Podzimní dění na DIGIareně – Leica M8 má potíže

3. prosince 2006
TWEET SDÍLET
Podzimní dění na DIGIareně – Leica M8 má potíže
Potíže Leiky M8 * První foto s Nikonem Coolpix S10 * Za předplatné vlastní web * Jak na tisk fotografií * Aktuální přehled cen*

Nebojte se experimentů
Tento týden jsme opět načali náhledem do naší galerie. Vybírali jsme opět deset snímků, které se vám, návštěvníkům naší galerie, zamlouvaly nejvíce. Hodnocené fotografie jsme vybrali z kategorie experiment a podle hojnosti snímků je vidět, že se naši čtenáři experimentovat opravdu nebojí.

Klepněte pro větší obrázek
R.Ciprys – Na vlnách melodie

Fotomobil místo digitálu?
Stále více mobilních telefonů je v současnosti vybaveno fotoaparátem. Podle informací společnosti Gartner by takto mělo být do čtyř let vybaveno 80% mobilních telefonů na trhu a počet pixelů na snímači se bude i nadále zvyšovat.

Leica M8 má potíže
Nedlouho po uvedení modelu M8 na trh se ukázalo, že fotografie pořízené tímto fotoaparátem jsou „obohaceny“ o nejrůznější nevyžádané pruhy a „duchy“. Navíc mají snímky lehce červený nádech, způsobený patrně nekvalitním infračerveným filtrem.

Přiretušujte si piercing
Uvažujete o piercingu a nejste si jistí svojí konečnou vizáží, nebo si jen chcete z někoho vystřelit a darovat mu netradiční portrét? Zkuste vytvořit piercing ve Photoshopu, je to jednoduché.

Bateriový grip Hähnel
Společnost Hähnel se zabývá výrobou a prodejem napájecího příslušenství pro vaše digitální miláčky, především akumulátory a bateriové gripy. Kromě již dříve oznámených gripů pro zrcadlovky Nikon D70/D70s a D50 nebo Canon EOS 350D/400D firma začala vyrábět i grip pro Canon EOS 30D.

Nikon Coolpix S10 a jeho první foto
V redakci jsme dostali možnost otestovat tento kompakt se šesti megapixely na čipu a „lámacím“ designem. Martina Čížková si jej vyzkoušela a jak se jí zamlouvalo první foto s Coolpixem S10, se dozvíte v našem článku.

Klepněte pro větší obrázek

Pět mega v mobilech Sharp?
V dílnách společnosti Sharp vyvinuli nový model fotojednotky pro mobilní telefony. Dvaadvacet milimetrů hluboký modul obsahuje CCD s 5 MPx, trojnásobným optickým zoomem a mechanickou závěrkou.

Přehled cen digitálů
Hanka Sokoltová pro vás, stejně jako každý týden, připravila aktuální přehled cen digitálních fotoaparátů dostupných v několika českých internetových obchodech. Za zmínku tentokráte stojí snad jen sleva přístrojů HP v Cybexu a Benq v TS Bohemii.

Jen úsměv nestačí: jak na portrét v Adobe Photoshopu
Portrét je celkem vděčným tématem pro fotografy všech věkových skupin a odborností. K dokonalému snímku ale většinou nestačí jen zamířit a stisknout spoučť. Jak výsledný snímek dovést k dokonalosti se dozvíte ve fotoškole Václava Širce.

Vánoční a novoroční pozdravy fotocestou
O několik rad, jak vyrobit pěkný a působivý vánoční pozdrav či novoroční PFko pro vaše přátele se s námi v pátek podělil Miro Veselý.

Za předplatné vlastní web
Redakce časopisů DIGIfoto, Computer a Jak na počítač pro své čtenáře připravily speciální vánoční nabídku – každý, kdo si do 27. prosince předplatí jeden z výše jmenovaných časopisů, dostane ke svému předplatnému rok webostingu a registraci domény .info zdarma.

Japonci lakují Lumixe
V Japonsku by měla být v brzké době k dostání limitovaná edice fotoaparátu Panasonic Lumix DMC-FX07 v pěti různých barevných variantách přední stěny.

Nikon a Crumpler spojili své síly
Společnosti Nikon a Crupler spojily své síly a z tohoto svazku vzešly dvě nové fotobrašny, vyvinuté speciálně pro digitální zrcadlovky. K dostání budou dva modely, oba v černožlutých barvách Nikonu a na oba typy bude poskytována doživotní záruka na materiál a zpracování.

Jak nejlépe tisknout fotografie?
Stejně jako Jiřího Hájka, asi každého fotografa po čase přestane bavit „fotit“ do šuplíku a začne se poohlížet po možnostech, jak dostat své snímky „na papír“.

Zlom si mě: Nikon Coolpix S10 (test)
Malých ultrazoomů není na trhu ještě mnoho. Nyní přišel se svojí troškou do mlýna také Nikon s 6Mpx fotoaparátem Coolpix S10.

Témata článku: Leica

Určitě si přečtěte

Jak na mobilní Instagram v počítači

Jak na mobilní Instagram v počítači

Instagram je vyvinut speciálně pro operační systémy přenosných chytrých zařízení. Existují však způsoby, jak limity operačního systému obejít a s aplikací plnohodnotně pracovat i v počítači.

9 Helena Vyplelová

6 nejlepších volně dostupných programů pro úpravu fotografií

6 nejlepších volně dostupných programů pro úpravu fotografií

Na internetu najdeme řadu tzv. free fotoeditačních programů, které se mohou stát alternativou k placeným aplikacím. Řada z nich nabízí opravdu široké možnosti úprav fotografií. Které patří mezi ty nejlepší?

31 Helena Vyplelová

Vybrali jsme 7 nejlepších levných zrcadlovek, které si teď můžete koupit

Vybrali jsme 7 nejlepších levných zrcadlovek, které si teď můžete koupit

Digitální fotoaparát může být zdrojem radosti, štěstí, ale především i „nakopnutím“ ke kreativnímu ztvárnění reality u mnoha začínajících fotografů. Vánoční svátky se blíží a s nimi také ideální období pro výhodné nákupy.

27 Petr Březina

Canon EOS R: další plnoformátová bezzrcadlovka s nemalými ambicemi

Canon EOS R: další plnoformátová bezzrcadlovka s nemalými ambicemi

Dva týdny poté, co Nikon uvedl plnoformátové bezzrcadlovky Z6 a Z7, přichází se svou full-frame variantou také Canon. Vedle nového fotoaparátu byla představena čtveřice systémových objektivů, trojice adaptérů, bateriový grip a kompaktní blesk.

60 Helena Vyplelová

9 jednoduchých fotografických triků, na doma i ven

9 jednoduchých fotografických triků, na doma i ven

Ani během pošmourných zimních dní nemusejí fotografové zahálet. Tradiční, osvědčené fotografické postupy si mohou zpestřit několika zajímavými experimenty, aniž by bylo nutné investovat do drahého studiového vybavení…

Helena Vyplelová

8 nejlepších mobilní aplikací pro fotografie z vašich dovolených

8 nejlepších mobilní aplikací pro fotografie z vašich dovolených

Ať už cestujete po světových letoviscích, nebo trávíte léto v tuzemsku, jistě se vám budou hodit mobilní aplikace pro zkrášlení vašich fotografií. Poskytnou ale i zajímavé tipy a triky nejen pro začínající fotografy.

1 Adam Kos

Novinky z dílny Nikonu – superzoomy s průměrnou světelností

Novinky z dílny Nikonu – superzoomy s průměrnou světelností

Nikon představil dva nové přírůstky do řady kompaktních fotoaparátů Coolpix. Menší digitál nabídne 35× optický zoom, zatímco jeho větší sourozenec má zoom šedesátinásobný.

5 Petr Březina