DIGIarena.e15.cz

DIGI 3/04 je na trafikách!

Úsilí redakce připravit pro čtenáře další číslo DIGI - tentokrát se 136 stranami - je za námi. Třetí DIGI je v prodeji! Časopis na nevšedním počtu stran přináší hned několik článků věnovaných digitální fotografii, videu a vizuální kultuře.
DIGI 3/04 je na trafikách!

Klepněte pro větší obrázekV ústředním tématu se dozvíte, jaký digitál si pořídit na léto. A abyste měli opravdu co nejlepší rozhled, v přehledu tentokrát naleznete 192 digitálů. Druhé téma pak polemizuje, zda Vyvolávat digitálně? Stále více digitálních fotoaparátů umožňuje ukládat snímky ve formátu RAW. Pokud to s fotografováním myslíte opravdu vážně a přejete si mít při úpravách snímků pod kontrolou co nejvíce parametrů, měli byste se o tento formát zajímat.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Ráže osm s plnou výbavou je recenze nejnovějšího 8Mpx digitálního fotoaparátu Olympus C-8080 WZ s elektronickým hledáčkem. Naši redaktoři testovali také další digitál s 8Mpx čipem v článku Stabilita na dlouhé časy - je jím Konica Minolta A2. Panoramatické snímky moravských měst, které si můžete prohlédnout v rubrice V akci: Panorama aneb poezie rozlehlosti, jsme se vydali fotit s přístrojem Canon PowerShot Pro 1.

Klepněte pro větší obrázek

V obšírné kapitole Fotografujeme železnici vám poradíme, jak pořídíte co nejlepší fotografie vlaků. Při této příležitosti jsme oslovili české, britské i americké profesionály, kteří se touto tematikou zabývají. Tipy, jak fotografovat přibližující se vlak, si přečtete také ve Fotoškole.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Třetí číslo DIGI si vzalo na mušku jednu z nejvýznamnějších součástí příslušenství fotoaparátu a redakce připravila test deseti vybraných stativů. Na základě technických parametrů a hodnocení jednotlivých modelů můžete stativy vzájemně porovnat v článku Stativ dělá fotografa.

Nebylo by to DIGI, aby nepřineslo rozhovory s nevšedními fotografickými tvůrci. Rozsáhlý rozhovor s téměř sedmdesátiletým fotografem Co Rentmeesterem přináší naše zahraniční zpravodajka Silvie Vondrová. V článku Teď chci dělat romantické snímky se dočtete nejen o tom, že Rentmeester je autorem fotografií kovbojů, kteří se v zemi Marlboro prohánějí po amerických stepích. Kromě toho nafotil reportážní snímky z války ve Vietnamu, je autorem fotografií divoké přírody, industriálních snímků i portrétů slavných osobností. Vedle Rentmeestra jsme mluvili i s Danem Bártou. Interview nazvané Vážně s vážkami představí jednoho z nejúspěšnějších zpěváků z jiného úhlu pohledu - jako vášnivého fotografa. Jeho snímky vážek doprovázejí například odborný web www.odonata.cz a ilustrují články v prestižním časopise National Geographic. V rozhovoru na sebe Bárta prozrazuje, jakou používá fotografickou výbavu.

Přitažlivý cestopis Přírodní ráj Arktidy přibližuje drsnou a magickou přírodu za polárním kruhem samozřejmě nejen slovy, ale zejména řadou zdařilých fotografií.

Klepněte pro větší obrázek

V článku Fotografičtí Oscaři představujeme vybrané autory, kteří byli oceněni v letošním 47. ročníku soutěže novinářské fotografie World Press Photo.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

 

Další článek
celkem 23 komentářů

Nejnovější komentáře

Re: Tutoriály? Jan Novák 22. 6. 2004, 20:12
Tutoriály? Falcinnio 22. 6. 2004, 09:24
Digi03 Kiki 21. 6. 2004, 20:45
Re: tutorialy??? Jan Novák 21. 6. 2004, 12:11
Re: pro Petra Libor 21. 6. 2004, 10:01

Další podobné články

Láska k panorámatu – na krku s Horizonem

Láska k panorámatu – na krku s Horizonem

V digitálním věku není skládání panorámat nijak náročné, když dodržíte určité postupy při snímání jednotlivých fotografií. Existují však přístroje, které počítačově zpracovaným panorámatům předcházely...

Stáhněte si zdarma časopis DIGIfoto

Stáhněte si zdarma časopis DIGIfoto

Vychází nové DIGIfoto 12/2011

Vychází nové DIGIfoto 12/2011

Fotografie, rozhovory, návody a recenze fototechniky na 132 stranách. Prosincové vydání časopisu DIGIfoto právě v prodeji.

Vychází nové DIGIfoto 11/2011

Vychází nové DIGIfoto 11/2011

Fotografie, rozhovory, návody a recenze fototechniky na 132 stranách. Nové vydání časopisu DIGIfoto právě v prodeji.

Vychází nové DIGIfoto 10/2011

Vychází nové DIGIfoto 10/2011

Fotografie, rozhovory, návody a recenze fototechniky opět na 132 stranách. Říjnové vydání časopisu DIGIfoto právě v prodeji.

Vychází nové DIGIfoto 9/2011

Vychází nové DIGIfoto 9/2011

Fotografie, rozhovory, návody a recenze fototechniky opět na 132 stranách. Zářijové vydání časopisu DIGIfoto právě v prodeji.

Vše, co potřebujete vědět o časopisu DIGIfoto na iPadu

Vše, co potřebujete vědět o časopisu DIGIfoto na iPadu

Pokud vás dosud míjela informace o tom, že existuje edice časopisu DIGIfoto pro iPad, máme pro vás článek, který všechno objasní. Pak už zbývá jediné – začít stahovat.

Vychází nové DIGIfoto 7-8/2011

Vychází nové DIGIfoto 7-8/2011

Fotografie, rozhovory, návody a recenze fototechniky na 132 stranách. Prázdninové vydání časopisu DIGIfoto právě v prodeji.