Nikon 1 vstupuje tento měsíc do obchodů

21. října 2011

Fotoaparáty Nikon 1 J1 a V1 je možné zakoupit od 20. října.

Společnost Nikon oznamuje, že dnešním dnem zahajuje v Evropě prodej revolučního systému digitálního fotoaparátu Nikon 1. Pokročilé fotoaparáty Nikon 1 V1 a Nikon 1 J1 s výměnnými objektivy přicházejí s úžasnými fotografickými funkcemi, jako je technologie snímání před a po úplném stisknutí spouště, která začne dříve než vy – umožňuje převratné nové režimy fotografování, které znamenají, že vám již nikdy neunikne ten správný okamžik. Snímání pohyblivých objektů, například fotografování dětí, je nyní snadné. Fotografie se stanou živými obrazy.

Tato technologie je zkombinována s neuvěřitelnou rychlostí zpracování, což z fotoaparátu Nikon 1 činí nejrychlejší systém automatického zaostřování a neustálého snímání[1]. Fotoaparáty Nikon 1 J1 a Nikon 1 V1 jsou k dispozici ke koupi spolu s řadou kompaktních objektivů 1 NIKKOR a příslušenství Nikon 1.

Jordi Brinkman, produktový manažer společnosti Nikon Europe, říká: „Jsme nadšeni, že po velmi úspěšném uvedení v minulém měsíci se Nikon 1 dostává tak rychle do rukou zákazníků. Vyvinout dva tak rychlé fotoaparáty s moderním designem, s řadou inovací a s inteligencí, díky které pořídíte záběry, o jakých se vám dříve ani nesnilo, je převratným úspěchem.“

Mezi hlavní funkce fotoaparátů Nikon 1 J1 a Nikon 1 V1 patří:

  • Technologie snímání před a po úplném stisknutí spouště umožňuje procesor několikanásobně rychlejší než u většiny profesionálních digitálních jednookých zrcadlovek. Fotoaparáty Nikon 1 jsou první fotoaparáty s výměnnými objektivy, které mohou začít snímat dřív, než úplně stisknete tlačítko spouště, a pokračovat i chvíli poté.
  • Pohyblivá momentka (MSS) dodá fotografii život jediným stisknutím. Fotoaparát současně zachytí zpomalenou videosekvenci a statický snímek a okamžitě tyto dvě položky zkombinuje. Výsledkem je živá fotografie – působivá pohyblivá momentka.
  • Inteligentní výběr snímku (SPS) zachytí dokonalý okamžik za každých podmínek a snímá rychlostí 20 obrázků v plném rozlišení v čase, potřebném k pořízení jedné fotografie. Fotoaparát uloží pět nejlepších snímků na základě výrazu tváře, kompozice a zaostření a ty vám následně nabídne. Už nikdy vám neuteče ten správný okamžik, kdy pes chytí míč nebo se vaše dítě rozzáří na houpačce.
  • Režim statického snímku vám umožní stát se mistry pohybu. Stačí přepnout na snímání ostrých akčních fotografií v plném rozlišení rychlostí až 60 obrázků za sekundu[2].
  • Režim videosekvence nabízí množství pokročilých funkcí videosekvence. Můžete zachytit fotografii ve vysokém rozlišení[3] v průběhu záznamu videosekvence v rozlišení Full HD bez přerušení záznamu, nebo nahrát extrémně zpomalený záznam.

Fotoaparát Nikon 1 J1 je dostupný v lesklé bílé, matné černé, lesklé červené, stříbrné a sytě růžové barvě. Fotoaparát Nikon 1 V1 je dostupný v lesklé bílé a matné černé barvě.

Ceny a dostupnost

Nikon 1 V1 s objektivem 10-30mm - 18 990 Kč

Nikon 1 V1 s objektivem 10mm - 19 990 Kč

Nikon 1 V1 se dvěma objektivy 10-30mm a 30-110mm - 22 490 Kč

Nikon 1 V1 se dvěma objektivy 10-30mm a 10mm - 22 490 Kč

Nikon 1 J1 s objektivem 10-30mm - 12 990 Kč

Nikon 1 J1 s objektivem 10mm - 13 990 Kč

Nikon 1 J1 se dvěma objektivy 10-30mm a 30-110mm - 16 490 Kč

Nikon 1 J1 se dvěma objektivy 10-30mm a 10mm - 16 490 Kč

Fotoaparát Nikon 1 bude dostupný u všech hlavních prodejců.


[1] Max. 10 obr./s v režimu AF se sledováním objektu a max. 60 obr./s v režimu s pevným zaostřením v plném rozlišení. Platí k 5. srpnu 2011.

[2] Max. 10 obr./s v režimu AF se sledováním objektu a max. 60 obr./s v režimu s pevným zaostřením v plném rozlišení. Platné k 5. srpnu 2011.

Nikon 1 J1: *1 Přibližně 13 obrázků při snímací frekvenci 10 obr./s, přibližně 12 obrázků, pokud je snímací frekvence nastavena na 30 obr./s a 60 obr./s. Podle výkonnostních testů společnosti Nikon.

Nikon 1 V1: *1 Přibližně 34 obrázků při snímací frekvenci 10 obr./s, přibližně 30 obrázků, pokud je snímací frekvence nastavena na 30 obr./s a 60 obr./s. Podle výkonnostních testů společnosti Nikon.

[3] Snímky v plném rozlišení v režimu videosekvencí, (poměr stran 16:9) 3840 x 2160 (1080/60i).

Témata článku: Tiskové zprávy

Určitě si přečtěte

Lomogon 32 mm F2,5: kovové retro s dokonale kruhovým bokehem

Lomogon 32 mm F2,5: kovové retro s dokonale kruhovým bokehem

Lomography představuje prostřednictvím kampaně na Kickstarteru objektiv Lomogon s pevným ohniskem 32 mm a světelností F2,5. Od široké nabídky podobných objektivů se novinka odlišuje především netradičním systémem clonění pomocí disku.

5 Helena Vyplelová

Deset bezzrcadlovek, které byste chtěli pod stromeček

Deset bezzrcadlovek, které byste chtěli pod stromeček

Bezzrcadlovky jsou skladné a výkonné fotoaparáty s možností výměny objektivu podle fotografické situace. Připravili jsme přehled nejlepších bezzrcadlovek, které stojí za zvážení.

35 Helena Vyplelová

Ceny TIPA 2019 potvrdily nadvládu plnoformátových bezzrcadlovek

Ceny TIPA 2019 potvrdily nadvládu plnoformátových bezzrcadlovek

Redakce odborných fotografických titulů vyhodnotily nejlepší produkty, které během minulého roku obohatily fotografický trh. Vítězné kategorie potvrzují dočasný ústup digitálních zrcadlovek ve prospěch profesionálních plnoformátových bezzrcadlovek.

15 Helena Vyplelová

Fujifilm X-T3: výkonnější po všech stránkách

Fujifilm X-T3: výkonnější po všech stránkách

Nový snímač, procesor, inovovaný autofokus, vylepšené možnosti natáčení videa, detailnější hledáček a dotykový displej… Seznamte se s poslední generací top modelů systému Fujifilm X.

45 Helena Vyplelová

6 nejlepších volně dostupných programů pro úpravu fotografií

6 nejlepších volně dostupných programů pro úpravu fotografií

Na internetu najdeme řadu tzv. free fotoeditačních programů, které se mohou stát alternativou k placeným aplikacím. Řada z nich nabízí opravdu široké možnosti úprav fotografií. Které patří mezi ty nejlepší?

31 Helena Vyplelová

Vybrali jsme 7 nejlepších levných zrcadlovek, které si teď můžete koupit

Vybrali jsme 7 nejlepších levných zrcadlovek, které si teď můžete koupit

Digitální fotoaparát může být zdrojem radosti, štěstí, ale především i „nakopnutím“ ke kreativnímu ztvárnění reality u mnoha začínajících fotografů. Vánoční svátky se blíží a s nimi také ideální období pro výhodné nákupy.

27 Petr Březina

Co prohlásili slavní fotografové o svém řemesle

Co prohlásili slavní fotografové o svém řemesle

Podívejte se s námi na citáty slavných fotografů, které vám mohou pomoci nalézt cestu k lepším fotografiím. Většinou v sobě totiž obsahují i skrytá doporučení, jak k fotografování přistupovat.

Lenka Dostálová

Ohnisková vzdálenost v 8 otázkách

Ohnisková vzdálenost v 8 otázkách

Různé objektivy nám ukazují svět v různé podobě, některé z něj zachytí větší část, některé zase menší část. Fotografové většinou pracují s konkrétním ohniskem, protože zobrazuje svět trošku jinak.

57 Petr Březina