DIGIarena.e15.cz

Geniální prototyp Photoshopu opraví i zcela rozmazané fotky

Hned zkraje je potřeba upozornit, že zde není myšleno běžné doostřování, nýbrž náprava celkového rozmazání vlivem pohybu fotoaparátu po čas expozice. Výsledky jsou úchvatné.
Geniální prototyp Photoshopu opraví i zcela rozmazané fotky

Technologie, kterou se firma Adobe pochlubila počátkem října na konferenci v Los Angeles, je prozatím stále ve stádiu vývoje a není jisté, ve které z budoucích verzí Adobe Photoshopu se s ní budou moci poprvé seznámit koncoví uživatelé. Prezentovaná „ochutnávka“ nicméně naznačuje, že tento nástroj ohromným způsobem rozšíří použitelnost snímků, které se dosud hodily pouze ke smazání.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Rozmazaný snímek před a po provedení korekce; bílá čára v černém poli
značí vypočtenou trajektorii pohybu fotoaparátu

Záznam z tohoto představení, který můžete vidět na webu Adobe TV ukazuje, jak přesně tato funkce pracuje. V prvním kroku program analyzuje rozmazanou fotku a vypočítá předpokládanou trajektorii pohybu fotoaparátu při jejím vzniku. Tento výpočet je hardwarově velmi náročný, ovšem lze jej aplikovat pouze na výběr menší části snímku a tím celý proces urychlit. Odvozená křivka se následně aplikuje na celý obraz, který se přeuspořádá takovým způsobem, že eliminuje všechny „duchy“ a rozmazané hrany. To se nedá příliš dobře popsat, to prostě musíte vidět.

Další článek
celkem 19 komentářů

Nejnovější komentáře

Neviete niekto, ci sa to uz funguje alebo ci… TBC 19. 2. 2013, 20:38
naprosto zbytecny komentar ausus 17. 2. 2012, 15:04
Ten genialny fotosop snad uz aj sam robi maj… Peter 7. 2. 2012, 17:52
Neumí, FM dokáže opravit jen "přimočaré" roz… Martin Kozak 22. 10. 2011, 11:32
no nevim ale program FOCUS MAGIC to již umí … pepino 22. 10. 2011, 08:16