DIGIarena.e15.cz

Nebožtík Steve Jobs ovlivnil i úspěch Adobe Photoshopu

Ve vlně stesku a kondolencí rozvířené úmrtím jednoho z předních technologických vizionářů posledních desetiletí se objevují skutečnosti ukazující, jak velký vliv měl Steve Jobs také na technologie, které nespadaly přímo pod jeho firmu Apple.
Nebožtík Steve Jobs ovlivnil i úspěch Adobe Photoshopu

O tom, že byl vlastníkem fenomenálního animátorského studia Pixar, jež stojí za filmy Toy Story, Hledá se Nemo, Auta nebo Vall-i, jste už pravděpodobně slyšeli. Zřejmá v podstatě vždy byla i úzká vazba mezi platformou Apple Macintosh a grafickými programy od Adobe. Zejména v USA je tato letitou doménou profesionálních grafiků.

Nyní, v souvislosti se smutným okamžikem, který právě nastal, připomněl tým firmy Adobe, že jejich klíčový produkt – Photoshop – byl vyvinut na Macích a pro Macy, což doprovodil screenshot startovací obrazovky programu ve verzi 1.0.7.

Klepněte pro větší obrázek 
Startovací obrazovka programu
Adobe Photoshop Macintosh version 1.0.7

John Warnock a Chuck Geschke, spoluzakladatelé Adobe, Jobse poznali tři měsíce po zahájení činnosti jejich firmy. Ozval se jim tenkrát sám se zájmem o technologii tzv. PostScriptu, programovacího jazyku pro grafické aplikace, který právě začínali vyvíjet. Krátce na to Apple investovala do Adobe 2,5 milionu dolarů, výsledkem čehož byl vynález první laserové tiskárny LaserWriter pod značkou Applu.

Ve společném vyjádření se nyní oba pánové shodli na tom, že nebýt této finanční injekce by se Adobe nikdy nedostala tam, kde je dnes.

Další článek
celkem 17 komentářů

Nejnovější komentáře

Jen opravim. Na Macách u nás se děla tipnu 9… Vashi 13. 10. 2011, 15:58
Kolik souhlasnych kliknuti je treba na to, a… snd 10. 10. 2011, 01:48
Tam myslím nejde měnit hloubku ostrosti, ale… Karel Kahovec 8. 10. 2011, 09:15
To jsou konečně ty správné informace. Snímač… Wolf9 7. 10. 2011, 23:22
o megapixelech moc dobře vím své, více pruhů… Poltr 7. 10. 2011, 21:55