DIGIarena.e15.cz

Fotoaparáty pro teenagery od Panasonicu

Jsou barevné a sexy. Modely Lumix DMC-LS85, FS7 a FS6 zachytí vše kolem vás a svým vzhledem upoutají okolí.

Minulý týden jsme si představili Lumix DMC-FS15, dnes se budeme věnovat kompaktům určeným pro nejmladší fotografy.

Boule pro tužkové baterie Lumixu DMC-LS85

Tvar fotoaparátu je oblý s postranním zesílením tloušťky, protože jeho tělo musí pojmout dvě tužkové baterie. Proti svému předchůdci byla zvětšena ovládací tlačítka. Rozměry fotoaparátu jsou 96 × 62 × 30 mm, hmotnost bez karty a baterií je 128 g. V nabídce bude stříbrná, černá a růžová barevná úprava.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Elegantní černá pro pány | Růžová pro dámy 

Kompakt se na pultech obchodů objeví v dubnu tohoto roku. Předpokládáme, že jeho cena bude mezi dvěma a třemi tisíci korunami.

Objektiv Leica DC Vario-Elmar je při vypnutém stavu zcela skryt v těle kompaktu. Rozsah ohniskových vzdáleností je průměrných 33–132 mm. Uvítal bych širší ohnisko, ale věřím, že pro nové majitele, začátečníky fotografování, nebude tento nedostatek překážkou. Rozsah minimálních clon začíná na dobré hodnotě F2,8 a končí s horší světelností F5,9.

Objektiv je sice vybaven optickou stabilizací, ale i ta má své meze. Protože tento fotoaparát pro nastavení expozice běžně používá změnu ISO, bude zajímavé sledovat rozdíly šumu na fotografiích pořízených večer na široké a dlouhé ohnisko. Doufám, že nárůst šumu nebude markantní.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Čelní pohled na vysunutý objektiv | Malý displej na zadní stěně
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Tlačítko inteligentního fotografování | Úchytový grip

Menší senzor, rychlejší fotografování

K potlačení šumu a „výrobě“ fotografie bude CCD senzoru o rozměrech 1/2,5" a rozlišení 8,32 Mpx sekundovat obrazový procesor Venus Engine IV. Rozsah ISO tohoto spojení je 80–1 600, v režimu automatické citlivosti 1 600–6 400. Opět doporučuji nejdřív prozkoumat jak vypadají výsledné fotografie na ISO 6 400 a posoudit míru šumu.

Díky menšímu počtu obrazových bodů senzoru je tento kompakt rychlejší v sériovém snímání než model FS15. Zvládne čtyři snímky za sekundu v režimu Mega Burst/standard, sedm snímků v režimu Mega Burst/fine. Ještě rychlejší snímání jde na úkor rozlišení. V klasickém sériovém snímání, bez podpory softwaru, vyfotografujete dva snímky za sekundu.

K čemu je dobré neustálé ostření?

Počet ostřících bodů byl proti svému předchůdci zvýšen na devět bodů, detekce obličeje je samozřejmostí. Tento model jich v záběru rozpozná patnáct. Sympatickou funkcí pro fotografy, kteří chtějí fotografovat hlavně malé děti a jiná neposedná stvoření, je funkce Quick AF – permanentní sledování objektu autofocusem. Reakce fotoaparátu tedy jsou rychlejší a prodlení mezi stiskem spouště a expozicí je minimální.

Expozimetr fotoaparátu pracuje v režimu vyvážení na střed, k dispozici je korekce expozice v rozsahu +/- 2 EV s krokem jedna třetina.

Displej je poměrně malý, jeho úhlopříčka měří dva a půl palce. Zobrazuje obvyklých 230 000 pixelů. Obraz bude malý, ale dostatečně podrobný. Pro lepší čitelnost displej automaticky přizpůsobuje jas vzhledem k okolnímu světlu. Menu lze přepnout na zjednodušenou verzi.

Na přibaleném CD naleznete program pro snadné úpravy a třídění fotografií podle obličejů Photo fun Studio.

Akumulátory a nabíječka nejsou součástí balení

Použití tužkových baterií je pro jejich snazší dostupnost vítané a snižuje prodejní cenu fotoaparátu. Potencionální kupec by si do svých kalkulací měl připočíst cenu za sadu akumulátorů s nabíječkou, pokud ji již nevlastní.

Další parametry: blesk, funkce natáčení videa a režim inteligentního fotografování je shodný s modelem Lumix DMC-FS15.

Klepněte pro větší obrázek
Barevná škála modelu FS6 

Šest barev Lumixů DMC-FS7 a DMC-FS6

Dva velice podobné fotoaparáty, výbavou téměř shodné s předchozím modelem. Tvar a syté barvy jejich obalu na první pohled zaujmou teenagery.

Rozměry obou fotoaparátu jsou 97 × 54 × 22 mm, hmotnost s kartou a Li-Ion akumulátorem je 137 gramů, u modelu FS6, FS7 je hmotnost o dva gramy vyšší.

Kompakty se do prodeje uvedou současně s LS85. Předpokládáme, že jejich cena bude kolem pěti tisíc korun.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Červený FS6 | Zelený FS7
 

Při koupi modelu FS6 se budete rozhodovat mezi stříbrnou, černou, červenou, modrou a růžovou barevnou úpravou. U FS7 bude o vaši pozornost soupeřit stříbrná, černá, modrá, růžová a zelená barva.

Mezi kompakty FS6 a FS7 jsou dva podstatné rozdíly. První je v koncentraci obrazových bodů na 2,5" senzoru. Kompakt s označením FS6 má 8,1 milionů, FS7 10,1 milionů.

Druhý rozdíl zjistíme při pohledu na displej. Model FS6 má displej o úhlopříčce dva a půl palce, displej modelu FS7 je o pětinu palce větší.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Zadní pohled na FS7 | Bočnímu pohledu dominuje objektiv
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Porovnejte zadní stěnu FS6 s FS7 | Kompakt je velice tenký

Barva přitahuje pozornost

Modely DMC-LS85, DMC-FS6 a FS7 jsou určeny pro fotografy, kteří chtějí na okolí zapůsobit vzhledem a barvou svého fotoaparátu. Jsou vybaveny tak, aby zvládly zachytit všechny situace běžného života.

Další článek
celkem 1 komentář

Nejnovější komentáře

Roztomilej... Klara 3. 2. 2009, 09:46

Další podobné články

Google chce za 40 milionů dolarů koupit společnost Lytro

Google chce za 40 milionů dolarů koupit společnost Lytro

Už v roce 2011 představila společnost Lytro světu své pojetí snímacího zařízení. Kýžený úspěch se ale nedostavil. Ne tedy v takové míře, aby zástupci firmy o 7 let později neprodávali značku gigantu Google.

Novoflex představil modulární tripod s výjimečnou nosností

Novoflex představil modulární tripod s výjimečnou nosností

LEGENDY: Canon EOS DCS 3 – digitální zázrak z roku 1995

LEGENDY: Canon EOS DCS 3 – digitální zázrak z roku 1995

V dřevních dobách digitální fotografie nebyla výjimečná spolupráce více významných značek, které společně stály za mnoha dnes již kultovními modely digitálů. Výsledkem partnerství Kodaku a Canonu byl i model EOS DCS 3.

LyfieEye200: nejmenší 360° VR/AR kamera pro mobily s Androidem

LyfieEye200: nejmenší 360° VR/AR kamera pro mobily s Androidem

LyfieEye je zajímavým kreativním doplňkem pro fotomobily s Androidem. Kamera o velikosti většího knoflíku umí natáčet 360° záběry v 3K rozlišení a pomocí kompatibilní aplikace s ní můžete vytvářet virtuální nebo tzv. rozšířenou realitu.

Canon přišel se zajímavým konceptem kamery a teleobjektivu

Canon přišel se zajímavým konceptem kamery a teleobjektivu

Pentax zveřejnil mapu plánovaných objektivů

Pentax zveřejnil mapu plánovaných objektivů

Joby GorillaPod Rig – novinka která má usnadnit natáčení videa

Joby GorillaPod Rig – novinka která má usnadnit natáčení videa

Nový typ ministativu GorillPod je k dispozici jak pro digitální fotoaparáty, tak v upravené podobě i pro mobilní telefony. Hlavní výhodou je přidán dvojice nezávislých ramen pro upevnění libovolného příslušenství.

Nová řada tabletů Wacom Intuos prošla zásadními změnami

Nová řada tabletů Wacom Intuos prošla zásadními změnami