FinePix XP30 s GPS – světová jednička mezi outdoorovými kompakty

20. ledna 2011

Fujifilm se stává konkurence schopnější na trhu s outdoorovými fotoaparáty díky modelu FinePix XP30. Světová jednička v odolnosti proti nárazu, prachu, mrazu a vodě, nyní i s vestavěnou GPS navigací.

V návaznosti na model XP10, nabídne model XP30 konkureční cenu pro fotografy, kteří milují outdoorové, nebo extrémní sporty. Kromě GPS a výborné kvality, nabízí XP 30 také rozlišení 14,2 MPix s 5-násobným optickým zoomem a stabilizátor obrazu pro zachycení nejlepších snímků v jakýchkoli podmínkách.

Určete svou polohu kdekoli na světě

Je rostoucí počet fotoaparátů, které mají zabudovanou GPS navigaci, ale pouze FinePix XP30 je určen k outdoorovým aktivitám. A co více, nejenže Vám GPS navigace řekne, kde se právě nacházíte, ale nabídne i spoustu zajímavých funkcí. Místa kde se nacházíte mohou být označena buďto zeměpisnou délkou a šířkou a nebo názve. Takže, když pořídíte snímek, je automaticky označen místem, kde jste jej pořídili, což umožnuje lepší orientaci a vyhledávání při pozdějším třídění snímků. FinePix XP30 má také vestavěný seznam nejzajímavějších míst po celém světě (cca 500.000 míst). Další funkce, kterou nabízí tento fotoaparát jePhotobook assist. Díky této funkci si můžete vytvořit fotoknihu přímo ve Vašem fotoaparátu a prohlédnout si ji na LCD displeji.

Ale to není vše. Chcete se vrátit na místa, která jste již navštívili, ale zapomněli jste cestu? Photo navigátor nejenže okamžitě najde místo které hledáte, ale také Vám hned ukáže nejkratší cestu, jak se na určené místo dostat. Určitě spoustu z Vás zaujme funkce sledování cesty, kdy navigace zaznamená celou cestu (krok po kroku). FinePix ukládá lokalizační údaje každých 10 minut a při stahování fotografií pomocí softwaru MyFinePix studio se automaticky tyto údaje spárují společně s fotografií a pomocí Google Map se vytvoří plán cesty společně s obrázky.

Odolný proti všemu

S fotoaparátem FinePix XP30 můžete dělat co chcete. Díky 4 způsobům ochrany můžete fotografovat i tam, kde běžné fotoaparáty již nestačí. Dominantou dvou-tónového designu je nýtovaná přední strana a zaoblený tvar těla fotoaparátu. XP30 je:

 • Vodotěsný do 5 metrů – můžete zachytit nádherné záběry i pod vodou, nebo při silném dešti, nebo sněžení, nebo jej jednoduše můžete opláchnout pod tekoucí vodou
 • Nárazu vzdorný až od 1,5metru – oceníte v případě, že Vám vypadne z batohu nebo ruky
 • Prachu vzdorný – můžete pořídit krásné záběry na pláži během své dovolené, aniž byste se museli bát, že fotoaparát poškodíte
 • Mrazuvzdorný do -10°C – perfektní pro lyžaře, snowboardisty a jiné alternativní sportovce

Kvalitní optika poskytující dokonalé fotky

Sportovní Fujinon s 5-násobným optickým zoomem pokrývající 28-140mm (ekvivalent kinofilmu 35mm) je připraven poskytovat vysoce kvalitní snímky. Kromě výborné optické kvality, nabízí XP30 pokročilý systém optické stabilizace obrazu.Snímky můžou být pořízeny funkcí Blur Free proti rozmazání, která je ideální pro podvodní a noční snímání.

Široká škála funkcí pro jakýkoli záběr

Ačkoliv nabízí XP30 řadu benefitů, je to především výborný fotoaparát, který se může pochlubit obrovskou škálou funkcí jako například: Detekce obličeje – pro perfektní portrétní snímky, Panorama – automaticky spojí 3 snímky v jeden panoramatický.K dispozici jsou také funkce oříznutí, otáčení a redukce červených očí.

Nezapomínáme ani na ty, kteří chtějí natočit i nějaké video. XP30 nabízí jak nahrávání klasického videa 640 x 480 pixelů, tak možnost nahrávat v HD rozlišení 720p.

Nechcete GPS? To není problém.

Zatímco XP30 je fotoaparát pro ty, kteří rádi a hodně cestují, chápeme, že ne všichni potřebují GPS navigaci.Z tohoto důvodu uvádíme na trh i model XP20, který má totožné funkce, ale není vybaven GPS navigací.

Fujifilm FinePix XP30/XP20 základní specifikace:

 • rozlišení 14,2 megapixelů
 • GPS navigace*
 • 5-násobný optický zoom pokrývající 28‐140mm (ekvivalent filmu 35mm)
 • CCD obrazová stabilizace
 • 2,7“ LCD displej s 230,000 pixely
 • Vodotěsný do 5 metrů
 • Nárazuvzdorný až od 1,5 metru
 • Mrazuvzdorný do –10°C
 • Prachuvzdorný
 • funkce Motion Panorama
 • dostupný v barvách: černá, stříbrná, oranžová, modrá, zelená a bílá**

* neobsahuje model XP20

** model XP20 se nevyrábí v bílé barvě

Témata článku: Tiskové zprávy

Určitě si přečtěte

Panasonic Lumix G90 – odolné tělo, 4K video a V-log pro filmaře

Panasonic Lumix G90 – odolné tělo, 4K video a V-log pro filmaře

Panasonic dnes představil novou bezzrcadlovku Lumix G90, která je nástupcem více než dva roky starého modelu G80. Vedle nového snímače s vyšším rozlišením nabídne i další inovace.

98 Petr Březina

Oskar Schindler: Od filmu k realitě (reportáž)

Oskar Schindler: Od filmu k realitě (reportáž)

Schindlerův seznam. Film s neobyčejně poutavým příběhem i zpracováním, oceněný mnoha Oskary. Jeho děj, obzvláště konec, mě natolik zaujal, že jsem se rozhodla vydat se po stopách Oskara Schindlera a jeho fabriky.

Zuzana Součková

Canon EOS 250D – nejlehčí zrcadlovka s otočným displejem

Canon EOS 250D – nejlehčí zrcadlovka s otočným displejem

Dva roky stará zrcadlovka EOS 200D se dnes dočkala nástupce s označením EOS 250D – podle výrobce se jedná o nejlehčí zrcadlovku na trhu, která nabídne výklopný a otočný displej.

12 Petr Březina

6 nejlepších volně dostupných programů pro úpravu fotografií

6 nejlepších volně dostupných programů pro úpravu fotografií

Na internetu najdeme řadu tzv. free fotoeditačních programů, které se mohou stát alternativou k placeným aplikacím. Řada z nich nabízí opravdu široké možnosti úprav fotografií. Které patří mezi ty nejlepší?

31 Helena Vyplelová

Vybrali jsme nejlepší mobily pro fotografování a natáčení videa

Vybrali jsme nejlepší mobily pro fotografování a natáčení videa

Proč s sebou nosit mobil a digitál, když můžete mít vše v jednom, navíc i s velmi slušnou videokamerou. Smartphony válcují nejen levné, ale už i pokročilé kompakty. Po kterých byste měli sáhnout?

27 Petr Březina

Vybrali jsme 7 nejlepších levných zrcadlovek, které si teď můžete koupit

Vybrali jsme 7 nejlepších levných zrcadlovek, které si teď můžete koupit

Digitální fotoaparát může být zdrojem radosti, štěstí, ale především i „nakopnutím“ ke kreativnímu ztvárnění reality u mnoha začínajících fotografů. Vánoční svátky se blíží a s nimi také ideální období pro výhodné nákupy.

27 Petr Březina

Yongnuo YN450: další detaily k chystané chytré bezzrcadlovce s Androidem

Yongnuo YN450: další detaily k chystané chytré bezzrcadlovce s Androidem

Fotoaparát s funkcemi mobilu a možností výměny objektivů? S takovým konceptem se nyní snaží prorazit čínská společnost Yongnuo. Model YN450 je vybaven operačním systémem, 4/3 snímačem a bajonetem Canon EF.

7 Helena Vyplelová