Společnost Nikon ohlašuje vývoj superteleobjektivu s bajonetem typu F a ohniskem 800 mm

12. července 2012

Společnost Nikon dnes ohlásila vývoj revolučního superteleobjektivu s pevnou ohniskovou vzdáleností, který doplní řadu plnoformátových (FX) objektivů NIKKOR. Tento objektiv AF-S s ohniskem 800 mm, malým zacloněním f/5,6 a systémem VR (redukce vibrací) bude plně kompatibilní se systémem automatického zaostřování všech fotoaparátů Nikon formátu FX.

Tento nový objektiv byl vyvinut, aby dále posílil nabídku superteleobjektivů řady NIKKOR. Bude vybaven největší ohniskovou vzdáleností ze všech objektivů NIKKOR s automatickým zaostřováním a je určen zvlášť pro fotografy snímající sportovní události, zpravodajské fotografie a přírodu. Kromě vynikajících optických parametrů bude objektiv nabízet i odolnost vůči prachu a vodě.

„Velice se těšíme, že budeme moci předvést tento revoluční milník ve vývoji řady NIKKOR na velkých sportovních událostech v průběhu tohoto léta,“ říká Robert Cristina, vedoucí evropského střediska Nikon Professional Services.

„Při vývoji tohoto modelu jsme se řídili připomínkami předních světových fotografů snímajících sporty, zpravodajství a přírodu,“ dodává.

Prototyp nového objektivu bude poprvé představen profesionálními fotografy na golfovém mistrovství Open Golf Championship v golfovém klubu Royal Lytham & St. Annes v anglickém Lancashire, které bude probíhat od 19. do 22. července 2012. Společnost Nikon je oficiálním sponzorem golfového mistrovství Open Championship od roku 1993. Veřejnost se bude moci s objektivem seznámit také při návštěvě největší světové výstavy fotografických a zobrazovacích zařízení Photokina 2012, která bude probíhat v německém Kolíně od 18. do 23. září.

Začátkem tohoto měsíce společnost Nikon ohlásila, že celkový počet vyrobených objektivů řady NIKKOR pro fotoaparáty s vyměnitelnými objektivy dosáhl sedmdesáti milionů kusů a celkový počet vyrobených objektivů AF-S vybavených ultrazvukovým zaostřovacím motorem (SWM) vyvinutým společností Nikon dosáhl třiceti milionů kusů. Tento rok společnost Nikon uvedla na trh tři profesionální jednooké digitální zrcadlovky formátu FX: vlajkovou loď fotoaparát Nikon D4, Nikon D800 a Nikon D800E. Tyto fotoaparáty nabízejí neuvěřitelné rozlišení a kvalitu obrazu.

Datum uvedení do prodeje, doporučovaná maloobchodní cena a další specifikace budou společností Nikon Corporation ohlášeny později.

Nikon Professional Services

Společnost Nikon poskytuje už přibližně padesát let servis a podporu pro profesionální fotografy prostřednictvím služby Nikon Professional Services (NPS). Kromě poskytování údržby a oprav každodenního vybavení profesionálních fotografů poskytuje servisní středisko NPS také servisní stánky na různých sportovních a kulturních událostech. Tyto servisní stánky nabízí fotografům zkontrolování a opravu jejich vybavení nebo možnost zapůjčení vybavení.

Témata článku: Tiskové zprávy

Určitě si přečtěte

Leica Q2 láká na vysoké rozlišení, 4K video a odolné provedení

Leica Q2 láká na vysoké rozlišení, 4K video a odolné provedení

Druhá generace plnoformátového kompaktu se světelným objektivem na sebe nechala čekat přes tři roky. Inovace však nejsou malé – takřka dvojnásobné rozlišení a možnost kvalitního záznamu videa

3 Petr Březina

Canon EOS 250D – nejlehčí zrcadlovka s otočným displejem

Canon EOS 250D – nejlehčí zrcadlovka s otočným displejem

Dva roky stará zrcadlovka EOS 200D se dnes dočkala nástupce s označením EOS 250D – podle výrobce se jedná o nejlehčí zrcadlovku na trhu, která nabídne výklopný a otočný displej.

12 Petr Březina

Ohnisková vzdálenost v 8 otázkách

Ohnisková vzdálenost v 8 otázkách

Různé objektivy nám ukazují svět v různé podobě, některé z něj zachytí větší část, některé zase menší část. Fotografové většinou pracují s konkrétním ohniskem, protože zobrazuje svět trošku jinak.

57 Petr Březina

Panasonic Lumix G90 – odolné tělo, 4K video a V-log pro filmaře

Panasonic Lumix G90 – odolné tělo, 4K video a V-log pro filmaře

Panasonic dnes představil novou bezzrcadlovku Lumix G90, která je nástupcem více než dva roky starého modelu G80. Vedle nového snímače s vyšším rozlišením nabídne i další inovace.

98 Petr Březina

Fujifilm X-T3: výkonnější po všech stránkách

Fujifilm X-T3: výkonnější po všech stránkách

Nový snímač, procesor, inovovaný autofokus, vylepšené možnosti natáčení videa, detailnější hledáček a dotykový displej… Seznamte se s poslední generací top modelů systému Fujifilm X.

45 Helena Vyplelová

Fujifilm přestavil bezzrcadlovku X-T30 a odolný pevný objektiv XF 16 mm F2,8

Fujifilm přestavil bezzrcadlovku X-T30 a odolný pevný objektiv XF 16 mm F2,8

Fujifilm oficiálně představil levný model APS-C bezzrcadlovky X-T30. Těšit se můžeme na výbornou obrazovou kvalitu díky novému snímači, jakož i na pokročilé video. To vše v kompaktním a finančně dostupném balení. Zajímavou novinkou je také širokoúhlý objektiv XF 16 mm F2,8 R WR.

11 Helena Vyplelová