DIGIarena.e15.cz

Sedm dní na DigiAreně - Manuály pro fotoaparáty Hasselblad

Ani tento týden jsme vám nezůstali dlužni váš pravidelný příděl článů. Tento týden jste si mohli přečíst nejen pravidlený přehled cen fotoaparátů, ale i jednu recenzi, první pohled na fotoaparáty od Fujifilmu a mnohé další.
Sedm dní na DigiAreně - Manuály pro fotoaparáty Hasselblad

Přemegapixelováno
Výrobci fotoaparátů se stále snaží o vyšší a vyšší rozlišení snímačů při zachování jejich plochy. Malý snímač je levnější a pro konstrukci přístroje výhodnější, velký počet megapixelů zase přitáhne více zákazníků. Malé technické zamyšlení nad velikostí snímače, počtem pixelů a optickými možnostmi objektivů pro naše čtenáře připravil Karel Horký.

Manuály pro Hasselblad
Jste-li majitelem některého z fotoaparátů honosících se značkou Hasselblad, zajisté pozitivně oceníte, ža výrobce zveřejnil na svých stránkách manuály k většině svých modelů.

Nejlepší z fotografických experimentů podruhé
Stejně jako zhruba před půl rokem, nahlédli jsme do naší fotogalerie a vybrali pro vás deset čtenářsky nejúspěšnějších fotografií za uplynulý půlrok. Nejlepším snímkem je protentokráte Faustova "Duševní hygiena".

Klepněte pro větší obrázek
Faust - Duševní hygiena

Nové makro od Sigmy
Společnost Sigma uvedla na trh nový makroobjektiv. Ohnisková vzdálenost objektivu je 70 mm a světelnost F2,8.

Přehled cen digitálních fotoaparátů
S druhým červencovým týdnem přichází nejen tropické letní počasí, ale také zajímavé změny v přehledu cen digitálů. Nově jsme do něj zařadili fotoaparáty značky Samsung, přibyla žhavá novinka od Sony - zrcadlovka Alpha A100 a kompakt FinePix F30 od Fujifilmu.

Nikon Capture NX
Nikon oznámil vydání zkušební verze grafického editoru pro úpravu fotografií. V programu bude možné upravovat obrázky ve formátu JPEG, TIFF a NEFF (Nikon RAW). Výrobce se snažil vyjít vstříc jak začátečníkům tak pokročilým fotografům.

Fotografie týdne na betonu
Zvlněné kopce a lesíky polabské nížiny skrývají neviděné. Zdevastované cvičné objekty, rozpadající se bunkry, zbytky nevybuchlé munice. Přísná betonová horizontála letiště překrajuje vybledlou oblohu, rudé slunce zlatí spáry mezi betonovými dlaždicemi – a čas se asi zastavil…

Klepněte pro větší obrázek
MirekE - Milovice 2006

Firmware pro Casio
Casio vydalo aktualizaci firmware pro model Casio Exilim EX-Z6000. Firmware umožňuje fotoaparátu pracovat s vysokokapacitními kartami SDHC a odstraňuje některé stávající chyby.

Cestopis z Černé hory
Klasikou českých „dovolenkářů“ se již stalo notoricky známé Chorvatsko. Ale po pár hodinách jízdy směrem na jih se dostanete do další bývalé republiky Jugoslávie – Černé Hory. V posledních letech se dostává do popředí zájmu nejen cestovních kanceláří, ale i cestovatelů.

Nové fotoaparáty od Fujifilmu umí rozpoznat tvář
Fujifilm představil dva nové digitální fotoaparáty. Menší model nese označení FinePix F20 a podle výrobce patří do řady kompaktů vedle modelu F30, který získal ocenění TIPA. Druhým digitálem je EVF zrcadlovka FinePix S6500fd s funkcí detekce tváře.

Cesty za kulturou
Stejně jako minulý týden i tuto sobotu jsme pro vás připravili novou dávku kultrních tipů. Tentokrát vám přinášíme tipy nejen z Brna a Prahy.

Recenze - Casio Exilim S600
Dvacítku demosnímků ze superštíhlého Casia Exilim EX-S600, velikosti kreditní karty, jste si již na našich stánkách mohli prohlédnout, dnes vám přinášíme slíbenou recenzi tohoto šestimegapixelového digitálu.

Další článek
Přidejte svůj názor k tomuto článku

Další podobné články

Nadílka nových objektivů. Vybere si každý

Nadílka nových objektivů. Vybere si každý

Vedle výrobců fotoaparátů představily na letošní Photokině své novinky také společnosti zabývající se výhradně, nebo převážně produkcí objektivů. Nové přírůstky představily zavedené značky jako Sigma či Tamron, ale i méně známé společnosti…

Jedinečná aukce – dva Hasselblady s objektivem za hubičku

Jedinečná aukce – dva Hasselblady s objektivem za hubičku

LEGENDY: Hasselblad 501CM – každý ho chtěl a v Rusku ho zkopírovali

LEGENDY: Hasselblad 501CM – každý ho chtěl a v Rusku ho zkopírovali

Středoformátový fotoaparát Hasselblad se stal legendárním přístrojem už v době svého uvedení na trh v polovině 20. století. Dodnes se s ním však můžete setkat v mnoha fotoateliérech, ať už v analogové nebo v digitální variantě.

Výsledky fotografické soutěže Hasselblad Masters 2018 vyhlášeny

Výsledky fotografické soutěže Hasselblad Masters 2018 vyhlášeny

400Mpx snímky na jeden stisk spouště – nový Hasselblad H6D-400C MS

400Mpx snímky na jeden stisk spouště – nový Hasselblad H6D-400C MS

Středoformátové digitální fotoaparáty byly vždy o krok dopředu především v efektivním rozlišení použitého snímače. Ostatně i jeho velikost si o to říkala. Poslední novinka z dílny Hasselbladu však překonává veškeré myslitelné limity.

Sony a Hasselblad aktualizují firmware

Sony a Hasselblad aktualizují firmware

Hasselblad rozšiřuje nabídku bezzrcadlových objektivů

Hasselblad rozšiřuje nabídku bezzrcadlových objektivů

O tom, že jsou bezzrcadlovky hudbou budoucnosti, již není třeba pochybovat. Aktuální nabídka na trhu se bez větších problémů vyrovná profesionálním digitálním zrcadlovkám a tato technologie se začíná prosazovat i u větších formátů.

Otevírá se nový ročník soutěže Hasselblad Masters 2018

Otevírá se nový ročník soutěže Hasselblad Masters 2018