S aplikací Foap můžete vydělat, i když do ní nenahrajete jedinou fotografii

30. října 2017
TWEET SDÍLET
Foap je služba, ne nepodobná Instagramu, která nabízí možnost zpeněžení vašich fotografií. Zároveň v ní ale můžete vydělat i na snímcích nahraných od ostatních uživatelů.

Služeb, které vám umožní zpeněžit vaše fotografie je poměrně hodně. Jejich aplikace najdete jak v App Storu tak v Google Play. Vesměs ale platí, že vydělávat v nich můžete jen na svých fotografiích. Foap však nabízí možnost přivydělat si i na těch, které do sítě nahráli ostatní uživatelé.

To se mi opravdu líbí

Aplikace nabízí klasické rozhraní dělené do záložek, podobně jako každá jiná sociálka. Jde v ní vyhledávat, hodnotit snímky i sledovat uživatele, ostatně jako kdekoli jinde. Rozdíl je jen v tom hodnocení, kdy je škála od jedné do pěti hvězd a neomezuje se jen na „To se mi líbí“.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
I ve Foap jde o to sledovat a být sledován

Jakmile aplikaci spustíte a přihlásíte se, máte na výběr z pěti možností. Newsfeed vám doporučuje uživatele, které byste mohli chtít sledovat. Explore poskytuje procházení snímků podle toho, které byly nově přidány, nebo také prodány.

Následující ikonou fotoaparátu přidáte nějaký snímek ze své galerie. Režim fotoaparátu přítomný není. Po výběru je vhodné snímek řádně popsat, čímž jej učiníte více viditelným a hlavně lépe dohledatelným.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Ideálně popsat vkládanou fotografii je opravdu důležité

K tomu jsou přítomny štítky, které vám aplikace sama nabídne dle jejího chytrého algoritmu, jenž si fotografii oskenuje. Přidat však můžete i vlastní. Před odesláním snímku ale musíte ještě odpovědět na otázky ohledně práv – zda jsou na fotografii lidé a zda je jim vidět do tváře. Následně bude vaše fotografie indexována a do sítě Foap nahrána.

Vzhůru na misi

Záložka Missions nabízí jednotlivé výzvy, do kterých se můžete zapojit. Odměnou vítězi budiž vypsaná finanční odměna. V každé misi tak zjistíte, co se po vás chce a to, kolik za to dostanete, pokud vyhrajete. Také jsou zde informace o tom, kolik snímků už bylo do soutěže nahráno a kolik času do konce výzvy zbývá.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Nechcete-li čekat, než nějaký snímek prodáte, můžete si přivydělat účastí v různých misích

Výběrové řízení na fotografie zde nabízí nejen zástupci sítě, ale třeba i společnosti jako Nivea, Bank of America, nebo Poland Travel. K účasti stačí výzvu rozkliknout a zvolit Join Mission. V horní záložce si pak můžete ještě rozkliknout vítěze minulých misí. Toto žádným velkým unikátem není, protože podobné mise nabízí třeba i titul Snapwire nebo sociální síť EyeEm. V čem se ale odlišuje, jsou právě zmíněná alba.

Alba jako žádná jiná

Záložka Menu skrývá informace o vaší osobě a množství dalších možností. Po rozkliknutí svého jména se dostanete na svou zeď, na které vidíte všechny své nahrané snímky. Rozkliknout si zde ale můžete i svá alba, ta vytvoříte v předchozí nabídce Menu. Zajímavé je na nich hlavně to, že se nemusejí skládat jen z vašich fotografií.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Alba mohou obsahovat nejen vaše fotografie. Přidat můžete i ty ostatních uživatelů sítě

Nemusíte tedy umět fotit, ale stačí mít alespoň základní cit a ve Foap dokážete vydělat nějakou tu korunu. Jde o to vytvořit specifické album, které si někdo koupí. Za každou vaší fotografii v albu dostanete 5 dolarů, ale za každou fotografii, která vaše není, dostanete i tak pořád alespoň 0,25 dolarů.

Hlavní je album řádně popsat, aby se dostalo do co nejvíce vyhledávání a oslovilo tak více uživatelů (a hlavně editory sítě, kteří jej doporučí). Není navíc obsaženo jen ve Foap Marketu, ale zobrazují jej i vyhledávače Google a Bing.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
O svých výdělcích najdete v aplikaci i podrobný přehled

Jako je tomu i jinde, je to hlavně o vašem čase a jeho množství, které jste síti ochotni věnovat. Musíte být aktivní k tomu, aby si vás ostatní všimli a oslovili jste je svými snímky, které jde samozřejmě prodat i jednotlivě. Protože je ale aplikace zdarma, nic vám nebrání v tom to zkusit.

Plusy:

  • Můžete vydělávat i na fotografiích ostatních
  • Automaticky nabízené štítky při vkládání fotografie
  • Přehledné a „čisté“ uživatelské rozhraní
  • Mise

Mínusy:

  • Ostatní mohou vydělávat na vašich fotografiích
  • Chybí rozhraní fotoaparátu

Základní informace:

Témata článku: Software, Fotomobily, iPhone, Fotoaplikace, iOS

Určitě si přečtěte

9 jednoduchých fotografických triků, na doma i ven

9 jednoduchých fotografických triků, na doma i ven

Ani během pošmourných zimních dní nemusejí fotografové zahálet. Tradiční, osvědčené fotografické postupy si mohou zpestřit několika zajímavými experimenty, aniž by bylo nutné investovat do drahého studiového vybavení…

1 Helena Vyplelová

Fujifilm X-T3: výkonnější po všech stránkách

Fujifilm X-T3: výkonnější po všech stránkách

Nový snímač, procesor, inovovaný autofokus, vylepšené možnosti natáčení videa, detailnější hledáček a dotykový displej… Seznamte se s poslední generací top modelů systému Fujifilm X.

45 Helena Vyplelová

Canon EOS 250D – nejlehčí zrcadlovka s otočným displejem

Canon EOS 250D – nejlehčí zrcadlovka s otočným displejem

Dva roky stará zrcadlovka EOS 200D se dnes dočkala nástupce s označením EOS 250D – podle výrobce se jedná o nejlehčí zrcadlovku na trhu, která nabídne výklopný a otočný displej.

11 Petr Březina

Jak na mobilní Instagram v počítači

Jak na mobilní Instagram v počítači

Instagram je vyvinut speciálně pro operační systémy přenosných chytrých zařízení. Existují však způsoby, jak limity operačního systému obejít a s aplikací plnohodnotně pracovat i v počítači.

9 Helena Vyplelová

Vybrali jsme nejlepší mobily pro fotografování a natáčení videa

Vybrali jsme nejlepší mobily pro fotografování a natáčení videa

Proč s sebou nosit mobil a digitál, když můžete mít vše v jednom, navíc i s velmi slušnou videokamerou. Smartphony válcují nejen levné, ale už i pokročilé kompakty. Po kterých byste měli sáhnout?

27 Petr Březina