DIGIarena.e15.cz

Podzimní dění na DIGIareně – Leica M8 má potíže

Potíže Leiky M8 * První foto s Nikonem Coolpix S10 * Za předplatné vlastní web * Jak na tisk fotografií * Aktuální přehled cen*
Podzimní dění na DIGIareně – Leica M8 má potíže

Nebojte se experimentů
Tento týden jsme opět načali náhledem do naší galerie. Vybírali jsme opět deset snímků, které se vám, návštěvníkům naší galerie, zamlouvaly nejvíce. Hodnocené fotografie jsme vybrali z kategorie experiment a podle hojnosti snímků je vidět, že se naši čtenáři experimentovat opravdu nebojí.

Klepněte pro větší obrázek
R.Ciprys – Na vlnách melodie

Fotomobil místo digitálu?
Stále více mobilních telefonů je v současnosti vybaveno fotoaparátem. Podle informací společnosti Gartner by takto mělo být do čtyř let vybaveno 80% mobilních telefonů na trhu a počet pixelů na snímači se bude i nadále zvyšovat.

Leica M8 má potíže
Nedlouho po uvedení modelu M8 na trh se ukázalo, že fotografie pořízené tímto fotoaparátem jsou „obohaceny“ o nejrůznější nevyžádané pruhy a „duchy“. Navíc mají snímky lehce červený nádech, způsobený patrně nekvalitním infračerveným filtrem.

Přiretušujte si piercing
Uvažujete o piercingu a nejste si jistí svojí konečnou vizáží, nebo si jen chcete z někoho vystřelit a darovat mu netradiční portrét? Zkuste vytvořit piercing ve Photoshopu, je to jednoduché.

Bateriový grip Hähnel
Společnost Hähnel se zabývá výrobou a prodejem napájecího příslušenství pro vaše digitální miláčky, především akumulátory a bateriové gripy. Kromě již dříve oznámených gripů pro zrcadlovky Nikon D70/D70s a D50 nebo Canon EOS 350D/400D firma začala vyrábět i grip pro Canon EOS 30D.

Nikon Coolpix S10 a jeho první foto
V redakci jsme dostali možnost otestovat tento kompakt se šesti megapixely na čipu a „lámacím“ designem. Martina Čížková si jej vyzkoušela a jak se jí zamlouvalo první foto s Coolpixem S10, se dozvíte v našem článku.

Klepněte pro větší obrázek

Pět mega v mobilech Sharp?
V dílnách společnosti Sharp vyvinuli nový model fotojednotky pro mobilní telefony. Dvaadvacet milimetrů hluboký modul obsahuje CCD s 5 MPx, trojnásobným optickým zoomem a mechanickou závěrkou.

Přehled cen digitálů
Hanka Sokoltová pro vás, stejně jako každý týden, připravila aktuální přehled cen digitálních fotoaparátů dostupných v několika českých internetových obchodech. Za zmínku tentokráte stojí snad jen sleva přístrojů HP v Cybexu a Benq v TS Bohemii.

Jen úsměv nestačí: jak na portrét v Adobe Photoshopu
Portrét je celkem vděčným tématem pro fotografy všech věkových skupin a odborností. K dokonalému snímku ale většinou nestačí jen zamířit a stisknout spoučť. Jak výsledný snímek dovést k dokonalosti se dozvíte ve fotoškole Václava Širce.

Vánoční a novoroční pozdravy fotocestou
O několik rad, jak vyrobit pěkný a působivý vánoční pozdrav či novoroční PFko pro vaše přátele se s námi v pátek podělil Miro Veselý.

Za předplatné vlastní web
Redakce časopisů DIGIfoto, Computer a Jak na počítač pro své čtenáře připravily speciální vánoční nabídku – každý, kdo si do 27. prosince předplatí jeden z výše jmenovaných časopisů, dostane ke svému předplatnému rok webostingu a registraci domény .info zdarma.

Japonci lakují Lumixe
V Japonsku by měla být v brzké době k dostání limitovaná edice fotoaparátu Panasonic Lumix DMC-FX07 v pěti různých barevných variantách přední stěny.

Nikon a Crumpler spojili své síly
Společnosti Nikon a Crupler spojily své síly a z tohoto svazku vzešly dvě nové fotobrašny, vyvinuté speciálně pro digitální zrcadlovky. K dostání budou dva modely, oba v černožlutých barvách Nikonu a na oba typy bude poskytována doživotní záruka na materiál a zpracování.

Jak nejlépe tisknout fotografie?
Stejně jako Jiřího Hájka, asi každého fotografa po čase přestane bavit „fotit“ do šuplíku a začne se poohlížet po možnostech, jak dostat své snímky „na papír“.

Zlom si mě: Nikon Coolpix S10 (test)
Malých ultrazoomů není na trhu ještě mnoho. Nyní přišel se svojí troškou do mlýna také Nikon s 6Mpx fotoaparátem Coolpix S10.

Další článek
Přidejte svůj názor k tomuto článku

Další podobné články

Leica představila nový supersvětelný objektiv a retroverzi 50mm Summicronu

Leica představila nový supersvětelný objektiv a retroverzi 50mm Summicronu

Leica představila bezzrcadlovku a širokoúhlý pancake objektiv

Leica představila bezzrcadlovku a širokoúhlý pancake objektiv

Společnost Leica uvedla v pořadí čtvrtý model svých bezzrcadlovek s APS-C snímačem a bajonetem L a také pevný objektiv Elmarit 18 mm F2,8 ASPH. Model CL je vybaven hledáčkem a nabídne propracovanější ovládání než modely TL.

Leica Sofort LimoLand – umělecké dílo od Jeana Pigozziho

Leica Sofort LimoLand – umělecké dílo od Jeana Pigozziho

Bezzrcadlovka od Zenitu zřejmě bude mít díly z továren Leica

Bezzrcadlovka od Zenitu zřejmě bude mít díly z továren Leica

Proč byste měli létat s fototechnikou v příručním zavazadle?

Proč byste měli létat s fototechnikou v příručním zavazadle?

Leica TL2 přichází s vyšším rozlišením a 4K videem

Leica TL2 přichází s vyšším rozlišením a 4K videem

Leica představila druhou generaci stylové řady APS-C bezzrcadlovek Leica TL. Nový model Leica TL2 plně navazuje na koncepci svého předchůdce, ovšem přidává několik zajímavých vylepšení co do výkonu i nabídky funkcí.

10 nejdražších objektivů, které si můžete aktuálně pořídit

10 nejdražších objektivů, které si můžete aktuálně pořídit

O tom, že objektiv je mnohdy důležitější, než samotné tělo digitálního fotoaparátu není třeba pochybovat. Kolikrát člověk jen kroutí hlavou, jaké ceny výrobci nasazují u svých prémiových skel. Která jsou ta nej...?

Leica připravila významný update pro model M10

Leica připravila významný update pro model M10