DIGIarena.e15.cz

Proč koupit Apple iPhone SE 32 GB v roce 2018?

(Inzerce) V roce 2017 se na trhu objevil nový Apple iPhone X. Velkou popularitu získal také mobilní telefon Samsung Galaxy S8. Velice dobře se prodává Huawei P9 nebo Honor 8 Premium. Na trhu s mobilními telefony je však mnohem více modelů. Přesto i v roce 2018 může být pro mnohé uživatele vhodnou volbou osvědčený Apple iPhone SE.
Proč koupit Apple iPhone SE 32 GB v roce 2018?
Klepněte pro větší obrázek

Jedním z důvodů může být ten, že lepší smartphone s 4“ displejem na trhu pravděpodobně nenajdete. Trendem je velikosti displejů u mobilních telefonů zvětšovat. Připravovaný Apple iPhone X Plus má mít dokonce 6,4“ displej. Mnozí výrobci smartphonů zapomínají na lidi, kteří o podobná pádla nestojí. Navíc Apple iPhone SE 32 GB je na počátku roku 2018 k dostání za cenu pod 10 000 korun. A lze očekávat, že v průběhu roku jeho cena ještě mírně klesne.

Apple iPhone SE má skvělý výkon

Kdybychom porovnávali mobilní telefony jen podle hardwaru, museli bychom uznat, že Apple iPhone SE ve své cenové relaci na konkurenty ztrácí. Poučení lidé však vědí, že mnohé hardwarové nedostatky iPhony dohání skvěle odladěným systémem iOS. Apple totiž šije operační systém na míru konkrétnímu hardwaru. Díky tomu v testu AnTuTu dosáhl Apple iPhone SE 32 GB na skvělé skóre 131 458 bodů. Z toho je vidět, že se mezi telefony do 10 000 korun rozhodně neztratí.

Výkon je dostačující i na hraní náročnějších her jako je Modern Combat 5, GTA: San Andreas, nebo Assassin‘s Creed Identity. Zkrátka, pro běžného uživatele bude výkon mobilu Apple iPhone SE dostatečný i v roce 2018.

Design modelu iPhone SE vychází ještě ze slavné éry Steva Jobse, proto není divné, že ho někteří lidé považovali za zastaralý už v době, kdy byl Apple iPhone SE uveden na trh. Pravdou však je, že design iPhone SE je spíše nadčasový. Kompaktní tělo telefonu je vyrobené z lehkého pískovaného hliníku s příjemnou matnou povrchovou úpravou. V dnešní době možná působí konzervativním dojmem, ale přesto je velice elegantní. Navíc je dobré podotknout, že Apple iPhone SE váží pouhých 113 gramů, takže je to v dnešním světě velkých smartphonů vlastně drobeček. Jediné, co by šlo vytknout, tak jsou zbytečně široké rámečky kolem displeje, které se dnes už tolik nenosí.

Kvalitní iSight fotoaparát obstojí i v roce 2018

A jak je to s fotoaparátem? Kdo si koupí Apple iPhone v roce 2018, tak nemusí truchlit ani v tomto ohledu. Perfektní iSight fotoaparát s rozlišením 12 MPx a světelností objektivu f/2,2 patří i v současné době k tomu lepšímu, co na trhu najdete. Sice nemůže konkurovat nejlepším fotomobilům současnosti, ale i tak mají fotografie a videa z iPhonu SE skvělou kvalitu. Svůj podíl na tom mají i další použité technologie, které umožňují zachytit Live Photo, zaznamenat Ultra HD 4K videa, nebo oblíbená zpomalená slo-mo videa 1080p s rychlostí 120 fps a 720p dokonce s rychlostí 240 fps.

Opět platí, že nezáleží pouze na udávaných hardwarových specifikacích. Například populární čínský smartphone Xiaomi RedMi 4X LTE se chlubí fotoaparátem s rozlišením 13 MPx, přesto bude dělat určitě mnohem horší fotografie než Apple iPhone SE.

Další článek