DIGIarena.e15.cz

Jak vznikla fotografie týdne kávová krize

Jak vznikla fotografie týdne kávová krize

Po desiatkach bezosných prepotených nocí spojených s vnútorným premietaním miliónov námetov, po detailnom prezretí desiatok šálok, hrnčekov a pohárov, po prehrabaní sa morom kávových zrniečok.

Po nafotení a vymazaní tisícov fotiek s rôzne postavenými svetlami, uhlami záberu, hĺbkou ostrosti sa konečne vynoril svätý grál, zasľúbená zem, pevnina v hmle.

Pre realistov

Keďže som sa asi pred piatimi mesiacmi konečne po 25 rokoch stal opäť majiteľom fotoaparátu (prišiel som k nemu ako slepé kura k zrnu) rozhodol som sa že fotenie ma bude baviť. Predtým som fotil len tak že som niekomu vytrhol foťák z ruky a potom z dotyčného niekoľko mesiacov mámil fotky. Je to fotoaparát Canon S100 a mám ho rád pretože

  1. mám ho zadarmo (paradoxne som ho vyhral vo fotografickej akcii)
  2. je malý
  3. lezú z neho celkom dobré fotky aj bez môjho pričinenia
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Fotostůl a polotovar výsledné fotografie

Keďže fotenie okolitého sveta má mnoho úskalí - veci a ľudia nikdy nestoja tam kde ich fotka potrebuje, vymyslel som si že sa naučím fotiť v ateliéri. Začnem radšej fotiť zo začiatku veci lebo predsa len majú so mnou väčšiu trpezlivosť. Zainvestoval som do fotostola, svetlá som si zhotovil na kolene. Ľavom.

Klepněte pro větší obrázek 
Veľká kávová kríza, foto: humusak

Prvá fotka bola krčah z keramickej dielne kamarátky. Druhá fotka bola môj osobný hrnček so zrnkom kávy na dne. Túto tému som si vybral preto lebo hrnček a nepomletá káva boli poruke na ceste do vedľajšej izby kde mám rozložené svetlá. Bola tam dosť zima tak som cvakol 2× a nazad do tepla. Zvyšok má na svedomí fotošop. Takúto jednoduchú kompozíciu som si vybral hlavne preto že.

  1. neviem robiť zo svetlom
  2. neviem rozložiť veci do kompozície
  3. neviem vlastne ani fotiť
Fotografie týdne: veľká kávová kríza

Fotografie týdne: veľká kávová kríza

Fotograf musí umět zapojit nejen fantazii diváka, ale také další smysly, jako třeba čich a chuť. Teprve pak bude snímek tím pravým požitkem.

Další článek
celkem 11 komentářů

Nejnovější komentáře

No jo, ted teprv koukam, ze on si ten muj ko… sundialer 24. 3. 2013, 13:01
Mildo, uz mas chlapa? Martin 24. 3. 2013, 09:26
Namysleny, to urcite ano, B-] proc mi ale na… sundialer 22. 3. 2013, 19:27
promluvil namysleny pi_čus :D milda 22. 3. 2013, 11:11
Náhodou... není to výcvak s hlubokomyslným n… lemming 21. 3. 2013, 22:59

Další podobné články

Fotografie týdne: i uklízení může být zábava

Fotografie týdne: i uklízení může být zábava

Prvním krokem, který se v příručkách pro osobní rozvoj či článcích doporučuje, je udělat si pořádek – v sobě, kolem sebe, ve vztazích i v domácnosti. Pořádek je to, co vznikne aplikaci řádu.

Fotografie týdne: Praha hlavní nádraží

Fotografie týdne: Praha hlavní nádraží

Josef Fanta na konci devatenáctého století realizoval budovu secesního nádraží, kterou zná asi každý. Ať již ji vnímá jako místo příjezdu do svého domova, nebo naopak místo, kam směřuje za prací, jako začátek cest nebo jejich vyústění, tak se mu v podstatě nelze vyhnout

Vitec Group koupila Lowepro a Joby za 10,3 milionu USD

Vitec Group koupila Lowepro a Joby za 10,3 milionu USD

Fotografie týdne: Vlnka – o šatech, ozdobách a odhalování

Fotografie týdne: Vlnka – o šatech, ozdobách a odhalování

Jednou ze zajímavých etnologických činností je sledování pohřebních rituálů různých kultur, podle toho, z jakého prostředí vycházejí, jaké jsou jejich další obřady, co danou společností preferovaný či akcentovaný způsob života přináší za specifika.

Jaká je budoucnost fotografie v následujících 50 letech?

Jaká je budoucnost fotografie v následujících 50 letech?

Ačkoli se nás výrobci fotoaparátů neustále snaží napínat a přicházejí s nejrůznějšími novinkami a zlepšováky, prakticky každý fotograf sledující dění na trhu má představu o tom, co nás v následujících letech čeká. Co takhle výhled na delší dobu?

Slavné duchařské fotografie a jejich nová podoba

Slavné duchařské fotografie a jejich nová podoba

Určitě si každý z nás vzpomene, jak jsme byli jako děti ohromeni tajemnými fotkami, na kterých jsou zachyceni duchové nebo jiné paranormální jevy. U mnoha z nich není jasné, jak vznikly, přesto se je podařilo vyfotit znovu.

Pozor na fotografování aktů v blízkosti kulturních památek!

Pozor na fotografování aktů v blízkosti kulturních památek!

Fotografie týdne: Stromm

Fotografie týdne: Stromm

Snímek o tom, jak do stromů promítáme sami sebe v touze se převyšovat a přerůst, přetrvat svou existenci. Tak nějak automaticky, bez námahy. Stromy mají pro člověka od pradávna mystický charakter, a to nejen ve smyslu lidového objímání stromů nebo vycházení do přírody.