DIGIarena.e15.cz

Sedm dní DIGIareny – Máme nový kabát

Pokud jste navštívili minulý týden DIGIarenu, čekalo na vás překvapení. Máme nový design a pevně věříme, že se vám bude líbit.
Sedm dní DIGIareny – Máme nový kabát

Fotoreportéři v akci

V tomto týdnu jsme na naší túře galerií zabrousili do oddělení reporážních fotografií. Reportážní fotografie nepatří k těm nejjednodušším tématům. Vítězné vavříny si zaslouženě odnáší Zdeněk Dvořák za svůj opravdu emotivní snímek „Na lavičce“.

Fotografování na dálku

Jste-li šťastným majitelem některého fotoaparátu značky Olympus, nepřehlédněte nový program nazvaný Camera Controller. Tento software vám umožní vašeho „miláčka“ ovládat vzdáleně z počítače - přes USB kabel.

Aktualizace pro „Lumíka“

I když Lumix L1 od Panasonicu není na trhu příliš dlouho, jeho výrobce již uvolnil první aktualizaci firmwaru. Tato aktualizace přináší mimo jiné vylepšení ostření v šeru, nebo zlepšené podání barev v extrémních světelných podmínkách.

Ladná fotografie týdne

V úterý jsme vám nabídli i další fotografii týdne. Tou se tentokráte stal téměř černočerný snímek s názvem „Shape“ od autora skrývajícího se v naší fotogalerii pod pseudonymem esh. K vítězství gratulujeme.

Výstava ve Slavkově

Budete-li mít cestu kolem Slavkova, neopomeňte navštívit tamní zámek. V přízemí se tam koná až do konce října výstava věnovaná dalekému a exotickému Thajsku a jeho králi Bhumibolovi Adulyadeji.

Ceník fotoaparátů – novinky od Pentaxu

V novém ceníku fotoaparátů v tomto týdnu najdete několik novinek, převážně z dílen společnosti Pentax. Již několikátý týden v řadě zlevňují fotoaparáty HP v Cybexu, kompletní portfolio fotoaparátů značky Fujifilmy zlevnili i v Megapixelu.

IDIF v Brně

Ve středu oficiálně zahájil provoz svého nového fotoateliéru v Brně IDIF – Institut digitální fotografie. Vše o tom, kde ateliér najdete a co vás v něm čeká se dozvíte z naší zprávičky.

Jak na RAWy v GIMPu

V našem fóru se tentokráte probírá, jestli, a jak umí GIMP upravovat RAW fotografie. Ačkoliv je GIMP grafický editor, nikoliv konvertor, po stažení příslušného pluginu to umí. Ale naskýtají se i alternativní nástroje...

Vyhodnocení Czech Press Photo

V letošním roce proběhl již dvanáctý ročník fotografické soutěže Czech Press Photo. Protože časopis DIGIfoto byl jedním z mediálních partnerů, nemohli jsme chybět u vyhlášení. Proto jsme vás v tomto týdnu mohli na našich stránkách seznámit i s výsledky soutěže.

Katalog objektivů

Všichni šťastní majitelé zrcadlovek založených na 4/3 formátu pozor! V našem dalším článku můžete najít zprávu o zveřejnění online katalogu objektivů, který je zaměřený právě na vaše 4/3 miláčky.

Nový kabát DigiAreny

Ve čtvrtek jste se mohli poprvé seznámit s novou tváří webu DIGIarena.cz. Krátké průvodní slovíčko šéfredaktora k těmto změnám jsme přinesli v dalším našem článku.

Jak si udělat fotoateliér v obýváku?

Asi každý fotograf by si přál mít doma svůj vlastní fotoateliér. Bohužel většině z nás schází prostředky, prostor nebo obojí. Přestou nezoufejte, tento článek od Hozy Nováka je tu právě proto, aby vám poradil, jak si doma zařídit menší amatérský ateliér, čeho se držet a jakých chyb se vystříhat aby vaše první ateliérové fotografie stály opravdu za to.

Severská fotografie v Praze

Dvě fotovýstavy v Praze se vám snaží přiblížit první sobotní článek. První z nich je ke shlédnutí v Ateliéru Josefa Saudka a je v podstatě inovativním pohledem mladého progresivního fotografa Jiřího Thýna na běžnou fotografii, kterou se snaží posunout „někam dál“. Druhou výstavou je ona zmiňovaná výstava severské fotografie, koná se v galerii Langhans a nese název „Dialog: Helsinská škola“ a představuje tvorbu pedagogů a studentů helsinské University of Art and Design.

Pravda o čočkách a objektivech

Druhý sobotní článek si připsal na vrub Lubomír Kozel, který vám vysvětlí, jak vlastně vypadá takový objektiv zevnitř, z čeho se skládá, jaké může mít vady a co znamenají jeho jednotlivé parametry.

Zač je toho deset mega: HP Photosmart R967 (test)

Na úplný závěr týdne jsme pro vás již tradičně nachystali recenzi. Tentokrát je to kompaktík od HP. Ačkoliv se zatím kvůli technickým problémům nemůžete podívat na testovací snímky v plném rozlišení, velice brzy to napravíme.

Další článek
Přidejte svůj názor k tomuto článku

Další podobné články

V galerii DIGIareny je nově dvojnásobný prostor pro vaše fotografie

V galerii DIGIareny je nově dvojnásobný prostor pro vaše fotografie

15× nejlepší foto srpna z galerie DIGIareny

15× nejlepší foto srpna z galerie DIGIareny

Prohlédněte si nejlepší fotografie, které se v srpnu 2012 objevily v galerii DIGIareny.

15× nejlepší foto července z galerie DIGIareny

15× nejlepší foto července z galerie DIGIareny

Prohlédněte si nejlepší fotografie, které se v červenci 2012 objevily v galerii DIGIareny.

Profil čtenáře: Oldřich Doložílek

Profil čtenáře: Oldřich Doložílek

Představujeme dalšího z autorů, s jehož fotografiemi se můžete setkat v Galerii DIGIareny.

15× nejlepší foto června z galerie DIGIareny

15× nejlepší foto června z galerie DIGIareny

Prohlédněte si nejlepší fotografie, které se v červnu 2012 objevily v galerii DIGIareny.

Profil čtenáře: Miroslav Koudelka

Profil čtenáře: Miroslav Koudelka

Seznamte se s autorem, jehož fotografie už několik let můžete vídat v Galerii DIGIareny.

15× nejlepší foto května z galerie DIGIareny

15× nejlepší foto května z galerie DIGIareny

Prohlédněte si nejlepší fotografie, které se v květnu 2012 objevily v galerii DIGIareny.

Jak a proč používat RSS pro čtení článků

Jak a proč používat RSS pro čtení článků

Na sledování nových článků různých webů se výborně hodí RSS. Získáte rychlý přehled nad obsahem všech webů, získáte víc informací a ušetříte čas.