DIGIarena.e15.cz

Sony Cyber-shot DSC-S600: Digitál, který nešumí (první pohled)

Povánoční boom novinek postihl i Sony, která představila nový kompakt Cyber-shot DSC-S600. Jeho hlavní přednosti a specifikace jsou 6 MPx snímač, 3x optický zoom, redukce šumu Clear RAW NR, Real Imaging Processor a mimojiné také kompletně české menu.
Sony Cyber-shot DSC-S600: Digitál, který nešumí (první pohled)

Kompakt Cyber-shot DSC-S600 sice postrádá vyzývavost a osobitost, která je vlastní většině digitálů od Sony, na druhou stranu je i přesto zajímavým modelem, který může být pro mnohé alternativou při výběru nového fotoaparátu. Plastové tělo má rozměry 99,9 x 52,0 x 36,8 mm a váží 181 g. Zadní strana fotoaparátu obsahuje tři tlačítka s přiřazením nejdůležitějších funkcí, kruhový volič a ovládání zoomu. Hlavní dominantou je ale dvoupalcový LDC displej u kterého výrobce slibuje pokrytí 100%, což na druhou stranu kazí pouhých 85,000 bodů. Digitál dostal do vínku optiku značky Carl Zeiss Vario-Tessar, která se skládá ze 7 členů v 6 skupinách a jejíž rozsah ohnisek je 5,1 - 15,3 mm (31 - 93 mm po přepočtu na kinofilm) a světelnost F2,8 - 5,1. Optický zoom má hodnotu 3 a lze jej zkombinovat s 2x digitálním, popřípadě 13x Smart Zoomem pro výřezy. Zaostřit je možné na předměty vzdálené již 12 centimetrů.

1000 ISO bez šumu?

Pořízení snímku má na svědomí především 6 megapixelový 1/2,5" Super HAD CCD snímač od Sony, který zpracovává snímky do velikosti 2816 x 2112 pixelů. Citlivost snímače je 80 - 1000 ISO, což je na kompakt poměrně úctyhodný výkon. Dopomáhá k tomu především algoritmus systému Clear RAW NR, který snižuje hladinu šumu v barevné i jasové složce obrazu a umožňuje snímání při podstatně vyšších citlivostech. Součástí fotoaparátu je i Real Imaging Processor, který zajišťuje rychlejší čas spouštění fotoaparátu, zlepšuje reprodukci barev a zdokonaluje poměr signálu k šumu. Zaostřování má na starosti automatický Auto Focus, podporovaný režimy vícebodového (5 bodů) a středového ostření. Časy závěrky se pohybují v rozsahu 1 - 1/2000 a využívat je bude automatika přístroje, popřípadě některý ze sedmi přednastavených režimů. Manuální a režimy priority u tohoto modelu nejsou k dispozici. Dalšími možnostmi změny je nastavení saturace, kontrastu a ostrosti obrazu. Vítanými doplňky jsou funkce Zobrazení histogramu, Redukce efektu červených očí a Časová spoušť.

460 snímků na jedno nabití

Použití Real Imaging Processor také umožnilo snímání v režimu Multi-burst (sériové snímání 7 snímků rychlostí 1,3 fps). Díky tomuto procesoru je také možné fotoaparátem zaznamenávat videosekvence ve formátu MPEG Movie VX Fine (640 × 480 px, při frekvenci 30 sn./s) – čas záznamu je omezen pouze kapacitou volitelné paměťové karty Memory Stick PRO Duo. Zdroj energie tvoří dvě AA baterie, se kterými díky technologii Sony Stamina na jedno nabití pořídíte až úctyhodných 460 snímků (v případě použití NiMH akumulátorů s kapacitou 2 500 mAh). Sony Cyber-shot S600 disponuje interní pamětí s kapacitou 32 MB pro ukládání nasnímaných fotografií. Fotografie dále můžete ukládat na volitelné paměťové karty Memory Stick Duo™ nebo Memory Stick PRO Duo. Fotoaparát Sony Cyber-shot S600 by měl být k dostání již v brzké době za cenu okolo 5000 Kč.

Základní technické parametry fotoaparátu: 

 • 6,0 efektivních megapixelů, procesor Real Imaging 
 • technologie redukce šumu Clear RAW Noise Reduction 
 • režim vysoké citlivost snímače ISO 100 jako ochrana proti rozmazaným snímkům 
 • objektiv Carl Zeiss Vario-Tessar, rozsah ohniskových vzdáleností 31 – 93 (ekv. kinofilmu)  
 • 3x optický zoom, až 13 x Smart Zoom, 6x Precision Digital Zoom
 • vysoká výdrž baterií díky funkci Stamina (přibližně 460 záběrů) 
 • velký a jasný LCD displej s 2" úhlopříčkou (5,1 cm) 
 • výkonný blesk s dosahem 7 m (se širokým ohniskem), 11 m (při ISO 1000) 
 • rychlý provoz (zpoždění spouště bez namáčknutí: 0,4 s, zpoždění spouště s namáčknutím: 0,01 s) 
 • snímání v režimu 16:9 pro zobrazování na širokoúhlých televizorech 
 • interní paměť 32MB
 • režim Makro s automatickou aktivací 
 • záznam do formátu MPEG VX Fine se zvukovou stopou 
 • zobrazení 100% snímaného obrazu na LCD 
 • funkce přisvícení pro AF 
 • zobrazení histogramu 
 • přenos dat přes vysokorychlostní rozhraní USB 2.0 
 • scénické režimy (7) 
 • možnost manuálního nastavení expozice 
 • podpora standardu PictBridge podpora zobrazení nabídky v patnácti jazycích (česky, anglicky, dánsky, finsky, francouzsky, holandsky, italsky, maďarsky, německy, norsky, polsky, portugalsky, rusky, španělsky a švédsky)

Další článek
celkem 7 komentářů

Nejnovější komentáře

Re: Fotoaparát, který nešumí??? jitka 10. 10. 2006, 16:12
Re: Fotoaparát, který .... Michael B. 15. 1. 2006, 23:42
Re: Fotoaparát, který nešumí??? pepino 12. 1. 2006, 08:52
Re: Fotoaparát, který nešumí??? králík 11. 1. 2006, 22:11
šum kkk 11. 1. 2006, 17:37

Další podobné články

Dočkáme se Sony A6700 na jaře?

Dočkáme se Sony A6700 na jaře?

Sony a Hasselblad aktualizují firmware

Sony a Hasselblad aktualizují firmware

Vybíráme objektivy a příslušenství, které potěší fotografy pod stromečkem

Vybíráme objektivy a příslušenství, které potěší fotografy pod stromečkem

Výběrem a pořízením fotoaparátu cesta pouze začíná. Fotograf k němu potřebuje také další objektivy a hromadu příslušenství. Podívejte se na náš výběr a doporučení.

iPhone je na Flickru stále nejpoužívanějším fotoaparátem

iPhone je na Flickru stále nejpoužívanějším fotoaparátem

Jako každý rok, i letos Flickr uveřejnil statistiku, kterými zařízeními byly fotografie nahrané do této obrázkové sociální sítě pořízeny. I tentokrát vede Apple s jeho iPhony.

Kodak představil fotoaparát Mini Shot, který tiskne fotky

Kodak představil fotoaparát Mini Shot, který tiskne fotky

Kodak rozšiřuje své portfolio fotoaparátů umožňujících okamžitý tisk pořízených fotografií o nový 10megapixelový Mini Shot. Jedná se o digitální point-and-shoot model, nabízený ve třech barvách.

V akci se Sigmou 50–100 mm F1,8 DC HSM Art

V akci se Sigmou 50–100 mm F1,8 DC HSM Art

Pokud hledáte světelný střední teleobjektiv a nevadí vám krapet vyšší váha, pak jste na správném místě. Sigma vyrobila právě takový a nám se dostal na pár dní do rukou k vyzkoušení.

Fujifilm zřejmě pracuje na novém aparátu X-H1

Fujifilm zřejmě pracuje na novém aparátu X-H1

Leica představila nový supersvětelný objektiv a retroverzi 50mm Summicronu

Leica představila nový supersvětelný objektiv a retroverzi 50mm Summicronu