Jaký je grip Pivot od společnosti Olloclip? Univerzální a plastový (test)

23. března 2017
TWEET SDÍLET
Značka Olloclip nedělá jen předsádky k objektivům mobilních telefonů, ale v její nabídce najdete mimo jiné také grip Pivot, který poskytne vašemu zařízení pasivní stabilizaci.

Jedná se přitom o univerzální příslušenství, které není fixované na nějaké specifické zařízení. Můžete jej použít s telefony iPhone, s telefony s operačním systémem Android, Windows Phone nebo dokonce s kamerami GoPro.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Olloclip Pivot je určen telefonům s velikostí úhlopříčky displeje od 4 do 5,5 palců

Díky za čtvrtinový závit

Balení produktu se drží zajetého stylu Olloclipu. Na krabičce se tak dozvíte, s jakým produktem máte tu čest a zjistíte všechny jeho přednosti. Uvnitř pak najdete grip přesně uložen v plastovém výlisku. Vyjma samotného gripu a čelistí pro uchycení mobilního telefonu zde naleznete i držák kamery GoPro, poutko na ruku a propagační materiály s jednoduchým návodem k použití.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Toto příslušenství není určeno jen mobilním telefonům, využijete jej i s kamerkou GoPro. Adaptér je přitom součástí balení

Grip obsahuje standardizovaný čtvrtinový závit, takže na něho můžete uchytit jak přibalené čelisti, redukci pro kamery GoPro, tak i Olloclip Studio nebo jakékoli zařízení, které tento závit obsahuje – kompaktní fotoaparáty nevyjímaje. Díky ideální délce rukojeti a pogumování jejích hran se vám bude dobře držet, i když plast dvakrát dobrý dojem nebudí a může trochu klouzat.

Právě příliš plastový vzhled produktu je po jeho ceně hlavním neduhem. Je díky němu sice opravdu lehký, ale dvakrát robustní dojem, který by možná mohl být požadován, nebudí. V porovnání třeba s takovým gripem Shoulderpod S1 tak jasně prohrává, i když poskytuje více variability (ale také stojí dvakrát tolik).

Zajímavé fotopříslušenství nejen pro mobilní telefony

Zajímavé fotopříslušenství nejen pro mobilní telefony

Optika fotomobilů dokáže velké věci. Pokud zainvestujete do kvalitního příslušenství, můžete jím výsledek ještě umocnit. Ne všechno je ale zrovna dvakrát přínosné. Zajímavé jsou ale rozhodně všechny.

4 Adam Kos

Levá, pravá, seno, sláma

Díky možnosti vložit si ukazováček do okruží, které činí otočný kloub, se ale Pivot drží velice jistě. Navíc si jej můžete pojistit poutkem na zápěstí. Kloub má možnost rotovat po daných krocích ve výseči, která poskytuje rozsah 225 °. K uvolnění a pohybu s okružím musíte stisknout mechanické tlačítko na levé straně držáku.

Klepněte pro větší obrázek
Díky rotaci v rozsahu 225 ° se grip dobře drží jak pravákům, tak levákům i s tím, že tlačítko na otáčení máte vždy na straně palce.

Tlačítko se nachází přesně na místě vašeho palce a je přitom úplně jedno, jestli jste praváci či leváci. Díky velkému rozsahu si totiž čelisti natočíte, dle vámi požadovaného úhlu. Pivot přitom nemusíte držet jen vloženým zařízením směrem vzhůru.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Místo záslepky můžete na čelisti uchytit třeba externí zdroj světla

Čelisti, vyjma uchycení mobilního telefonu, poskytují ještě jednu funkci. Po vyjmutí záslepky získáte volný držák pro uchycení mikrofonu nebo externího blesku/světla. S Pivotem se obecně zachází velice dobře a obratně. Samotné čelisti pak můžete využít i s jakýmkoli jiným stativem, protože grip se hodí přece jen spíše na pořizování videozáznamů.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
iPhone s předsádkou Olloclip i bez ní

Společnost Olloclip sídlící v Kalifornii v USA se prostě snaží svým zákazníkům poskytnout maximálně možný komfort při pořizování mobilních záznamů. Olloclip Pivot tak jde bez sebemenších problémů použít i s jejími předsádkami. Stejně jako tam, i zde je značeno Made in USA. Proto asi také ta závratná cena.

Olloclip Core Lens Set pro iPhone 7 / 7 Plus – zase o něco lepší (test)

Olloclip Core Lens Set pro iPhone 7 / 7 Plus – zase o něco lepší (test)

Olloclip kvůli změně tvaru vystupujícího fotoaparátu na zádech nových iPhonů 7 kompletně změnil systém uchycení svých předsádek, zároveň se konečně poučil z četných výtek uživatelů.

Adam Kos

Plusy:

  • Variabilní čelisti
  • Univerzální použití s více zařízeními
  • 225° otočný kloub
  • Na čelistech držák pro mikrofon nebo světlo

Mínusy:

  • Příliš plastová konstrukce
  • Vysoká cena

Technické specifikace:

  • Název: Olloclip Pivot
  • Rozměry: výška: 114,3 mm, šířka: 63,5 mm, hloubka: 22,9 mm
  • Parametry: 225° otočný kloub, čelisti pro telefony o úhlopříčce displeje 4 až 5,5 palců, čtvrtinový závit pro uchycení jiných zařízení (adaptér na GoPro v balení), prostor pro uchycení externího světla nebo mikrofonu
  • Cena: 69,99 € (cca 1 900 Kč)

Témata článku: Technika, Příslušenství, Fotomobily, iPhone

Určitě si přečtěte

Fotografie týdne: Petřínská

Fotografie týdne: Petřínská

Když Euklides pracoval na svých matematických axiomech, vycházel z představy, že geometrické představy jsou něco, co mají všichni lidé sdílené. Že existuje prostor, ve kterém se pohybujeme a žijeme, že prostor je základní kategorií pro poznávání i myšlení.

Michal Černý

Ceny TIPA 2019 potvrdily nadvládu plnoformátových bezzrcadlovek

Ceny TIPA 2019 potvrdily nadvládu plnoformátových bezzrcadlovek

Redakce odborných fotografických titulů vyhodnotily nejlepší produkty, které během minulého roku obohatily fotografický trh. Vítězné kategorie potvrzují dočasný ústup digitálních zrcadlovek ve prospěch profesionálních plnoformátových bezzrcadlovek.

18 Helena Vyplelová

Nikon Coolpix P1000 – fotoaparát nebo dalekohled?

Nikon Coolpix P1000 – fotoaparát nebo dalekohled?

Aktuální novinka z dílny Nikonu je nástupcem modelu P900 a pyšní se přímo obřím rozsahem optického zoomu. Že bychom stáli opět na pokraji války, jejímž motem bude kdo z nás má větší objektiv?

25 Petr Březina

6 tipů pro lepší výsledky při natáčení videa nejen mobilem

6 tipů pro lepší výsledky při natáčení videa nejen mobilem

Natáčení videa mobilním telefonem je stále častější i v profesionální sféře. Oscarový režisér Steven Soderbergh za pomoci svého iPhonu natočil temný thriller Nepříčetná a pokračoval i dramatem pojmenovaným High Flying Bird.

9 Adam Kos

Kouzla ve Photoshopu: Jak změnit barvu... třeba u plavek

Kouzla ve Photoshopu: Jak změnit barvu... třeba u plavek

Nebudeme chodit kolem horké kaše – někdy prostě může nastat situace, kdy potřebujete ve fotografii změnit barvu části obrazu. Ukážeme vám, jak na to a přidáme tip pro grafické fajnšmekry.

14 Jan Homola

Vybrali jsme 7 nejlepších levných zrcadlovek, které si teď můžete koupit

Vybrali jsme 7 nejlepších levných zrcadlovek, které si teď můžete koupit

Digitální fotoaparát může být zdrojem radosti, štěstí, ale především i „nakopnutím“ ke kreativnímu ztvárnění reality u mnoha začínajících fotografů. Vánoční svátky se blíží a s nimi také ideální období pro výhodné nákupy.

27 Petr Březina