DIGIarena.e15.cz

DiCAPac: Vrhněte se s foťákem pod hladinu

Pokud se o letošních prázdninách chystáte k moři nebo na vodu a toužíte po nevšedních záběrech, můžete vyzkoušet vodotěsná pouzdra DiCAPac. S takto chráněným fotoaparátem či kamerou se pak můžete vrhnout i do rozbouřených vln, kde můžete pořídit nevšední záběry svých blízkých nebo podmořského života.

Všechna ochranná pouzdra DiCAPac mají dvojnásobně jištěný vodotěsný uzávěr, k jehož otevření nepotřebujete šroubovák ani jiný nástroj. Uzávěr je konstruován tak, aby bylo možné fotoaparát či kameru vložit přímo na pláži, či kdekoli jinde. Kromě vody ochrání váš fotoaparát či kameru před sněhem, prachem či jinými nepříznivými vlivy. Všechna ochranná pouzdra splňují přísnou japonskou normu JIS IPX8. Při tomto testu byla pouzdra po dobu 30 minut vystavena tlaku 0,5 Mpa a jsou tak schopná veškerou techniku ochránit minimálně do hloubky 5 m.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Oproti konkurenčním výrobkům obsahují pouzdra DiCAPac nástavec na objektiv, který umožňuje plynulé zoomování i pod vodní hladinou. Nástavec na objektiv je navíc opatřen UV filtrem. Pro kompaktní fotoaparáty jsou určena pouzdra WP-110, 310, 410, 510 a 711, pro větší kompakty pak modely WP-610 a H10. Všechna pouzdra na kompaktní fotoaparáty jsou vodotěsná do 10 metrů. O správné volbě pouzdra rozhoduje velikost těla fotoaparátů a délka objektivu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Pokud patříte mezi hrdé majitele digitální zrcadlovky, je pro vás určeno pouzdro WP-S10. To je vybaveno speciálními nástavci na prsty, které umožňují zoomování na objektivu i ovládání funkcí na těle fotoaparátu. Pod hladinou tak nebudete ochuzeni o žádnou funkci, kterou vaše zrcadlovka disponuje. Limitujícím faktorem je v tomto případě pouze velikost objektivu, která nesmí přesáhnout 105 × 85 × 115 mm. Pouzdra pro zrcadlovky jsou vodotěsná do 5 metrů.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Stranou nemohou zůstat ani majitelé videokamer, pro něž jsou určena pouzdra WP-D20. Součástí pouzdra je i speciální nástavec na prst, díky němuž můžete ovládat zoom nebo přepínat funkce na zadním kolečku. Ochranné pouzdro WP-D20 je určeno pro většinu typů kompaktních kamer, konkrétní podporované modely najdete na stránkách výrobce. S takto chráněnou kamerou se můžete ponořit bez obav do hloubky až pěti metrů.

Ceny pouzder DiCAPac začínají od 549 Kč. Více na www.dicapac.cz

Další článek
celkem 12 komentářů

Nejnovější komentáře

rooach@post.cz jeste mail ;) zdenek 18. 4. 2011, 15:18
ahoj,muzes se mi prosim ozvat na mail ? díky… zdenek 18. 4. 2011, 15:18
Re: DSLR Pouzdro - zkusenosti Petr 23. 8. 2010, 14:28
Re: 0,5MPa není 5m vodního sloupce ... Petr 23. 8. 2010, 14:17
Re: 0,5MPa není 5m vodního sloupce ... Hans 23. 8. 2010, 13:01