DIGIarena.e15.cz

DigiArena po sedmi dnech - s Pentaxem pod vodu

Důkazem toho, že tento týden nebyl nabitý událostmi méně než který jiný vás dozajista přesvědčí nejen tento článek, ale také ostatní informace, které jsme pro vás během týdne přichystali. Nechyběla recenze, několik rad a nezbytný přehled cen.
DigiArena po sedmi dnech - s Pentaxem pod vodu

Recenze nového Pentaxe je doplněna prvním pohledem na několik kompaktů od Kodaku či fotoškolou "Jak na to v GIMPu". Pochopitelně nechyběla ani fotografie týdne nebo přehled cen digitálních fotoaparátů, ve kterém se dokonce objevila i nová zrcadlovka od Nikonu - D80ka.

Recenze: Pentax Optio T10 a jeho touchscreen
Jedním z důkazů toho, že se displeje digitálních fotoaparátů stále zvětšují je právě Pentax Optio T10. Tento model je kromě mnoha jiných, dnes už celkem obvyklých funkcí, vybaven i touchscreenem. Jaký však je doopravdy - to vám ukázala recenze naší ostřílené recenzentky Lenky Lindnerové.

Nová galerie v Praze
Novou galerii v pražské Kamzíkově ulici v domě U bílé růže otevřel svaz českých fotografů. Tato galerie, jejíž činnost byla zahájena výstavou "Praha dříve a nyní", bude sloužit nejen k pořádání výstav, ale třeba i workshopům nebo zajímavým besedám.

Plný pytel Kodaků
Podobně jako mnoho jiných výrobců digitálních fotoaparátů, ani Kodak nevydržel do začátku letošní Photokiny a představil hned čtyři nové kompakty. Jedním z nich je zástupce dvouobjektivové V-řady. Zbývající tři digitály patří do základní řady - "céčkové".

Aktualizace firmware pro Pentax K100D
Pentax uvolnil aktualizaci pro digitální zrcadlovku K100D, která přináší jedno zásadní zlepšení - podporu paměťových karet SDHC.

Přehled cen digitálů (týden 33.) - Nikon D80 konečně v prodeji
První dva prodejci přidali do svých ceníků novou zrcadlovku D80 od Nikonu. I přesto však tento nový model dříve než 20. září pravděpodobně neseženete. V přehledu cen jinak panoval vcelku klid - obvyklá směska nových modelů, několika zdražení a tento koktejl by nebyl úplný ani bez několika slev.

Kreditkarta od Casia
Nový model od Casia, EX-S770 se vyznačuje stejně jako jeho ostatní "bratříčci" v S-kové řadě štíhlým tělem a elegantním designem. Podobně jako u ostatních letošních novinek, i S770 je osazena snímačem o velikosti 1/2,5" s rozlišením 7,2 Mpx. Objektiv má trojnásobný optický zoom s rozsahem 38–114 mm (ekvivalent kinofilmu) a průměrnou světelnost F2,7–5,2.

GIMP - rovnáme padající budovy
Ve fotoškole Jiřího Steigera jsme se tento týden zabývali rovnáním perspektivy, která na snímcích způsobuje povětšinou nechtěný a mnohdy i nepěkný vedlejší efekt - padající budovy. Jak to provést, aby vaše snímky vypadaly hezky, se dozvíte ve článku.

Výstava snímků Jiřího Saudka byla prodloužena
Výstava snímků Jana Saudka v pražském domě U bílého jednorožce byla prodloužena až do konce srpna. O tom, že na této výstavě nasytíte nejen oko, ale i duši, vás může přesvědčit například fakt, že první zprávu o výstavě toho nejlepšího z oka a fotoaparátu páně Saudkova jsme vám přinesli již v lednu letošního roku.

První foto s Fujifilmem FinePix F30
Jak se už v několika případech potvrdilo, ne každá novinka je lepší než její předchůdce. Nový FinePix F30 od Fujifilmu je sice důstojným následovníkem FinePixu F11, díky výborné obrazové kvalitě na základní ISO, jeho výstupy při vysoké citlivosti jsou však velkým zklamáním.

Pod-vodník od Pentaxe
Ačkoliv by se tomu tak mohlo zdát z nadpisu tohoto odstavečku, nejde o žádný podfuk na zákazníky ze strany společnosti Pentax ani nikoho dalšího - řeč je o novém, vodotěsném kompaktu Pentax Optio W20. Oznámení a základní informace o této novince na trhu digitálních fotoaparátů naleznete v našem článku.

Pět cen pro Sony
Udělení bezprecedentních pěti cen EISA pro Sony vyzdvihlo originální pojetí spotřebního hardwaru a softwaru této společnosti. O jaké produkty šlo a co to vlastně EISA je se dozvíte v našem pátečním článku.

Fotografie týdne
Ani v tomto týdnu jsme nezaponěli na naši již vcelku pravidelnou rubriku, kterou je fotografie týdne. Tento prázdninový snímek chaloupky zrcadlící se v lehce rozvlněném potůčku zcela zaslouženě získává pro Petru další titul fotografie týdne, k čemuž jí srdečně gratulujeme.

Klepněte pro větší obrázek
Petra Kučerová - Chaloupka

Dlouhooký Samsung Pro 815 (recenze)
Firma Samsung již začátkem podzimu minulého roku představila svůj první ultrazoom. A našlápla rovnou rázným krokem. Aparát je tzv.EVF digitál velmi podobný zrcadlovce. Jedním ze společných znaků je například horní stavový displej. Shodné rysy se najdou i ve vybavenosti.Nenechte si ujít naši podrobnou recenzi.

Další článek
Přidejte svůj názor k tomuto článku

Další podobné články

S cashbackem od Pentaxu ušetříte až 5 100 Kč

S cashbackem od Pentaxu ušetříte až 5 100 Kč

Jako každý rok se fotografické značky snaží podpořit prodej tzv. cashbacky. Se svou nabídkou přispěchal také Pentax – ušetřit můžete při nákupu fotoaparátů, setů i samotných objektivů. Zpětný bonus lze uplatnit na více než 35 produktů.

Další cashback spuštěn – se Sony a Fujifilmem ušetříte až 30 000 Kč

Další cashback spuštěn – se Sony a Fujifilmem ušetříte až 30 000 Kč

K aktuální promoakci, která je určená především novým ale i stávajícím zákazníkům Canonu a Olympusu, se přidaly Fujifilm a Sony. Další výrobci budou pravděpodobně brzy následovat.

Čím fotí vítězové soutěže World Press Photo?

Čím fotí vítězové soutěže World Press Photo?

Pentax zveřejnil mapu plánovaných objektivů

Pentax zveřejnil mapu plánovaných objektivů

Pentax K-1 Mark II: vylepšený obraz a multiexpozice z ruky

Pentax K-1 Mark II: vylepšený obraz a multiexpozice z ruky

Téměř přesně dva roky po uvedení předchozího modelu přichází Ricoh s druhou generací své plnoformátové zrcadlovky. Zajímavou novinkou je možnost fotografování ve vysokém rozlišení bez nutnosti použití stativu.

Známe technické parametry připravovaného Pentaxu K-1 Mark II

Známe technické parametry připravovaného Pentaxu K-1 Mark II

Jaké novinky nám představí výrobci v letošním roce?

Jaké novinky nám představí výrobci v letošním roce?

Letošní ročník veletrhu CES je za námi a několik dalších akcí nás letos ještě čeká. Tou nejvýznamnější bude další roční Photokiny, který se bude tradičně konat v Kolíně nad Rýnem koncem září.

Pentax prodloužil cashback do 26. ledna.

Pentax prodloužil cashback do 26. ledna.