DIGIarena.e15.cz

DigiArena na konci prázdnin: nová zrcadlovka od Sigmy

Poslední týden prázdnin proletěl téměř světelnou rychlostí. V tomto týdnu jsme pro vás na DigiAreně připravili několik recenzí a prvních pohledů, oznámení nové zrcadlovky od Sigmy, fotoškolu, nechyběl ani pravidelný ceník a bohužel jsme přinesli i zprávu o jedné smutné události.
DigiArena na konci prázdnin: nová zrcadlovka od Sigmy

Recenze: Fujifilm FinePix V10
Stále více přístrojů na trhu dostává do své "základní výbavy" třípalcový displej. První vlaštovkou pod vlajkou Fujifilmu je přístroj FinePix V10. Jaký je a co dokáže si vyzkoušela Lenka Lindnerová.

To nejlepší z techniky
Je to už několik týdnů, co jsme znovu otevřeli naši fotogalerii, abychom z ní vybrali ty nejlepší snímky, kterými se vy, naši čtenáři, prezentujete na Internetu. Další kategorií, která přišla na řadu je Technika. Před porotou složenou z návštěvníků naší fotogalerie nejlépe obstál snímek Detail z Harleye od Zdeňka Dvořáka, kterému za redakci srdečně gratulujeme.

Klepněte pro větší obrázek
Zdeněk Dvořák - Detail z Harleye

Ricoh Caplio R5 - stabilizovaný sedmimegapixel
Nový model z pera návrhářů společnosti Ricoh nástupce "R-čtyřky" - Caplio R5. Oproti svému předchůdci byl vybaven sedmimegapixelovým čipem, vyšší maximální citlovostí a displejem s větším rozlišením.

Koulo ostrosti
Hloubka ostrosti na snímcích - to je téma, které ve své středeční fotoškole probíral Michal Škrabálek. K čemu to je, jak toho dosáhnout a několik rad na softwarové úpravy vašich snímků v grafickém editoru - to je vše co najdete v tomto článku.

Nová zrcadlovka od Sigmy
SD14 - název nové zrcadlovky společnosti Sigma. Přestože výrobce kromě informace o tom, že v přístroji bude použit nový snímač Foveon, neposkytl v podstatě žádné informace, dohadů je mnoho. Jaká však bude skutečnost se pravděpodobně dozvíme až na oficiálním představení modelu v druhé půli října.

Přehled cen fotoaparátů
Hanka Sokoltová pro naše čtenáře připravila další přehled cen. V pětatřicátém týdnu se v cenících tuzemských online obchodů objevilo mnoho novinek, několik slev a sem tam i nějaké to zdražení.

Zemřel Jan Lukas
Ve věku 91 let zemřel v New Yorku český fotograf, českobudějovický rodák Jan Lukas. Při příležitosti Shakespearovských slavností je možné až do 10.září shlédnout některé z jeho snímků na Pražském hradě.

Samsung NV3 - chybí už jen telefon
Nová řada fotoaparátů od firmy Samsung s označením NV je prozatím zastoupena třemi modely - jeden z nich nese označení NV3. Přestože ještě nebyl tento model uvolněn do prodeje, naší redakci se podařilo získat jeden vzorek a tak jsme vám již nyní mohli přinést první dojmy z tohoto přístroje.

Výsledky čtenářské ankety o DigiAreně
Před necelým měsícem jsme pro naše čtenáře vypsali anketu, ve které jsme zjišťovali váš názor na DigiArenu. Těch několik položených otázek zodpovědělo sice méně čtenářů, než jsme očekávali, ale i přesto nám výsledky ankety mnohé ozřejmily. Pro ty z vás, které zajímá statistický rozbor ankety je tu shrnující článek.

Fotopytel od Formei
Česká společnost Fomei zabývající se mimo jiné i výrobou foto-příslušenství uvedla na trh nový batoh, který celkem příznačně pojmenovali "Pytel".

Canon PowerShot S3 IS
Jak už je téměř pravidlem, úplně na závěr týdne zde pro vás máme další recenzi. Tentokrát si Tomáš Slavíček vzal na paškál poslední model z řady Canonu -  PowerShot S3 IS. I přesto, že tento model není tak výrazným skokem kupředu jako byl jeho předchůdce S2, přináší na trh několik nových vlastností.

Další článek
Přidejte svůj názor k tomuto článku

Další podobné články

V galerii DIGIareny je nově dvojnásobný prostor pro vaše fotografie

V galerii DIGIareny je nově dvojnásobný prostor pro vaše fotografie

15× nejlepší foto srpna z galerie DIGIareny

15× nejlepší foto srpna z galerie DIGIareny

Prohlédněte si nejlepší fotografie, které se v srpnu 2012 objevily v galerii DIGIareny.

15× nejlepší foto července z galerie DIGIareny

15× nejlepší foto července z galerie DIGIareny

Prohlédněte si nejlepší fotografie, které se v červenci 2012 objevily v galerii DIGIareny.

Profil čtenáře: Oldřich Doložílek

Profil čtenáře: Oldřich Doložílek

Představujeme dalšího z autorů, s jehož fotografiemi se můžete setkat v Galerii DIGIareny.

15× nejlepší foto června z galerie DIGIareny

15× nejlepší foto června z galerie DIGIareny

Prohlédněte si nejlepší fotografie, které se v červnu 2012 objevily v galerii DIGIareny.

Profil čtenáře: Miroslav Koudelka

Profil čtenáře: Miroslav Koudelka

Seznamte se s autorem, jehož fotografie už několik let můžete vídat v Galerii DIGIareny.

15× nejlepší foto května z galerie DIGIareny

15× nejlepší foto května z galerie DIGIareny

Prohlédněte si nejlepší fotografie, které se v květnu 2012 objevily v galerii DIGIareny.

Jak a proč používat RSS pro čtení článků

Jak a proč používat RSS pro čtení článků

Na sledování nových článků různých webů se výborně hodí RSS. Získáte rychlý přehled nad obsahem všech webů, získáte víc informací a ušetříte čas.