Jednoduše dokonalý: kompaktní fotoaparát COOLPIX L610

9. srpna 2012

Společnost Nikon dnes představuje COOLPIX L610, snadno použitelný kompaktní fotoaparát s chytrým srdcem. S 16megapixelovým obrazovým snímačem CMOS s technologií přímého osvětlení fotodiod, videosekvencemi Full HD, optickou redukcí vibrací a snadným auto režimem s inteligentním systémem kontroly AF budou důležité chvíle s rodinou a přáteli překrásně a bez námahy zachyceny, aby se tak staly nádhernými vzpomínkami. Objektiv NIKKOR s 14× optickým zoomem rovněž nabízí kreativní možnosti, což z fotoaparátu COOLPIX L610 činí dokonalého společníka na jakékoliv dovolené či při zvláštní příležitosti.

Nicolas Gillet, produktový manažer divize pro spotřebitelské produkty společnosti Nikon Europe, říká: „Fotoaparát COOLPIX L610 se používá stejně snadno, jak lehce padne do ruky. Můžete jej držet bezpečně a bez jakékoliv námahy, jelikož má velmi kompaktní tělo s ergonomickým gripem. To, spolu s funkcemi jako jsou Snadný auto režim, Automatická volba motivových programů či inteligentní systém automatického zaostřování, znamená, že je postaráno o zachycení kvalitních snímků. Díky tomu se pak můžete soustředit výhradně na prožívání okamžiku se svými přáteli či rodinou.“
 

Mějte větší rozhled

Fotoaparát COOLPIX L610 disponuje výkonným objektivem NIKKOR s 14× optickým zoomem, jenž nabízí vynikající ostrost a rozlišení, dokonce i při snímání širokoúhlých záběrů na dovolené či fotografování velké skupiny přátel. 16megapixelový obrazový snímač CMOS s technologií přímého osvětlení fotodiod zajišťuje přirozeně vypadající barvy, a to i když snímáte málo osvětlené scény, například večeři při svíčkách.

Režim Jednoduché panoráma rozšiřuje váš pohled na svět pořízením snímků s úhlem 360° a 180°. Při vertikálním nebo horizontálním pohybu přes snímanou scénu pořídí fotoaparát rychlou sérii snímků a okamžitě je spojí do působivého panoramatického obrazu.

Snadné zachycení nezapomenutelných fotografií

COOLPIX L610 je fotoaparát, který se postará o všechno a zajistí, že si můžete pokaždé užívat dokonalé snímky. Zvolte jeden z 19 motivových programů, který se nejlépe hodí pro vaši fotografickou situaci, nebo foťte ve snadném auto režimu a nechejte Automatickou volbu motivových programů vybrat optimální nastavení za vás. Inteligentní systém kontroly automatického zaostřování může rovněž automaticky vybrat to nejlepší zaostřovací pole pro dosažení ostrých snímků, ať je váš objekt jakýkoliv a umístěný kdekoliv v obrazovém poli.

Videosekvence Full HD 1 080p se stereofonním zvukem

Nyní můžete okamžitě filmovat v rozlišení Full HD díky samostatnému tlačítku záznamu videosekvence, které okamžitě přepne z fotografií na video. 14× optický zoom a automatické zaostřování jsou během nahrávání k dispozici a umožňují vám dostat se blíže k ději.

Převezměte kreativní kontrolu

Díky fotoaparátu COOLPIX L610 můžete být snadno kreativní při fotografování vašich snímků a zachycování videosekvencí. Menu Rychlé úpravy vám i bez počítače umožňuje vylepšit fotografie, které jste pořídili, a nabízí vám řadu filtrových efektů, jako jsou efekt Selektivní barvy, který převede váš snímek na monochromatický a potom přidá do vybrané oblasti barevný nádech, nebo Filtr typu hvězda, který přidá hvězdný efekt jasným objektům.

Fotoaparát COOLPIX L610 se dodává ve třech barvách: červené, černé a stříbrné. Prodává se za doporučenou maloobchodní cenu 4 990 Kč.

Určitě si přečtěte

Sony A7 II – druhá generace v podrobném testu

Sony A7 II – druhá generace v podrobném testu

Model Sony A7 byl prvním kompaktním fotoaparátem s výměnou optikou osazeným plnoformátovým snímačem. My jsme pro vás otestovali jeho následovníka – bezzrcadlovku Sony A7 II.

60 Helena Vyplelová

12 nejlepších objektivů, které určitě chcete najít pod stromečkem

12 nejlepších objektivů, které určitě chcete najít pod stromečkem

Objektiv je nedílnou součástí každého fotoaparátu a u některých je možné jej vyměnit. To je obrovská výhoda při kreativní fotografické tvorbě. Jaké sklo by se mohlo objevit pod vánočním stromečkem nadšeného fotografa?

42 Petr Březina

Vybrali jsme nejlepší mobily pro fotografování a natáčení videa

Vybrali jsme nejlepší mobily pro fotografování a natáčení videa

Proč s sebou nosit mobil a digitál, když můžete mít vše v jednom, navíc i s velmi slušnou videokamerou. Smartphony válcují nejen levné, ale už i pokročilé kompakty. Po kterých byste měli sáhnout?

27 Petr Březina

Leica Q2 láká na vysoké rozlišení, 4K video a odolné provedení

Leica Q2 láká na vysoké rozlišení, 4K video a odolné provedení

Druhá generace plnoformátového kompaktu se světelným objektivem na sebe nechala čekat přes tři roky. Inovace však nejsou malé – takřka dvojnásobné rozlišení a možnost kvalitního záznamu videa

3 Petr Březina

Jak na mobilní Instagram v počítači

Jak na mobilní Instagram v počítači

Instagram je vyvinut speciálně pro operační systémy přenosných chytrých zařízení. Existují však způsoby, jak limity operačního systému obejít a s aplikací plnohodnotně pracovat i v počítači.

9 Helena Vyplelová

9 jednoduchých fotografických triků, na doma i ven

9 jednoduchých fotografických triků, na doma i ven

Ani během pošmourných zimních dní nemusejí fotografové zahálet. Tradiční, osvědčené fotografické postupy si mohou zpestřit několika zajímavými experimenty, aniž by bylo nutné investovat do drahého studiového vybavení…

1 Helena Vyplelová