DIGIarena.e15.cz

Limitovaná edice E-M5 Mk II, nové objektivy a cashback

Není tomu tak dlouho, co byla představena nová bezzrcadlovka Olympus OM-D E-M5 Mk II a už je tu její provedení v limitované titanově barevné edici. Konečně také známe termín uvedení nových profi objektivů.

Bezzrcadlovka OM-D E-M5 Mark II je sice druhým nejvyšším modelem v nabídce společnosti Olympus, nicméně svými parametry dosahuje papírově na vyšší příčku než vlajková loď E-M1, která už má nějaký ten rok za sebou.

Dnes představil výrobce oficiálně další variantu tohoto fotoaparátu, a to v limitované edici s povrchem v titanové barvě. Pro milovníky starých fotoaparátů to bude jistě zajímavý kousek, neboť odkazuje na velmi populární model OM-3Ti z roku 1994, který patřil mezi oblíbené kousky.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Změna není pouze v povrchové úpravě, ale také v příslušenství, majitelé totiž spolu s fotoaparátem dostanou i kožený popruh s logem OM-D a kartu vlastníka s citátem konstruktéra Yoshihisa Maitaniho. Na druhé straně karty pak bude číslo fotoaparátu, který bude celosvětově dostupný pouze v 7000 kusech.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Na trhu bude fotoaparát dostupný v červnu letošního roku buďto samostatně anebo v setu s univerzálním objektivem M.Zuiko Digital ED 14–150 mm F4–5,6 II.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

M.ZUIKO DIGITAL ED 8 mm Fisheye F1,8 PRO

Nejsvětelnější rybí oko na světě, tak by se také dala charakterizovat novinka z řady profesionálních objektivů M.Zuiko Digital. Objektiv má vzhledem ke crop faktoru 2× efektivní ohniskovou vzdálenost 16 mm, nicméně při světelnosti F1,8 je ideálním nástrojem například pro noční fotky.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Naopak minimální zaostřovací vzdálenost 2,5 cm a zvětšení 0,2× jej předurčuje také pro zajímavé snímky zkreslující realitu okolního světa. Stejně jako ostatní objektivy řady pro, i toto rybí oko je odolné vůči povětrnostním vlivům. Objektiv bude dostupný v červnu letošního roku, cena zatím nebyla stanovena.

Klepněte pro větší obrázek

Olympus navíc připravil příslušenství v podobě kopulového portu objektivu, který je určen pro použití rybího oka v podvodním pouzdře. Díky tomuto portu bude možné využít plné pole záběru také pod vodní hladinou, a to až do hloubky 60 metrů.

Klepněte pro větší obrázek

M.ZUIKO DIGITAL ED 7–14 mm F2.8 PRO

Dalším doplňkem profesionální řady objektivů, je širokoúhlý zoom s ohniskovou vzdáleností 7–14 mm, který po nasazení na fotoaparát vykreslí úhel záběru adekvátní ohnisku 14–28 mm. Díky tomuto objektivu tak výrobce pokryl třemi objektivy ohniska 7–150 mm což odpovídá rozsahu 14–300 mm při zachování světelnosti F2,8 v celém rozsahu.

Klepněte pro větší obrázek

Nejkratší zaostřitelná vzdálenost je u tohoto zoomu 7,5 cm, vzhledem k tomu, že je zařazen do skupiny profesionálních skel, je zajištěna odolnost vůči povětrnostním vlivům (11 samostatných těsnění) a na těla objektivu je další funkční tlačítko. Praktické je také přepínání mezi automatickým a ručním ostřením pouhým posunem ostřícího prstence do jedné ze dvou poloh.  Objektiv bude dostupný v červnu letošního roku, cena zatím nebyla stanovena.

Klepněte pro větší obrázek

Cashback na objektivy a fotoaparáty

podobně jako ostatní výrobci, tak i Olympus spustil letní promoakci v podobě cashbacku na vybrané objektivy. Od dnešního dne tj. 12. května až do konce srpna mohou zákazníci využít slevu na fotoaparát OM-D EM10 a čtyři objektivy – konkrétně se jedná o tři zoomové a jeden pevný objektiv.

Produkty zařazené v cashbacku:

  • OLYMPUS OM-D E-M10 – 2700 Kč zpět
  • M.ZUIKO DIGITAL 45 mm F1,8 – 1300 Kč zpět
  • M.ZUIKO DIGITAL ED  75–300 mm F4,8–6,7 II –  3400 Kč zpět
  • M.ZUIKO DIGITAL ED  9–18 mm F4,0–5,6 – 4100 Kč zpět
  • M.ZUIKO DIGITAL ED 14–150 mm F4,0–5,6 II – 4100 Kč zpět

Mimo zmíněného casbacku spustil výrobce také akci „Vyměň starý za nový“ – pro zákazníky zvažující koupi modelu Olympus OM-D E-M1 připravil nabídku, kdy za libovolný starý fotoaparát poskytne 5500 Kč jakožto protihodnotu při koupi OM-D E-M1. Nově kupující uživatelé navíc dostanou zcela zdarma bateriový grip HLD-7 v hodnotě 5299 Kč.

 

 

Další článek
celkem 1 komentář

Nejnovější komentáře

Olympus a Sony jedou. fotič 15. 5. 2015, 10:52

Další podobné články

Zenit prý chystá plnoformátový digitál

Zenit prý chystá plnoformátový digitál

NoMatterWhat přetvoří iPhone na 360° fotoaparát

NoMatterWhat přetvoří iPhone na 360° fotoaparát

Ceny EISA za rok 2017 ve znamení dominance jedné značky

Ceny EISA za rok 2017 ve znamení dominance jedné značky

Jako každý rok i letos zveřejnilo nezávislé sdružení evropských zájmových časopisů výběr nejlepších fotografických produktů za uplynulý rok. Jestliže se v předchozích ročnících dostalo rovnoměrně na všechny značky, tento rok dominoval jeden výrobce.

Legendární Zeiss Biotar  75 mm F1,5 půjde znovu do výroby

Legendární Zeiss Biotar 75 mm F1,5 půjde znovu do výroby

O tom, že se mezi starými objektivy najde spousta kvalitních kousků, které se postupem staly takřka legendami už dnes nikdo nepochybuje. Jedním z nich je i Biotar, který s největší pravděpodobností půjde znovu do výroby.

Nová bezzrcadlovka EOS M100 prý již brzy

Nová bezzrcadlovka EOS M100 prý již brzy

10 nejtěžších objektivů, které si můžete aktuálně koupit

10 nejtěžších objektivů, které si můžete aktuálně koupit

Objektivy jsou nedílnou součástí fotografické soustavy, a leckdy také tou prostorově i váhově výraznější. Tělo fotoaparátu vedle nich může působit jako David vedle Goliáše. Pojďme se podívat na ta nejtěžší „skla“, která si můžete aktuálně pořídit.

Canon údajně připravuje čtyři nové profi objektivy

Canon údajně připravuje čtyři nové profi objektivy

Dodávky vybraných zrcadlovek Canonu i Nikonu budou mít zpoždění

Dodávky vybraných zrcadlovek Canonu i Nikonu budou mít zpoždění