Fotoaparát Samsung NX100 a objektiv Samsung 20-50mm získaly ocenění CES Innovation Award 2011

20. ledna 2011

Ocenění získává špičkový fotoaparát série NX. Celkem poputuje 37 ocenění nezávislých designérů, inženýrů a odborníků na veletrhu CES 2011 k produktům Samsung.

Společnost Samsung Electronics, přední výrobce spotřební elektroniky, obdržela celkem 37 ocenění na mezinárodním veletrhu CES (Consumer Electronics Show). Ocenění putují mimo jiné i do oblasti DI (Digital Imaging) k převratné novince, fotoaparátu Samsung NX100 a jeho setovému objektivu 20-50mm. Ten nabízí intuitivní i-Function, který vůbec poprvé umožňuje uživatelům ovládat fotoaparát prostřednictvím objektivu. Začátečníkům i profesionálním fotografům nabízí neomezené možnosti ovládání a kreativity při tvorbě fotografií. Samsung NX100 se také může pochlubit jedním z nejrychlejších automatických zaostřování na současném trhu fotoaparátů kategorie Point-and-shoot.

Druhé ocenění z oblasti DI získal revoluční objektiv Samsung 20-50mm. Jedná se o světově první objektiv s inteligentní funkcí i-Function. Stačí pouze stisknout tlačítko i-Function a otočit zaostřovacím kroužkem a fotoaparát sám poskytne uživateli rychlý přístup k nastavení fotoaparátu, aniž by musel složitě procházet několika menu. Tento model s clonovým číslem F 3.5 – 5.6 je základním objektivem fotoaparátu Samsung NX100, s nímž se standardně prodává.

Samsung Electronics získal celkem ocenění pro tři televizory, devět Blu-ray přehrávačů a systémů domácího kina, pět mobilních telefonů, SSD, tři 3D monitory, 3D projektor a dva přenosné počítače. Kromě toho, Samsung obdržel šest ocenění v rámci eko-designu pro dva domácí spotřebiče, LED monitor, polovodičové výrobky a panel.

CES, největší světová výstava spotřebních technologií, je pořádána Asociací spotřební elektroniky (CEA) každý rok. Společnost Samsung na tomto veletrhu obdržela již přes sto ocenění (23 v roce 2009; 46 v roce 2008). V rámci CES Awards byla společnost Samsung oceněna dvakrát za nejlepší inovaci a šestkrát za Eco-Design. Produkty uvedené v programu CES Innovations jsou posuzovány prvotřídní skupinou nezávislých průmyslových inženýrů, projektantů a zástupců médií v 36 kategoriích.

Témata článku: Tiskové zprávy

Určitě si přečtěte

Sony A7 II – druhá generace v podrobném testu

Sony A7 II – druhá generace v podrobném testu

Model Sony A7 byl prvním kompaktním fotoaparátem s výměnou optikou osazeným plnoformátovým snímačem. My jsme pro vás otestovali jeho následovníka – bezzrcadlovku Sony A7 II.

60 Helena Vyplelová

Ceny TIPA 2019 potvrdily nadvládu plnoformátových bezzrcadlovek

Ceny TIPA 2019 potvrdily nadvládu plnoformátových bezzrcadlovek

Redakce odborných fotografických titulů vyhodnotily nejlepší produkty, které během minulého roku obohatily fotografický trh. Vítězné kategorie potvrzují dočasný ústup digitálních zrcadlovek ve prospěch profesionálních plnoformátových bezzrcadlovek.

15 Helena Vyplelová

Ohnisková vzdálenost v 8 otázkách

Ohnisková vzdálenost v 8 otázkách

Různé objektivy nám ukazují svět v různé podobě, některé z něj zachytí větší část, některé zase menší část. Fotografové většinou pracují s konkrétním ohniskem, protože zobrazuje svět trošku jinak.

57 Petr Březina

6 nejlepších volně dostupných programů pro úpravu fotografií

6 nejlepších volně dostupných programů pro úpravu fotografií

Na internetu najdeme řadu tzv. free fotoeditačních programů, které se mohou stát alternativou k placeným aplikacím. Řada z nich nabízí opravdu široké možnosti úprav fotografií. Které patří mezi ty nejlepší?

31 Helena Vyplelová

Fotografie týdne: V mlžném lese

Fotografie týdne: V mlžném lese

Lesy mají od nepaměti své speciální kouzlo a magickou přitažlivost. Jsou pro nás spojené s fenoménem dostupné přírody, do které můžeme vyrazit z města, s jistým dobrodružstvím, ale také meditačním či estetickým zážitkem.

Michal Černý

Fujifilm přestavil bezzrcadlovku X-T30 a odolný pevný objektiv XF 16 mm F2,8

Fujifilm přestavil bezzrcadlovku X-T30 a odolný pevný objektiv XF 16 mm F2,8

Fujifilm oficiálně představil levný model APS-C bezzrcadlovky X-T30. Těšit se můžeme na výbornou obrazovou kvalitu díky novému snímači, jakož i na pokročilé video. To vše v kompaktním a finančně dostupném balení. Zajímavou novinkou je také širokoúhlý objektiv XF 16 mm F2,8 R WR.

11 Helena Vyplelová

Vybrali jsme nejlepší kompaktní fotoaparáty, které se dnes vyplatí koupit

Vybrali jsme nejlepší kompaktní fotoaparáty, které se dnes vyplatí koupit

Malé kompaktní fotoaparáty jsou vhodné i pro pokročilé fotografy. Nabízejí výbornou obrazovou kvalitu a maximální kontrolu nad procesem fotografování. Současně jsou vždy po ruce.

25 Helena Vyplelová