DIGIarena.e15.cz

Jaký je grip Pivot od společnosti Olloclip? Univerzální a plastový (test)

Značka Olloclip nedělá jen předsádky k objektivům mobilních telefonů, ale v její nabídce najdete mimo jiné také grip Pivot, který poskytne vašemu zařízení pasivní stabilizaci.

Jedná se přitom o univerzální příslušenství, které není fixované na nějaké specifické zařízení. Můžete jej použít s telefony iPhone, s telefony s operačním systémem Android, Windows Phone nebo dokonce s kamerami GoPro.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Olloclip Pivot je určen telefonům s velikostí úhlopříčky displeje od 4 do 5,5 palců

Díky za čtvrtinový závit

Balení produktu se drží zajetého stylu Olloclipu. Na krabičce se tak dozvíte, s jakým produktem máte tu čest a zjistíte všechny jeho přednosti. Uvnitř pak najdete grip přesně uložen v plastovém výlisku. Vyjma samotného gripu a čelistí pro uchycení mobilního telefonu zde naleznete i držák kamery GoPro, poutko na ruku a propagační materiály s jednoduchým návodem k použití.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Toto příslušenství není určeno jen mobilním telefonům, využijete jej i s kamerkou GoPro. Adaptér je přitom součástí balení

Grip obsahuje standardizovaný čtvrtinový závit, takže na něho můžete uchytit jak přibalené čelisti, redukci pro kamery GoPro, tak i Olloclip Studio nebo jakékoli zařízení, které tento závit obsahuje – kompaktní fotoaparáty nevyjímaje. Díky ideální délce rukojeti a pogumování jejích hran se vám bude dobře držet, i když plast dvakrát dobrý dojem nebudí a může trochu klouzat.

Technika | Fotomobily

Olloclip Studio již lze předobjednat za 89,99 €

Právě příliš plastový vzhled produktu je po jeho ceně hlavním neduhem. Je díky němu sice opravdu lehký, ale dvakrát robustní dojem, který by možná mohl být požadován, nebudí. V porovnání třeba s takovým gripem Shoulderpod S1 tak jasně prohrává, i když poskytuje více variability (ale také stojí dvakrát tolik).

Technika | Příslušenství | Fotomobily

Zajímavé fotopříslušenství nejen pro mobilní telefony

Optika fotomobilů dokáže velké věci. Pokud zainvestujete do kvalitního příslušenství, můžete jím výsledek ještě umocnit. Ne všechno je ale zrovna dvakrát přínosné. Zajímavé jsou ale rozhodně všechny.

Levá, pravá, seno, sláma

Díky možnosti vložit si ukazováček do okruží, které činí otočný kloub, se ale Pivot drží velice jistě. Navíc si jej můžete pojistit poutkem na zápěstí. Kloub má možnost rotovat po daných krocích ve výseči, která poskytuje rozsah 225 °. K uvolnění a pohybu s okružím musíte stisknout mechanické tlačítko na levé straně držáku.

Klepněte pro větší obrázek
Díky rotaci v rozsahu 225 ° se grip dobře drží jak pravákům, tak levákům i s tím, že tlačítko na otáčení máte vždy na straně palce.

Tlačítko se nachází přesně na místě vašeho palce a je přitom úplně jedno, jestli jste praváci či leváci. Díky velkému rozsahu si totiž čelisti natočíte, dle vámi požadovaného úhlu. Pivot přitom nemusíte držet jen vloženým zařízením směrem vzhůru.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Místo záslepky můžete na čelisti uchytit třeba externí zdroj světla

Čelisti, vyjma uchycení mobilního telefonu, poskytují ještě jednu funkci. Po vyjmutí záslepky získáte volný držák pro uchycení mikrofonu nebo externího blesku/světla. S Pivotem se obecně zachází velice dobře a obratně. Samotné čelisti pak můžete využít i s jakýmkoli jiným stativem, protože grip se hodí přece jen spíše na pořizování videozáznamů.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
iPhone s předsádkou Olloclip i bez ní

Společnost Olloclip sídlící v Kalifornii v USA se prostě snaží svým zákazníkům poskytnout maximálně možný komfort při pořizování mobilních záznamů. Olloclip Pivot tak jde bez sebemenších problémů použít i s jejími předsádkami. Stejně jako tam, i zde je značeno Made in USA. Proto asi také ta závratná cena.

Technika | Objektivy | Fotomobily | iPhone

Olloclip Core Lens Set pro iPhone 7 / 7 Plus – zase o něco lepší (test)

Olloclip kvůli změně tvaru vystupujícího fotoaparátu na zádech nových iPhonů 7 kompletně změnil systém uchycení svých předsádek, zároveň se konečně poučil z četných výtek uživatelů.

Plusy:

  • Variabilní čelisti
  • Univerzální použití s více zařízeními
  • 225° otočný kloub
  • Na čelistech držák pro mikrofon nebo světlo

Mínusy:

  • Příliš plastová konstrukce
  • Vysoká cena

Technické specifikace:

  • Název: Olloclip Pivot
  • Rozměry: výška: 114,3 mm, šířka: 63,5 mm, hloubka: 22,9 mm
  • Parametry: 225° otočný kloub, čelisti pro telefony o úhlopříčce displeje 4 až 5,5 palců, čtvrtinový závit pro uchycení jiných zařízení (adaptér na GoPro v balení), prostor pro uchycení externího světla nebo mikrofonu
  • Cena: 69,99 € (cca 1 900 Kč)
Další článek
Přidejte svůj názor k tomuto článku

Další podobné články

Jak používat štítky na Instagramu? Tento průvodce vám poradí

Jak používat štítky na Instagramu? Tento průvodce vám poradí

Instagram je silné médium. Když víte, jak v něm vyhledávat, tak vás ani ten všelijaký balast kolem neobtěžuje. Nyní si dokonce můžete stáhnout příručku, které štítky na Instagramu ideálně používat, aby vaše fotka nezapadla.

Jak získat supersvětelný objektiv za hubičku?

Jak získat supersvětelný objektiv za hubičku?

Nově u Canonu: filmový telezoom a dvojice softwarových novinek

Nově u Canonu: filmový telezoom a dvojice softwarových novinek

Canon doplnil řadu velkoformátových filmových objektivů o telezoom CN-E70–200 mm T4,4 L IS KAS S, a k tomu přidává dvě softwarové novinky, s jejichž pomocí lze rozšířit možnosti vybraných fotoaparátů značky Canon.

Schyluje se k velkému souboji, bude lepší fotoaparát Samsungu Galaxy S8 nebo iPhonu 7 Plus?

Schyluje se k velkému souboji, bude lepší fotoaparát Samsungu Galaxy S8 nebo iPhonu 7 Plus?

TIPA 2017 – překvapení napříč kategoriemi? Žádné se nekoná!

TIPA 2017 – překvapení napříč kategoriemi? Žádné se nekoná!

Tak jako minulý rok i letos na jaře byly zveřejněni majitelé prestižních cen TIPA, jež uděluje porota složená z redaktorů odborných periodik. Které fotografické produkty představené během uplynulého roku byly vyhodnoceny jako nejlepší?

K 100. výročí odhaluje Nikon prototypy svých fotoaparátů

K 100. výročí odhaluje Nikon prototypy svých fotoaparátů

Sony A9 odhaleno: nový konkurent profesionálních DSLR?

Sony A9 odhaleno: nový konkurent profesionálních DSLR?

Že Sony představí svou novou vlajkovou loď, bylo již delší dobu jasné, ovšem většina čekala třetí generaci „ásedmiček“. Místo toho se objevil model „A9“ , který již svým názvem dává najevo, že se jedná o zbrusu nový přístroj s nemalými ambicemi…

Osahali jsme si nový Nikon D7500, jaké jsou první dojmy?

Osahali jsme si nový Nikon D7500, jaké jsou první dojmy?

Poslední novinka z dílny Nikonu je pokračovatelem dva roky staré zrcadlovky vyšší třídy D7200. Hlad po novém modelu byl již poměrně velký a našla se celá řada – nejen pozitivních – ohlasů. Co se změnilo a jaký posun se u tohoto modelu udál?