FOTOEXPO 2017 – to nejlepší z fototechniky!

Komerční článek 12. října 2017
TWEET SDÍLET
(Inzerce) Již příští sobotu bude v Národním domě na Vinohradech zahájen pátý ročník veletrhu a festivalu současné fotografie FOTOEXPO 2017. Akce plná novinek a současných trendů z oblasti fotografické techniky a příslušenství.

Produkty Nikonu pravidelně sbírají prestižní ocenění jako je EISA, TIPA nebo Red Dot Award. V rámci oslav 100. výročí založení společnost představila další plnoformátovou digitální zrcadlovku Nikon D850, která překonává všechny dosud obvyklé standardy. Na expozici bude vedle Nikon D7500 a D500 hlavním lákadlem. K vidění budou také nové objektivy Nikkor.

Klepněte pro větší obrázek

Společnost Canon se pochlubí videokamerou Canon EOS C200. První filmová kamera systému Cinema EOS, která podporuje nový záznamový formát RAW – Cinema RAW Light. Dalším prezentovaným produktem bude Canon EOS 6D Mark II, full-frame digitální zrcadlovka, která míří na pokročilé amatéry a profesionální fotografy. Vůbec první fotoaparát z dílny Canon, který pořizuje časosběrné snímky ve 4K rozlišení se současně může pochlubit intervalovým časovačem.

Klepněte pro větší obrázek

Fujifilm představí nejnovější model X-E3, který bude uvedený na český trh začátkem října. Fotoaparát byl zdokonalen, aby maximalizoval funkční výkon na nejvyšší možnou úroveň a vytvořen ve snaze o dosažení minimalismu a stimulace smyslů svých uživatelů s cílem podnítit skutečný záměr fotografa. Nebude chybět ani první středoformátový bezzrcadlový digitální fotoaparát od Fujifilmu – GFX 50s a nový hybridní digitální instantní fotoaparát INSTAX SQUARE SQ10 se čtvercovým formátem fotografií.

Klepněte pro větší obrázek

AVACOM Prisma FG-10 s technologií Qualcomm Quick Charge 3.0 na vstupu i výstupu je jedinou powerbankou na trhu, která dokáže signalizovat probíhající rychlonabíjení. A to samostatně pro nabíjení powerbanky a samostatně pro nabíjení připojeného zařízení.

Hama ukáže dlouho očekávanou novinku, kterou je objektiv SIGMA 135/1.8 DG HSM ART společně s novým objektivem SIGMA 24-70/2.8 DG OS HSM ART. Obě novinky nabízí moderní kovový design z nových materiálů a novou optickou konstrukcí.

Klepněte pro větší obrázek

Pro příznivce značky Epson a kvalitního tisku bude připravena profesionální fototiskárna vybavená řadou funkcí -  Epson SC-800. Tento model se svým štíhlým a elegantním designem určuje nový standard fototiskáren A2+ a ztělesňuje ideální doplněk každého fotografa.

Klepněte pro větší obrázek

Na stánku Vydavatelství Zoner Press si budou moci účastníci prolistovat a zakoupit knihy s fotografickou tématikou za akční ceny. Nebudou chybět čerstvé novinky, jako například titul Skvělé fotografie přímo z fotoaparátu, Photoshop a Lightroom, kniha oblíbeného fotografa Bryana Petersona Naučte se používat barvu kreativně nebo novinka od světově uznávaného bestsellerového autora Scotta Kelbyho To nejlepší z digitální fotografie.

Český program pro správu a editaci fotografií Zoner Photo Studio X získal v září už svou čtvrtou aktualizaci a všechny čerstvé novinky si budete také moci vyzkoušet. Patří mezi ně i unikátní retušovací štětec, který na světě nemá konkurenci či nové vrstvy úprav v modulu Editor.

Základní vstupenku za zvýhodněnou cenu zakoupíte v předprodeji za 250 Kč.

Bližší info k veletrhu a festivalu FOTOEXPO 2017, který se koná 21. 10. 2017 v Národním domě na Vinohradech naleznete na www.fotoexpo.cz. Sledovat aktuality můžete také na Facebooku a Instagramu.

 

 

Určitě si přečtěte

Fotografie týdne: Petřínská

Fotografie týdne: Petřínská

Když Euklides pracoval na svých matematických axiomech, vycházel z představy, že geometrické představy jsou něco, co mají všichni lidé sdílené. Že existuje prostor, ve kterém se pohybujeme a žijeme, že prostor je základní kategorií pro poznávání i myšlení.

Michal Černý

Jak na mobilní Instagram v počítači

Jak na mobilní Instagram v počítači

Instagram je vyvinut speciálně pro operační systémy přenosných chytrých zařízení. Existují však způsoby, jak limity operačního systému obejít a s aplikací plnohodnotně pracovat i v počítači.

9 Helena Vyplelová

Nikon Coolpix P1000 – fotoaparát nebo dalekohled?

Nikon Coolpix P1000 – fotoaparát nebo dalekohled?

Aktuální novinka z dílny Nikonu je nástupcem modelu P900 a pyšní se přímo obřím rozsahem optického zoomu. Že bychom stáli opět na pokraji války, jejímž motem bude kdo z nás má větší objektiv?

25 Petr Březina

Oskar Schindler: Od filmu k realitě (reportáž)

Oskar Schindler: Od filmu k realitě (reportáž)

Schindlerův seznam. Film s neobyčejně poutavým příběhem i zpracováním, oceněný mnoha Oskary. Jeho děj, obzvláště konec, mě natolik zaujal, že jsem se rozhodla vydat se po stopách Oskara Schindlera a jeho fabriky.

1 Zuzana Součková

Canon EOS 250D – nejlehčí zrcadlovka s otočným displejem

Canon EOS 250D – nejlehčí zrcadlovka s otočným displejem

Dva roky stará zrcadlovka EOS 200D se dnes dočkala nástupce s označením EOS 250D – podle výrobce se jedná o nejlehčí zrcadlovku na trhu, která nabídne výklopný a otočný displej.

21 Petr Březina

Desítky pluginů pro Photoshop a Lightroom… stačí si vybrat z našeho seznamu

Desítky pluginů pro Photoshop a Lightroom… stačí si vybrat z našeho seznamu

Hledáte způsob, jak rozšířit možnosti svého fotografického editoru? Hledáte nástroj pro specifické úpravy, nebo komplexní prostředek pro celkovou editaci snímku? Obojí naleznete v našem článku.

1 Helena Vyplelová