Nový stylový ultrakompakt FinePix Z3

1. června 2006
TWEET SDÍLET

Společnost Fujifilm oznámila uvedení fotoaparátu FinePix Z3. Model je již třetí generací řady stylové řady Z. Již na první pohled je jasné, komu je fotoaparát určen. Se svými malými rozměry a kovovým tělem je podle slov výrobce určen především zákazníkům sledujícím módní trendy a také ženám. Fotoaparát dokáže snímat při citlivosti až ISO 1600. Rozlišení snímače je 5,1 Mpx. Objektiv disponuje trojnásobným optickým zoomem s rozsahem ohnisek 36-108 mm (ekvivalent 35mm kinofilmu), jeho světelnost je F3,5-4,2. K dispozici je celkem 14 expozičních režimů včetně nastavení Dual-Shooting, kdy jsou exponovány dva snímky za sebou – jeden bez blesku a jeden s bleskem.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

LCD displej má úhlopříčku 2,5 palce a výborné rozlišení 230 000 obrazových bodů. V přístroji je i vnitřní paměť s kapacitou 10 MB. Jako externí úložiště dat pak Z3 využívá paměťové karty xD. Fotoaparát umožňuje přímý tisk fotografií díky protokol PictBridge. Rozměry aparátu jsou 92,7 × 56,7 × 27,8 mm při váze 130 gramů.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Na trh se bude dodávat v trojím barevném provedení – modrá metalíza, světle růžová a stříbrná

Určitě si přečtěte

Vybrali jsme nejlepší mobily pro fotografování a natáčení videa

Vybrali jsme nejlepší mobily pro fotografování a natáčení videa

Proč s sebou nosit mobil a digitál, když můžete mít vše v jednom, navíc i s velmi slušnou videokamerou. Smartphony válcují nejen levné, ale už i pokročilé kompakty. Po kterých byste měli sáhnout?

25 Petr Březina

Formáty obrázků

Formáty obrázků

Obrázky je možné ukládat v několika různých formátech, ačkoliv se nejčastěji používá grafický formát JPEG, existují i další typy. Na internetu se setkáte s omezeným počtem formátů.

47 Prokop Baron

Vybrali jsme nejlepší kompaktní fotoaparáty, které se dnes vyplatí koupit

Vybrali jsme nejlepší kompaktní fotoaparáty, které se dnes vyplatí koupit

Malé kompaktní fotoaparáty jsou vhodné i pro pokročilé fotografy. Nabízejí výbornou obrazovou kvalitu a maximální kontrolu nad procesem fotografování. Současně jsou vždy po ruce.

23 Helena Vyplelová

Nikon Coolpix P1000 – fotoaparát nebo dalekohled?

Nikon Coolpix P1000 – fotoaparát nebo dalekohled?

Aktuální novinka z dílny Nikonu je nástupcem modelu P900 a pyšní se přímo obřím rozsahem optického zoomu. Že bychom stáli opět na pokraji války, jejímž motem bude kdo z nás má větší objektiv?

25 Petr Březina

Digitálně, a přesto jen ve dvou odstínech

Digitálně, a přesto jen ve dvou odstínech

Budeme-li mluvit o kreativní či umělecké fotografii, jedná se obvykle o interpretaci skutečnosti, která je ovlivněna samotným autorem. A právě černobílá fotografie je v tomto směru jednou ze nejčastějších možností, jak divákům zprostředkovat umělecký záměr a zážitek.

5 Petr Březina

Jak vytvořit vánoční kýč

Jak vytvořit vánoční kýč

Chcete vyrobit vlastní vánoční foto či pohled? Možností jak vytvořit opravdový kýč je celá řada. U fotografií spolehlivě fungují rámečky.

7 Michal Černý

Ohnisková vzdálenost v 8 otázkách

Ohnisková vzdálenost v 8 otázkách

Různé objektivy nám ukazují svět v různé podobě, některé z něj zachytí větší část, některé zase menší část. Fotografové většinou pracují s konkrétním ohniskem, protože zobrazuje svět trošku jinak.

54 Petr Březina