DIGIarena.e15.cz

Naskenujte si své staré fotografie s aplikací Photomyne

Ať už se jedná o fotografie z dětství nebo o vzpomínku na prarodiče, vesměs platí, že daného snímku máte jedinou kopii uloženou někde ve fotoalbu.

Aplikace Photomyne vám ji efektně a rychle převede do elektronického formátu. Po spuštění aplikace vidíte klasické uživatelské rozhraní, které příliš neohromí. Jeho skladba je typická pro aplikace podobného typu (Instagram), a tak v něm budou zkušení uživatelé jako doma.

Vše se člení na čtyři záložky a jednu nabídku základního menu.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Aplikace se vám po prvním spuštění pěkně uvede.

To naleznete v levém horním okraji záložky mého alba (MY ALBUMS). Můžete se zde do aplikace přihlásit pod svým uživatelským účtem, zjistit novinky, prohlédnout si tipy a triky nebo dát vývojářům zpětnou vazbu o tom, jak se vám titul vůbec používá. Záložka mých alb pak hlavně poskytuje tvorbu nového projektu, nebo procházení těch již vytvořených.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Své naskenované album můžete pojmenovat, přidat mu datum a klidně v něm označit i vaše přátele z Facebooku.

Záložka skenování (SCAN) vám umožňuje to hlavní – naskenovat své fotografie. Najdete zde zapnutí přisvětlující diody, načtení snímků z galerie, pokud chcete k albu přidat i jiné než skenované fotografie, ale také tři tipy pro lepší výsledek samotného skenování. Dlouhým podržením spouště se pak vytvoří záznam.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Tři jednoduché tipy, jak fotografie skenovat.

Snímky lze skenovat jednotlivě, nebo i tak, jak jsou v albu poskládány. Tím ale tratí kvalita, protože budou mít malé rozlišení. Algoritmus pak zjistí ořezy a předloží vám výsledek. Při skenování jednotlivých fotografií bývá přesný, pokud však skenujete celé stránky s vícero snímky, je třeba počítat s další editací.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Vše, co musíte udělat, je pouze stisknout spoušť.

Tu můžete udělat hned v titulu. Snímky můžete dodatečně otočit, oříznout, přidat jim některý z nabízených filtrů, přidat jim štítky, datum, lokační data nebo ji i přímo z aplikace sdílet způsoby poplatnými operačnímu systému. Díky implementaci mikrosociální sítě se s ní lze pochlubit i ostatním uživatelům titulu.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Úprava fotografie je otázkou chviličky.

Záložka CREATE nabízí jen náhled na některou z budoucích aktualizací, se kterou přibude možnost vytvoření a zřejmě i objednání a fyzické obdržení, fotoknihy, kolorované černobílé fotografie, rodokmenu či fotografických koláží. Vytvořit budete moci i retro video.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Zálohovat své fotografie můžete již nyní, na ostatní možnosti si ale musíte chvíli počkat.

Záložka poslední – DISCOVER, se pak snaží titul socializovat a je přehlídkou historické fotografie ze všech koutů světa od uživatelů, kteří titul používají. Snímky však lze jen označit jako „To se mi líbí“, komentáře ani možnost sledování uživatelů tu (zatím) není.

Aplikace pěkná, jsou ale lepší

Photomyne rozhodně není jedinou aplikací podobného ražení. Osobně hojně využívám titulu Memories (iOS), který dle mého úsudku funguje lépe, rychleji a kvalitněji. Je to ale dáno jistě také tím, že Photomyne je zcela novým titulem, který se ještě má co učit.

Klepněte pro větší obrázek
Sociální síť uvnitř aplikace je zajímavá, zatím toho ale příliš nenabídne.

Proto jej také najdete jen na platformě iOS, ta pro Android je totiž teprve ve vývoji. Na webu aplikace se však můžete registrovat svou emailovou adresou, abyste dostávali veškeré informace o progresu a dostupnosti titulu i právě pro tuto nejrozšířenější mobilní platformu. Jako obvykle uživatelé platformy Windows Phone ostrouhají.

Klepněte pro větší obrázek
Za všechno se platí. Dát ale jedno euro za možnost stáhnout si jeden naskenovaný snímek, je trochu moc.

I když je aplikace zdarma, některé její funkce musíte odblokovat mikrotransakcí. Pokud tedy chcete uložit byť jediný snímek, zaplatíte za něho 0,99 EUR. Je zde ale také možnost měsíčního předplatného. Chcete-li mít odblokováno vše naráz, kupte si stejnou aplikaci jen s přídomkem Pro, která vás již žádnými dalšími In-App nákupy otravovat nebude. Tedy alespoň prozatím.

Plusy:

 • sociální prvky
 • zálohování fotek na server služby
 • možnost dodatečné úpravy fotografie

Mínusy:

 • obchodní model
 • nedodělané funkce

Základní informace:

 • Název: Photomyne – Album Scanner
 • Vývojář: Photomyne LTD
 • Velikost: 40,7 MB
 • Cena: Zdarma s In-App nákupy nebo verze Pro za 4,99 EUR
 • Web aplikace: www.photomyne.com
 • stažení aplikace: App Store
Další článek
Přidejte svůj názor k tomuto článku

Další podobné články

Windowed umožní nahrávat fotografie na Instagram i z počítače

Windowed umožní nahrávat fotografie na Instagram i z počítače

Fotograf a programátor Felix Sun konečně přišel s tím, po čem jistě mnozí touží. S aplikací Windowed totiž už můžete nahrávat příspěvky na Instagram i z vašeho počítače.

Google Pixel 2 vede žebříček nejlepších mobilů DxO Mark

Google Pixel 2 vede žebříček nejlepších mobilů DxO Mark

Nově představená novinka Googlu, Pixel 2, vládne žebříčku s úctyhodnými 98 body. O čtyři body méně mají shodně Apple iPhone 8 Plus a Samsung Galaxy Note 8. Boj na prvních pozicích byl v posledních dnech velmi těsný.

Aktualizujte Snapseed pro Android a iOS. Má nové rozhraní a funkce

Aktualizujte Snapseed pro Android a iOS. Má nové rozhraní a funkce

10 tipů pro natáčení videa chytrým telefonem

10 tipů pro natáčení videa chytrým telefonem

Mobilním telefonem zaznamenáváme okolní svět nejen ve formě statických fotografií, ale i v podobě pohyblivých obrázků. Přinášíme několik jednoduchých triků, jak si natáčení videa telefonem usnadnit a dosáhnout při tom zajímavých výsledků.

iPhone X vs Samsung Galaxy Note – fotoparametry

iPhone X vs Samsung Galaxy Note – fotoparametry

Oba jsou top modelem výrobce, oba mají duální objektivy a oba mají závratnou cenovku. Který z nich však poskytne lepší technické parametry hlavně s ohledem na jejich fotoaparáty?

Pixelmator Pro – nejinovativnější editor fotografií – je na spadnutí

Pixelmator Pro – nejinovativnější editor fotografií – je na spadnutí

Pixelmator Pro se zařadí do rodiny aplikací Pixelmator už na podzim tohoto roku. Vývojáři na něm usilovně pracovali po dlouhých pět let. Aplikace bude kompletně přepracována a bude mít novou „ease-of-use“ úroveň ovládání.

Apple iPhone 8 a iPhone X – jaké jsou novinky ve fotoaparátech?

Apple iPhone 8 a iPhone X – jaké jsou novinky ve fotoaparátech?

Apple v úterý 12. září pořádal Special Event, na kterém představil řadu nových produktů. Mezi ně patří i iPhone 8, 8 Plus a iPhone X, které přinášejí nemálo novinek. Z hlediska fotografování jsou však inovace rozporuplné.

Fujifilm X-E3 přichází s 24Mpx, 4K videem a dotykovou obrazovkou

Fujifilm X-E3 přichází s 24Mpx, 4K videem a dotykovou obrazovkou

Fujifilm inovoval svou řadu bezzrcadlovek střední třídy s přídomkem „X-E“. Třetí generace nabízí nový snímač, vylepšené ovládání a automatické ostření, 4K video i dotykovou obrazovku…