26,5 × 52 cm (X3)
 • Vnitřní rozměry: 27 × 15 × 45 cm (X1); 30 × 19 × 50 cm (X2); 30 × 21 × 50 cm (X3)
 • Váha: 1 460 g (X1); 2 100 g (X2); 2 100 g (X3)
 • Kapacita: 2× závodní dron zvnějšku batohu + 1× závodní dron uvnitř batohu (pouze X2 a X3), vysílač, brýle, příslušenství (vrtule, baterie, kabely), 15" laptop (pouze X3), osobní věci
 • Cena: 3 290 Kč (X1); 3 790 Kč (X2); 3 990 Kč (X3)

QuadGuard Kit

QuadGuard Kit je brašna sestávající ze dvou polstrovaných pouzder se skořepinovým víkem, které lze spojit zipem a přenášet v podobě jednoho zavazadla. Jedno pouzdro je speciálně upravené pro transport závodního dronu a drobného příslušenství, druhé je určené pro přepravu objemnějšího příslušenství, jako je vysílač, a vybavené kapsou na náhradní vrtule. Vnitřní prostor obou pouzder lze dále členit pomocí příček se suchým zipem; k dispozici jsou též elastické smyčky pro uchycení kabelů, nářadí apod. Brašnu lze přenášet v ruce nebo nosit přes rameno s odnímatelným ramenním popruhem.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
 • Vnější rozměry: 34,5 × 24 × 24 cm
 • Vnitřní rozměry: 32 × (10 + 10) × 22 cm
 • Váha: 1 120 g
 • Kapacita: FVP závodní dron, vysílač a další příslušenství (brýle, vrtule, baterie, kabely)
 • Cena: 2 690 Kč

QuadGuard TX Case

Jedná se o jednu, samostatnou část DroneQuad Kitu – skořepinové pouzdro na příslušenství závodních dronů nebo kvadrokoptér. Vnitřní prostor lze přizpůsobit uložené technice pomocí dělících příček, nechybí ani kapsa na nářadí a náhradní vrtule. Součástí pouzdra je odnímatelný ramenní popruh.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
 • Vnější rozměry: 34,5 × 12 × 24 cm
 • Vnitřní rozměry: 32 × 10 × 22 cm
 • Váha: 530 g
 • Kapacita: FVP závodní dron, vysílač a další příslušenství (brýle, vrtule, baterie, kabely)
 • Cena: 1 590 Kč

QuadGuard TX Wrap

Poslední novinkou od společnosti Lowepro je ochranný polstrovaný pás o rozměrech 19 × 4 × 6,5 cm určený pro ochranu ovladačů všech typů FPV vysílačů. Za tuto pomůcku zaplatíte 499 Kč.​

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Více informací najdete na stránkách výrobce lowepro.cz.

Další článek
celkem 1 komentář

Nejnovější komentáře

LOVEPRA ???? :-O romanz 28. 1. 2018, 17:18

Další podobné články

Instant Magny 35: promění starý analog v instantní fotoaparát

Instant Magny 35: promění starý analog v instantní fotoaparát

Okamžitá fotka s možností výměny objektivů a malou hloubkou ostrosti. Nekonečně expozic v jednom snímku. Dokonalý přehled o dění před fotoaparátem. Svět v zrcadlovém odrazu. To vše může nabídnout „instantní“ stěna Instant Magny 35.

Technical Camera – aplikace, která potěší profesionální fotografy

Technical Camera – aplikace, která potěší profesionální fotografy

Vývojáři z maďarského Dire Studia vydali v App Store novou aplikaci pojmenovanou Technical Camera. Je zaměřena hlavně na profesionální fotografy, kteří vyžadují plně manuální ovládání aparátu.

Camera+ 2 je již dostupná, vyplatí se do ní investovat?

Camera+ 2 je již dostupná, vyplatí se do ní investovat?

Když vývojáři oblíbené mobilní fotografické aplikace oznámili, že chystají nástupce v podobě titulu Camera+ 2, byl to důvod k radosti. Ve finále to ale bohužel taková sláva není.

Sony RX100 VI – větší zoom a více ostřicích bodů

Sony RX100 VI – větší zoom a více ostřicích bodů

Sony představilo další generaci populárního kapesního kompaktu s velkým snímačem – aktuální model produktové řady RX100 nese pořadovou číslovku VI a přichází s několika evolučními změnami.

Freefly nabízí možnost předobjednat si gimbal pro chytré telefony

Freefly nabízí možnost předobjednat si gimbal pro chytré telefony

Pokud jde o stabilizaci kamer, je Freefly předním výrobcem různých gimbalů určených především pro větší záznamová zařízení. Nyní přichází i se svým řešením pro chytré mobilní telefony.

Zapomeňte na Camera+, přichází nástupce v podobě titulu Camera+ 2

Zapomeňte na Camera+, přichází nástupce v podobě titulu Camera+ 2

Camera+ byla jednou z nejstarších fotografických aplikací, kterou jste si mohli na své iPhony nainstalovat. V App Store ji už nenajdete, nahradil jí titul Camera+ 2.

Canon začíná prodávat své CMOS snímače, včetně typu se 120 Mpx

Canon začíná prodávat své CMOS snímače, včetně typu se 120 Mpx

Jak bezpečně přepravovat letadlem baterie do fotoaparátů

Jak bezpečně přepravovat letadlem baterie do fotoaparátů

Léto se blíží a spousta z vás se jistě chystá na zahraniční dovolené. Nejpohodlnějším a nejrychlejším dopravním prostředkem je zajisté letadlo. Při letecké přepravě elektroniky je však třeba počítat s různými bezpečnostními omezeními.