DIGIarena.e15.cz

První týden roku 2006 - HP útočí sedmi novinkami

Končí nám první týden po Novém roce. Přestože někteří se teprve vraceli z dovolených a začínají doma upravovat fotografie ze Silvestrovských párty a lyžovaček, ve světě digitální fotografie se už jede naplno. V Las Vegas začal veletrh spotřební elektroniky CES a jednotliví výrobci se můžou přetrhnout aby měli "něco víc" než konkurence.
První týden roku 2006 -  HP útočí sedmi novinkami

Firma Kodak hned na začátek roku uvedla na trh svůj nový digitální kompakt s označením Kodak V570. Tento fotoaparát by nebyl ničím nadprůměrný ani zajímavý, nebýt toho, že má dva objektivy. Ten první z nich je klasická optika s trojnásobným zoomem v mezích ohnisek od 39 do 117mm. Ten druhý je širokoúhlý s ohniskem 23mm. Ve fotoaparátu jsou také dva pětimegapixelové CCD čipy - pro každý objektiv jeden.

Na veletrhu spotřební elektroniky CES v Las Vegas Kodak zabodoval - ve čtyřech kategoriích získal prestižní ocenění Innovations 2006 Design and Engineering Awards. A aby těch novinek u Kodaku nebylo málo, kodak nakonec ve čtvrtek oznámil změnu firemního loga.

Jedním z posledních kousků z produktové řady Canonu je PowerShor A610. Jak tenhle mazlík fotí a čím se kromě velikosti osazeného CCD čipu liší od svého příbuzného A620 se dozvíte ve článku Lenky Lindnerové, naší dvorní testerky.

Veletrh spotřební elektroniky CES je v plném proudu a u HP nasadili laťku co se týče počtu nově představených fotoaparátů. Laťka je relativne vysoko posazená - sedmero nových fotoaparátů konkurence překoná asi už jen stěží. Nové fotoaparáty jsou určeny spíše uživatelům nenáročným - tím pádem se dá předpokládat že ani příliš nezatíží zákazníkův rozpočet. O jaké fotoaparáty jde a jaké jsou jejich základní technické parametry, se dozvíte uvnitř článku.

Moravská galerie chystá pro své návštěvníky hned dvě akce, které by mohly zajímat fotografickou veřejnost. Jenou z nich je výstava fotografa Franze Fiedlera, druhou jsou pak zážitky z cest dokumentaristy Jindřicha Štreita.

Na veletrhu CES představuje novinky nejen Kodak či HP, ale napriklad i Fujifilm. Ze čtyř představených modelů stejně jako u Kodaku žádný z představeých modelů asi nezaujme náročnějšího uživatele.

A nakonec jedno zajímavé vlákno z fóra uživatelů. Řešilo se jak správně zmenšovat snímky tak, aby nebyly rozostřené.

Některým z vnímavějších uživatelů možná přišlo, že v prvním týdnu po Novém roce vyšlo na DigiAréně méně článků než je obvyklé. Není to způsobeno nezájmem o čtenáře, ale tím že i náš šéfredaktor je jen člověk a jako mnoho jiných ho po Vánocích skolila choroba a byl proto upoután na lůžko, přičemž nebyl schopen ani vyslovit slovo fotoaparát.

Další článek
Přidejte svůj názor k tomuto článku

Další podobné články

V pevném těle slabý duch: HP R837 (test)

V pevném těle slabý duch: HP R837 (test)

Sedm mega v kovovém plášti doplněno o velký displej, to je Photosmart R837. Jak fotí novinka letošního roku?

Stříbrná placatka HP R837 (první foto)

Stříbrná placatka HP R837 (první foto)

Poslední řada digitálů HP byla představena začátkem letošního roku. První dojmy z modelu Photosmart R837 na vás čekají dnes.

První desítka z PMA

První desítka z PMA

V druhé polovině týdne začal v Las Vegas jeden z nejvýznamnějších fotoveletrhů – PMA. Pojďme se tedy podívat na první várku nových digitálů, které byly doposud představeny.

Zač je toho deset mega: HP Photosmart R967 (test)

Zač je toho deset mega: HP Photosmart R967 (test)

Jedním z nejnovějších fotografických přírůstků do stáje Hewlett Packard, je model Photosmart R967 s rozlišením 10 megapixelů, jenž má co říci i zkušenějším.

Kouzla a efekty aneb HP Photosmart R967 (první foto)

Kouzla a efekty aneb HP Photosmart R967 (první foto)

Není tajemstvím, že digitály „nefotografické“ firmy HP doposud v obrazové kvalitě nepatřily na výsluní. S uvedením desetimegapixelového Photosmartu R967 se však situace mění, fotoaparát možná ještě zaskočí konkurenci.

Multifunkce pro tisk fotografií od HP

Multifunkce pro tisk fotografií od HP

Nový Firmware pro HP R707 eliminuje riziko požáru

Nový Firmware pro HP R707 eliminuje riziko požáru

Digitální smršť: 7 nových fotoaparátů od HP

Digitální smršť: 7 nových fotoaparátů od HP

Veletrh CES je v plném proudu a výrobci začali chrlit novinky. Uvidíme, jestli někdo překoná sedm nových digitálních fotoaparátů a k tomu ještě příslušenství, které představil HP. Podívejte se, jak vypadají a jaké mají funkce.