Nissin MF18 Macro Flash

10. února 2012

Společnost Nissin s potěšením uvádí nejnovější model blesku – výkonný makroblesk MF18 s profesionálním vybavením. Tento unikátní výrobek nabízí bohaté funkční vybavení. Vyznačuje se rozšiřitelnou hlavu blesku a adaptéry pro nasazení na makroobjektivy s filtrovým závitem o průměru 49 až 82 mm. Použití tvarovaných výbojek a modelovacího osvětlení LED umožňuje dosáhnout optimálního osvětlení a stabilních výsledků. Výkon blesku lze v režimu Fine Macro jemně snižovat až na hodnotu 1/1024 plného výkonu. Blesk také nabízí režim bezdrátového TTL řízení záblesku, který umožňuje dosáhnout v kombinaci s blesky Slave vysoce kvalitního osvětlení v oblasti makrofotografie.

Vice informací na http://www.nissindigital.com/top.html.

Doporučená MOC: 8 150,- Kč.

Klíčové vlastnosti:

 • Podpora systémů řízení zábleskové expozice Canon E-TTL a Nikon i-TTL
 • Směrné číslo 16 (ISO 100)
 • Barevný LCD displej s automatickou změnou orientace zobrazení
 • Rozšiřitelná hlava blesku
 • Široká nabídka redukčních kroužků pro montáž na makroobjektivy s filtrovými závity v průměrech 49 až 82 mm. Součástí dodávky blesku jsou redukční kroužky o průměru 52, 58, 62, 67, 72 a 77 mm (redukční kroužky v průměrech 49, 55 a 82 mm jsou k dispozici jako volitelné příslušenství)
 • Modelovací osvětlení LED s nezávisle nastavitelným výkonem
 • Bezdrátový režim TTL (Master), podpora blesků Slave skupin A a C
 • Možnost snížení výkonu záblesku na hodnotu 1/1024 plného výkonu (režim Manual: 1/1 až 1/64 plného výkonu. Režim Fine Macro: 1/128 až 1/1024 plného výkonu).
 • Možnost použití zdroje Nissin Power Pack PS300 a zásobníku na baterie BM-01
 • Podpora synchronizace s krátkými časy závěrky a možnost aktualizace firmware prostřednictvím rozhraní USB
 • Kovová patka blesku

Specifikace

Kompatibilní fotoaparáty: jednooké zrcadlovky Canon E-TTL/Nikon i-TTL, kompaktní digitální fotoaparáty se sáňkami pro blesk, seznam kompatibilních přístrojů viz webové stránky společnosti Nissin

Směrné číslo: 16 (ISO 100/m)

Výkon: 83 Ws při plném výkonu záblesku

Vyzařovací úhly: 80° vertikálně, 80° horizontálně

Napájení: 4 baterie AA alkalické/Ni-MH/lithiové

Výdrž baterií: 120–800 záblesků (při použití alkalických baterií AA)

Úsporný režim: tovární nastavení: pohotovostní režim po cca 30 s nečinnosti, automatické vypnutí po 30 minutách, uživatelská nastavení: 10 min, 15 min, 30 min, 45 min, 60 min, vypnuto (zrušeno)

Dobíjecí doba: 0,1 až 5,5 s při použití alkalických/NiMH baterií

Barevná teplota záblesku: 5600 K při plném výkonu záblesku

Doba trvání záblesku: 1,4 ms (plný výkon) (při společném použití výbojek A a B), 1/300 s (plný výkon) (při samostatném použití výbojky A nebo B), 1/700 s – 1/30 000 s (při společném použití výbojek A a B)

Bezdrátový zábleskový provoz: ovládání pomocí optických pulsů, 4 komunikační kanály, úhel pro komunikaci cca 80° nahoru/dolů, 80° doleva/doprava, volitelné skupiny blesků Slave: A/C

Redukční kroužky na objektivy: 49–77 mm (součástí dodávky jsou kroužky 52/ 58/ 62/ 67/ 72/ 77 mm). kroužky o rozměrech 49/ 55 mm jako volitelné příslušenství

Externí zdroj energie: konektor pro připojení externího zdroje energie (volitelné příslušenství), Nissin Power Pack PS300, Canon Power Assist Pack CP-E4, Nikon Power Assist Pack SD-8A a SD-9

Servisní konektor USB: pro aktualizace firmwaru - stažení z webových stránek Nissin, kabel USB není součástí dodávky

Synchronizační kontakt: systémové kontakty Nikon i-TTL/Canon E-TTL, standardní synchronizační konektor, kontakt X

Rozměry: hlavní tělo: 115 × 65 × 85 mm, kruhový blesk: 120 × 134 × 41 mm

Hmotnost: 446 g bez baterií

Určitě si přečtěte

Ohnisková vzdálenost v 8 otázkách

Ohnisková vzdálenost v 8 otázkách

Různé objektivy nám ukazují svět v různé podobě, některé z něj zachytí větší část, některé zase menší část. Fotografové většinou pracují s konkrétním ohniskem, protože zobrazuje svět trošku jinak.

57 Petr Březina

Fujifilm X-T3: výkonnější po všech stránkách

Fujifilm X-T3: výkonnější po všech stránkách

Nový snímač, procesor, inovovaný autofokus, vylepšené možnosti natáčení videa, detailnější hledáček a dotykový displej… Seznamte se s poslední generací top modelů systému Fujifilm X.

45 Helena Vyplelová

Leica Q2 láká na vysoké rozlišení, 4K video a odolné provedení

Leica Q2 láká na vysoké rozlišení, 4K video a odolné provedení

Druhá generace plnoformátového kompaktu se světelným objektivem na sebe nechala čekat přes tři roky. Inovace však nejsou malé – takřka dvojnásobné rozlišení a možnost kvalitního záznamu videa

3 Petr Březina

Oskar Schindler: Od filmu k realitě (reportáž)

Oskar Schindler: Od filmu k realitě (reportáž)

Schindlerův seznam. Film s neobyčejně poutavým příběhem i zpracováním, oceněný mnoha Oskary. Jeho děj, obzvláště konec, mě natolik zaujal, že jsem se rozhodla vydat se po stopách Oskara Schindlera a jeho fabriky.

Zuzana Součková

Sony A7 II – druhá generace v podrobném testu

Sony A7 II – druhá generace v podrobném testu

Model Sony A7 byl prvním kompaktním fotoaparátem s výměnou optikou osazeným plnoformátovým snímačem. My jsme pro vás otestovali jeho následovníka – bezzrcadlovku Sony A7 II.

60 Helena Vyplelová

Lomogon 32 mm F2,5: kovové retro s dokonale kruhovým bokehem

Lomogon 32 mm F2,5: kovové retro s dokonale kruhovým bokehem

Lomography představuje prostřednictvím kampaně na Kickstarteru objektiv Lomogon s pevným ohniskem 32 mm a světelností F2,5. Od široké nabídky podobných objektivů se novinka odlišuje především netradičním systémem clonění pomocí disku.

5 Helena Vyplelová

9 jednoduchých fotografických triků, na doma i ven

9 jednoduchých fotografických triků, na doma i ven

Ani během pošmourných zimních dní nemusejí fotografové zahálet. Tradiční, osvědčené fotografické postupy si mohou zpestřit několika zajímavými experimenty, aniž by bylo nutné investovat do drahého studiového vybavení…

1 Helena Vyplelová