FinePix HS20 EXR – všechno v jednom nyní ještě lepší.

20. ledna 2011

Nový FinePix HS20 EXR je vysoce inovativní, univerzální a ještě mnohem více. Navazuje na velmi úspěšný model FinePix HS10, tento nejnovější přírůstek do řady fotoaparátů Fujifilm představuje dokonalé řešení pro fotografy, kteří chtějí vlastnosti a kvality obrazu jako ze zrcadlovek bez těžkých brašen s objektivy, či velkých finančních nákladů na ně. HS20 EXR se vyznačuje zbrusu novým EXR snímačem CMOS, vysokorychlostním sériovým snímáním, vylepšené uživatelským rozhraním, univerzálními video funkcemi, rozlišením 16 miliony pixelů a objektivem s 30-násobným zoomem s pokročilou technologií anti-blur.

Oceněná technologie snímače EXR dohromady se snímačem CMOS BSI – průlomový posun do budoucna

Vysoká citlivost
- u běžných provedení snímače světlo musí projít vrstvou vedení před tím, než dopadne na fotodiody. Tím se sníží množství světla dopadajícího na snímač. Ovšem BSI snímač se zadním poosvětlením výrazně snižuje ztráty dopadajícího světla a tím je fotografování kvalitní i za špatných světelných podmínek.


Vysoká rychlost
- Díky nově vyvinutému EXR procesoru a BSI CMOS snímači je zvýšena rychlost přenosu dat a čtení souborů.

Inteligentní procesor

 • Fotoaparát nyní rozpozná 27 scén včetně modré oblohy (nebe), zelené listy (zeleň), západy slunce, či scény se zadním podsvícením. Pro každou scénu fotoaparát automaticky zajistí perfektní nastavení autofokusu, expozice, vyvážení bílé či blesku pro vysokou kvalitu snímku.
 • EXR procesor má také schopnost snížitfialové lemování u tmavých předmětů proti světlu pozadí a zlepšuje rozlišení v rozích snímku pro rovnoměrnější ostrost obrazu.
 • Snad nejviditelnější prospěch EXR procesoru je však nové bohaté uživatelské rozhraní grafiky, které výrazně zvyšuje vzhled menu. 
 • Pro uživatele, kteří se snaží najít snímky na paměťové kartě s vysokou kapacitou, se zásadně zvyšuje rychlost vyhledávání snímků a videí pomocí funkce Photobook Assist.


EXR-Array technologie
Tato technologie EXR zajišťuje ještě větší všestrannost fotoaparátu tím, že mění své chování v závislosti na světelných podmínkách. Uživatelé si mohou nechat nastavený Auto EXR režim, kdy si fotoaparát zvolí správné nastavení sám, nebo vybrat ze tří ručně vybrané možnosti:

 • RežimResolution Priority by měla být zvolena, když potřebujete výjimečnou kvalitu snímku. FinePix HS20 EXR využívá plných 16 MPixpro obrázky, které lze vytisknout na formát A3 přímo z fotoaparátu.
 • Režim High Sensitivity ISO & Low Noise je vhodný za špatných světelných podmínek, kdy kombinace s čidlem BSI přispívá k vynikajícím výsledkům – snímkům.
 • Konečně režim Dynamic Range Priority chytře kombinuje dva obrázky až na hodnotu 1600%. Toto usnadňuje práci s kontrastními scénami,jako je krajina letním dni, nebo portrét se zdrojem světla za objektem.
 • Díky mixu snímače a technologie zpracování u FinePix HS20 EXR, brilantní akční záběry jsou možné bez ohledu na to, jak rychle se objekt pohybuje. Při sériovém snímání (sport, příroda nebo jen pobíhající děti) lze využít několíka režimů sériového nsímání, např. 11 snímků za sekundu v rozlišení 8 MPix se zvukem. Když zohledníme zaměření AF za 0,16 s, je jasné že HS20 EXR splňuje parametry reportážního fotoaparátu.

Objektiv Fujinon vhodný pro široké využití
30tinásobnýzoom pokrývající ohniskovou vzdálenost od 24 do 720 mm (ekvivalent 35mm), FinePix HS20 EXR je opravdu připraven na cokoliv.  Mechanický (manuálně ovládaný) zoom je nyní ještě příjemnější na ovládání díky úpravě velikosti interního blesku. Zoomování v celém rozsahu lze provést rychle a přesně. Použití při delších ohniskových vzdálenostech může působit nechtěné chvění fotoaparátu, ale FinePix HS20 EXR je vybaven prvky, které toto eliminují. Za prvé, stabilizací snímače proti jakémukoliv pohybu rukou. Za druhé, citlivost je posílena funkcí Pixel Fusion – princip zkrácení času závěrky a za třetí funkcí "Advanced anti-blur" v režimu v EXR Auto.

Kvalitní video sekvence
FinePix HS20 EXR není jen kamera pro fotografování, ale také nabízí působivou úroveň video funkcí. Tím, že využívá technologii Pixel Fusion, stejně jako je tomu u statických snímků, ve špatných světelných podmínkách bez nutnosti dalšího osvětlení. Nyní můžete zachytit náladu západu slunce, interiéry či scény nočního safari ve statické i filmové podobě.
Tento fotoaparát může zachytit záběry v rozlišení 1920 x 1080 bodů při rychlosti 30 snímků za sekundu. Všestrannost je dále zvýšena díky High Speed filmu – v rozlišení 320 x 112 bodů zachytí neuvěřitelných 320 snímků za sekundu, nebo 640 x 480 pixelů na zachycení působivých 80 snímků za sekundu. Díky funkcím, jako je tato, může dokonce nejrychleji se pohybující objekt být zachycen a sledován v super-zpomaleně.
FinePix HS20 EXR ukládá záznam pomocí H.264 (MOV) ve formátu Full HDse stereo zvukem. Soubory ve formátu H.264 (MOV) jsou oproti AVI menší atím snažší operace s nimi a navíc jsou kompatibilní s celou řadou aplikací a webových stránek, takže je jednoduché pro vás sdílení videa prostřednictvím stránek jako je YouTube.

A vylepšení nekončí ...
Další vylepšení vychází ze zkušeností z úspěšného modelu HS10. Patří mezi ně lepší funkce Motion Panorama pro jednoduché, vysoce kvalitní 360° snímání obrazu, možnost dálkové spouště, režimy simulace filmu a kompatibilita s SDXC kartami, či kompatibilita s novými systémovými blesky EF-20 a EF-42.

Hlavní vlastnosti modelu FinePix HS20 EXR

 • Nový snímač EXR CMOS s rozlišením 16 MPix
 • 30x optický zoom 24‐720 mm (35 mm kinofilmu)
 • 3.0“ LCD s rozlišením 460.000 bodů a nová grafika menu
 • Technologie Advanced anti‐blur
 • 1600% dynamický rozsah
 • Plné rozlišení při sériovém snímání př rychlosti 8 sn./s
 • Nízká spotřeba baterií (až to 358 snímků na 4xAA alkalické baterie)
 • RAW formát
 • Full HD ve formátu H.264 (MOV)
 • Nový EXR Auto režim - 27 scén
 • Režim simulace filmu
 • Režim Quick start
 • Motion Panorama 360˚
 • Možnost externích systémových blesků
 • Sluneční clona již v balení
 • Funkce Photobook Assist

Témata článku: Tiskové zprávy

Určitě si přečtěte

Lomogon 32 mm F2,5: kovové retro s dokonale kruhovým bokehem

Lomogon 32 mm F2,5: kovové retro s dokonale kruhovým bokehem

Lomography představuje prostřednictvím kampaně na Kickstarteru objektiv Lomogon s pevným ohniskem 32 mm a světelností F2,5. Od široké nabídky podobných objektivů se novinka odlišuje především netradičním systémem clonění pomocí disku.

5 Helena Vyplelová

Canon EOS 250D – nejlehčí zrcadlovka s otočným displejem

Canon EOS 250D – nejlehčí zrcadlovka s otočným displejem

Dva roky stará zrcadlovka EOS 200D se dnes dočkala nástupce s označením EOS 250D – podle výrobce se jedná o nejlehčí zrcadlovku na trhu, která nabídne výklopný a otočný displej.

11 Petr Březina

Jak na mobilní Instagram v počítači

Jak na mobilní Instagram v počítači

Instagram je vyvinut speciálně pro operační systémy přenosných chytrých zařízení. Existují však způsoby, jak limity operačního systému obejít a s aplikací plnohodnotně pracovat i v počítači.

9 Helena Vyplelová

Sony A7 II – druhá generace v podrobném testu

Sony A7 II – druhá generace v podrobném testu

Model Sony A7 byl prvním kompaktním fotoaparátem s výměnou optikou osazeným plnoformátovým snímačem. My jsme pro vás otestovali jeho následovníka – bezzrcadlovku Sony A7 II.

60 Helena Vyplelová

Oskar Schindler: Od filmu k realitě (reportáž)

Oskar Schindler: Od filmu k realitě (reportáž)

Schindlerův seznam. Film s neobyčejně poutavým příběhem i zpracováním, oceněný mnoha Oskary. Jeho děj, obzvláště konec, mě natolik zaujal, že jsem se rozhodla vydat se po stopách Oskara Schindlera a jeho fabriky.

Zuzana Součková

12 nejlepších objektivů, které určitě chcete najít pod stromečkem

12 nejlepších objektivů, které určitě chcete najít pod stromečkem

Objektiv je nedílnou součástí každého fotoaparátu a u některých je možné jej vyměnit. To je obrovská výhoda při kreativní fotografické tvorbě. Jaké sklo by se mohlo objevit pod vánočním stromečkem nadšeného fotografa?

42 Petr Březina

Fujifilm přestavil bezzrcadlovku X-T30 a odolný pevný objektiv XF 16 mm F2,8

Fujifilm přestavil bezzrcadlovku X-T30 a odolný pevný objektiv XF 16 mm F2,8

Fujifilm oficiálně představil levný model APS-C bezzrcadlovky X-T30. Těšit se můžeme na výbornou obrazovou kvalitu díky novému snímači, jakož i na pokročilé video. To vše v kompaktním a finančně dostupném balení. Zajímavou novinkou je také širokoúhlý objektiv XF 16 mm F2,8 R WR.

11 Helena Vyplelová