DIGIarena.e15.cz

11 zrcadlovek a systémových kompaktů do 30 tisíc, které se vyplatí koupit

Nestačí vám mobil? Chcete se ponořit do vod pokročilého fotografování, rozšířit své tvůrčí možnosti, nebo jen toužíte po obrazově kvalitním a univerzálním záznamníku životních okamžiků na cestách, s přáteli či rodinou?

Doporučíme nejlepší fotoaparáty s vyměnitelným objektivem, které by mohly pod stromečkem potěšit nejen vás, ale i vaše blízké. Před nákupem tohoto druhu přístroje je ale nutné zvážit několik otázek. První je samozřejmě proč, druhou je nač a jako poslední zbývá jaký.

Proč kupovat fotoaparát s výměnnou optikou?

  • Univerzálnost použití – možnost výběru objektivu podle fotografické situace
  • Rozšíření tvůrčích možností díky plně manuálnímu ovládání a vysoké uživatelské přizpůsobitelnosti
  • Vysoká obrazová kvalita – tento druh fotoaparátu je osazen většími snímači, samostatně konstruované objektivy mají obvykle vyšší kvalitu, a pokud optika neslouží dobře, lze ji vyměnit
  • Hledáček – oceníte jej zejména při fotografování v přímém slunci, při použití teleobjektivů a celkově jeho použití přispívá stabilitě držení fotoaparátu

Co zvážit před koupí

  • Stanovit si, na co přesně fotoaparát chcete, jakému žánru se budete primárně věnovat. Potřebujete super vysoké rozlišení pro velkoformátové tisky? Využijete vysokou rychlost sériového snímání a pohotové průběžné ostření, např. při fotografování sportu? Takových otázek existuje nespočet a vy byste si je měli nejprve zodpovědět. Nenechte se unést slovy reklamy a vychvalování vlastností fotoaparátu, které v praxi vůbec nevyužijete.
  • Objektiv je základ. Zrcadlovky a bezzrcadlovky se obvykle prodávají ve výhodných kombinacích se setovým objektivem, který je ve většině případů právem označován za základní. Nabídne sice jistou dávku univerzálnosti (zvládne portrét, krajinku i nějaké to přizoomované zátiší), ale kvalitativně se nemůže rovnat např. světelným objektivům s pevným ohniskem. Teprve s kvalitním pevným světelným „sklem“ plně odhalíte obrazové možnosti svého nového přístroje.
  • Určitě se podívejte, zda se na vámi vybraný produkt nevztahuje nějaká aktuální slevová akce. Třeba tady, nebo tady.

Canon EOS 2000D – základ základů pro nováčky

Cena: od 8 600 Kč

Výrobce označuje tuto zrcadlovku za vstupní bránu do světa pokročilého fotografování s plně manuálním ovládáním. Jedná se o druhou nejnižší řadu Canonu, je proto nutné počítat s tím, že je fotoaparát osazen staršími komponentami a celkově méně výkonný. Canon EOS 2000D je určen pro naprosté začátečníky, kteří jistě ocení integrovaného průvodce nastaveními a funkcemi. K dispozici je také bezplatná aplikace Canon Photo Companion s fotografickými tipy a cvičeními.

Klepněte pro větší obrázek

Srdcem zrcadlovky je APS-C snímač s rozlišením 24,1 Mpx a maximální nativní citlivostí ISO 6400, která je u těchto low-end modelů obvykle hranicí použitelné obrazové kvality. Přístroj je osazen starší generací procesoru DIGIC 4+, který zvládne pořídit série snímků rychlostí 3 sn./s. Nízká cena si vyžádala kompromisy i v oblasti natáčení videa: podporováno je Full HD video při 30 sn./s (standardem je 60 sn./s).

Novinky v Canonu – dvě zrcadlovky, bezzrcadlovka se 4K a chytrý blesk

Novinky v Canonu – dvě zrcadlovky, bezzrcadlovka se 4K a chytrý blesk

Canon představil trojici fotoaparátů určených začínajícím fotografům – základní model DSLR EOS 4000D, o píď pokročilejší EOS 2000D a zajímavou bezzrcadlovku EOS M50. Jako třešničku na dortu přidal Canon inteligentní blesk Speedlite 470EX-AI.

Automatické ostření při fotografování přes hledáček s 95% pokrytím a 0,5× ekvivalentním zvětšením pracuje na bázi detekce fáze s 9 ostřicími body, z nichž středový je křížového typu. Během fotografování přes 3" displej (920 000 bodů) se aktivuje detekce kontrastu. Výhodou tohoto přístroje, respektive všech zrcadlovek oproti bezzrcadlovkám, je vyšší výdrž akumulátoru – zde konkrétně 500 snímků na jedno nabití.

Další článek
celkem 30 komentářů

Nejnovější komentáře

Aktuální prodeje FF CSC na japonském trhu: S… Provokatér 20. 11. 2018, 20:10
jo třeba Toshiba, ...kterou už Sony koupilo … T 18. 11. 2018, 18:05
Re: Já Nikon mám a až to úúúplně poslední, c… Mpolan 18. 11. 2018, 13:11
souhlas, EOS 77D je parádní, už nějakou dobo… František Scherbaum 18. 11. 2018, 10:27
Já Nikon mám a až to úúúplně poslední, co by… Obšák 17. 11. 2018, 22:09

Další podobné články

Největší fotoaparát na světě? Opuštěný dům a obří kolodiová deska

Největší fotoaparát na světě? Opuštěný dům a obří kolodiová deska

Samyang XP 35 mm F1,2 – novinka na poli světelných skel pro Canon

Samyang XP 35 mm F1,2 – novinka na poli světelných skel pro Canon

Seabird: extrémně levná 4K sportovní kamera

Seabird: extrémně levná 4K sportovní kamera

S cenou okolo dvou tisíc je Seabird jednou z nejlevnějších 4K sportovních kamer na trhu. Jako u všeho levného je však třeba hledat mezi řádky.

Sony A7 S III bude umět 8K video a souputník  A7R IV dostane nový snímač

Sony A7 S III bude umět 8K video a souputník A7R IV dostane nový snímač

Mitakon Speedmaster 65mm F1,4 – první nefiremní objektiv pro Fujifilm GFX

Mitakon Speedmaster 65mm F1,4 – první nefiremní objektiv pro Fujifilm GFX

Nikon pracuje na hybridním snímači

Nikon pracuje na hybridním snímači

Panasonic Lumix LX100 II: univerzál do kapsy

Panasonic Lumix LX100 II: univerzál do kapsy

Po čtyřech letech byl představen nástupce velmi zdařilého kompaktu s velkým snímačem a světelným zoomem, Lumixu LX100. Co nového „dvojka“ přináší, co dobrého si ponechala a jaký výkon nabízí, se dozvíte v našem testu.

Tamron aktualizoval trojici objektivů pro spolupráci s bezzrcadlovkami Nikon Z

Tamron aktualizoval trojici objektivů pro spolupráci s bezzrcadlovkami Nikon Z