DIGIarena.e15.cz

Společnost Nikon uvádí fotoaparát Nikon 1 V2

Společnost Nikon dnes uvádí ultrarychlý fotoaparát Nikon 1 V2 a posouvá řadu Nikon 1 plnou rychlostí vpřed.

Nikon 1 V2 je prvním fotoaparátem v řadě, jenž je vybaven technologií Nikon 1 druhé generace. Staví na úžasné rychlosti a přenosné konstrukci, díky čemuž se Nikon 1 stal nejprodávanějším systémem kompaktních fotoaparátů s výměnnými objektivy v Evropě¹.

Fotoaparát Nikon 1 V2 nabízí novou úroveň rychlosti a přesnější výkon společně s inteligentními funkcemi nové generace, dokonalou kreativní svobodou a bezdrátovými možnostmi přenosu snímků. Díky tomu jej lze využít jako všestranný hlavní fotoaparát nebo vynikající záložní fotoaparát. Tento model, který byl navržen pro fotografické nadšence, nabízí nekompromisní kvalitu statických snímků a videosekvencí a zároveň je lehce přenosný.

Jordi Brinkman, produktový manažer pro kompaktní systémové fotoaparáty Nikon 1 ze společnosti Nikon Europe, říká: „Rychlost a inovace nové generace vytvářejí z fotoaparátu Nikon 1 V2 dokonalý záložní přístroj pro uživatele, kteří chtějí fotografovat pomocí malého a přenosného systému, ale zároveň se nechtějí vzdát kreativní svobody, pohotových reakcí a možnosti rychlé výměny objektivů.“

Dodává: „Díky možnosti snímání pomocí objektivů 1 NIKKOR nebo oblíbených objektivů pro digitální zrcadlovky společnosti Nikon a ergonomii fotoaparátu, na kterou jsou uživatelé zvyklí, bude fotoaparát Nikon 1 V2 nejlepší volbou pro majitele digitálních zrcadlovek častěji, než by si mysleli.“

Plnou rychlostí vpřed

Technologie Nikon 1 první generace představila fotografickou inteligenci a krásu spojenou s nepředstavitelnou rychlostí. Fotoaparát Nikon 1 V2 nyní jde ještě dále díky firemnímu dvojitému obrazovému procesoru EXPEED 3A, který umožňuje zpracovávat snímky rychlostí neuvěřitelných 850 milionů pixelů za sekundu. Vysoká snímací frekvence až 15 sn./s2s průběžným automatickým zaostřováním a až 60 sn./s s pevným automatickým zaostřováním umožňuje zaznamenávat snímky vysoké kvality i v případě velice rychlé akce.

Objekty jsou zaostřovány bez zpoždění díky systému pokročilého hybridního AF, který se vyznačuje výjimečně rychlým automatickým zaostřováním s fázovou detekcí pro pohyb ve vysoké rychlosti a automatickým zaostřováním s detekcí kontrastu umožňujícím zachytávat jemné detaily i při slabém osvětlení. Snímač okamžitě přepíná mezi 73 zaostřovacími poli s fázovou detekcí a 135 zaostřovacími poli s detekcí kontrastu podle aktuální scény, čímž zaručuje výborné snímky a videosekvence v širokém spektru prostředí.

Slabé světlo, vysoký výkon

Díky zvýšenému rozlišení 14,2 milionů pixelů a citlivosti ISO s rozsahem 160 až 6 400 umožňuje Nikon 1 V2 snímat detailní fotografie a videosekvence i při snímání za situací se slabým osvětlením. Snímač CMOS formátu CX nabízí ideální rovnováhu mezi velikostí, rychlostí, citlivostí, rozlišením a hloubkou ostrosti. Fotoaparát dovoluje nastavení vysoké citlivosti ISO a obrazový procesor umožňuje pořizovat záběry frekvencí až 60 sn./s. Funkce automatického čištění obrazového snímače minimalizuje vliv prachu.

Navrženo pro nadšence

Díky důrazu společnosti Nikon na vynikající ergonomii je fotoaparát Nikon 1 V2 působivým spojením formy a funkce. Když fotoaparát vezmete do rukou, budete překvapeni, jak odolně a pevně působí. Vylepšení naznala přední část ze slitiny hořčíku pro odolnost při přenášení a nově vyvinutá jednotka závěrky, která byla testována na životnost 100 000 cyklů.

Tlačítko spouště je vybaveno integrovaným hlavním vypínačem pro rychlé spuštění a okamžité snímání. Elektronický hledáček (EVF) s vysokým výkonema rozlišením 1 440 tisíc bodů je umístěn v optické ose k usnadnění kompozice. Velký grip umožňuje pevné držení fotoaparátu a vestavěný blesk zajišťuje, že máte vždy dostatek světla.

Plná kreativní kontrola

Potřebujete-li svobodně snímat scény podle svých představ, můžete díky voliči expozičních režimů v horní části fotoaparátu rychle a přímo přistupovat k režimům P/S/A/M. Také můžete jednoduše stisknutím funkčního tlačítka přímo přistupovat ke klíčovým nastavením, jako jsou citlivost ISO a vyvážení bílé barvy.

Příkazový volič je vybaven funkcí stisknutí, která umožní potvrdit výběr nebo změny nastavení bez oddálení hledáčku od oka. Ať už chcete zastavit akci nebo rozmazat pozadí, živé nastavení vám umožní zobrazit změny expozičních nastavení v reálném čase, takže vždy přesně víte, jaký bude výsledek.

Inovace příští generace

Stejně jako fotoaparát Nikon 1 V1 i model Nikon 1 V2 využívá úžasnou rychlost fotoaparátu a technologii funkcí před a po snímání k realizaci inovativních funkcí. Poprvé je k dispozici funkce Zachycení nejlepšího okamžiku, která zahrnuje Inteligentní výběr snímku a nové Zpomalené zobrazení. Díky této funkci vždy získáte požadovaný snímek. Inteligentní výběr snímku rychle zachytí až 20 snímků v plném rozlišení předtím a potom, co úplně stiskneete tlačítko spouště.

Zpomalené zobrazení zachytí až 40 snímků v sérii v plném rozlišení a zároveň je zobrazí ve zpomaleném záznamu na displeji LCD. Díky tomu můžete vybrat konkrétní okamžik, který chcete uložit. Pohyblivé momentky jsou nyní také uloženy jako soubor jednoho snímku, který můžete snadno sdílet: stačí je odeslat do jakékoli platformy a vyprávět příběhy úplně novým způsobem.

Kouzlo videosekvencí!

Zaznamenávejte s fotoaparátem Nikon 1 V2 v režimu pokročilých videosekvencí, který umožňuje zaznamenávat videosekvence v rozlišení Full HD při snímací frekvenci 60 sn./s, 30 sn./s, 60i, 60p a 30p, s plným ovládáním času závěrky a clony. Záznam při menší velikosti obrazu umožní dosáhnout dramatických efektů při extrémním zpomaleném záznamu se snímací frekvencí až 1 200 sn./s.

Záznam v režimu videosekvencí dovolí využít ty nejlepší funkce obou režimů díky zachycení fotografií v plném rozlišení (s poměrem stran 3 : 2) a současnému záznamu videosekvence v kvalitě Full HD.

Ovládání světla: uvádíme nový blesk

Společně s fotoaparátem Nikon 1 V2 společnost Nikon uvádí nový blesk SB-N7. Tento výkonný blesk kompatibilní s i-TTL je vybaven směrným číslem 18/59 (při citlivosti ISO 100 m/stop), možností naklonit hlavu blesku až o 120° a širokoúhlou rozptylkou, která se dodává s bleskem. Jde o ideální vybavení pro fotografy, kteří chtějí ovládat kvalitu a směr světla, a tím kreativně upravit své fotografie nebo osvětlit objekty v situacích se slabým osvětlením.

JSEM SOUČÁST TÝMU 1: Rozšíření řady 1 NIKKOR

Řada objektivů 1 NIKKOR společnosti Nikon bude v roce 2013 rozšířena uvedením tří nových skel. Trojice, kterou společnost momentálně vyvíjí, zahrnuje ultraširokoúhlý teleobjektiv, kompaktní vysoce výkonný objektiv s 10× zoomem a světelný objektiv určený ke snímání portrétů.

Tyto nové objektivy se přidají k nedávno uvedenému objektivu 1 NIKKOR 18,5 mm f/1,8, rozšíří všestrannost systému Nikon 1 a otevřou majitelům fotoaparátů Nikon 1 další možnosti. Objektiv 1 NIKKOR 18,5 mm f/1,8 je světelný špičkový objektiv, který umožňuje snímat vynikající záběry při slabém osvětlení i při použití vysoké citlivosti ISO. Také umožňuje zaznamenat portréty s nádherným bokehem.

Rozšiřitelný systém

Rostoucí řada volitelného příslušenství umožní společně s přenosností, výkonem a rychlostí fotoaparátů Nikon 1 využít všechny možnosti fotografování.

Adaptér bajonetu FT1:Objektivy NIKKOR s bajonetem typu F nasazené na adaptéru bajonetu FT1 mají 2,7× faktor výřezu ohniskové vzdálenosti. To znamená, že šířka zorného pole objektivu se téměř trojnásobně zúží. Používáte-li objektivy AF-S a AF-I NIKKOR, můžete stále plně využít neuvěřitelný systém automatického zaostřování Nikon 15 a vysokorychlostní sériové snímání frekvencí 10/30/60 sn./s.6

Bezdrátový mobilní adaptér WU-1b: Malý bezdrátový mobilní adaptér společnosti Nikon umožňuje rychle a snadno sdílet vysoce kvalitní snímky přímo z fotoaparátů Nikon 1 do smartphonu nebo tabletu7.

Zařízení GPS GP-N100: označte své snímky z fotoaparátů Nikon 1 zeměpisnými souřadnicemi pomocí miniaturního zařízení GPS společnosti Nikon.

Předpokládáná cena fotoaparátu Nikon 1 V2 je 18 590,- Kč (s objektivem 1 Nikkor 10-30 mm f/3,5 – 5,6 - 20 990 Kč).

Další článekDalší podobné články

Nikon 1 je definitivně mrtev, ať žije Nikon…

Nikon 1 je definitivně mrtev, ať žije Nikon…

Nikon Coolpix P1000 – fotoaparát nebo dalekohled?

Nikon Coolpix P1000 – fotoaparát nebo dalekohled?

Aktuální novinka z dílny Nikonu je nástupcem modelu P900 a pyšní se přímo obřím rozsahem optického zoomu. Že bychom stáli opět na pokraji války, jejímž motem bude kdo z nás má větší objektiv?

Nikon potvrdil, že objektiv AF-S NIKKOR 500mm F5.6E PF ED VR je ve vývoji

Nikon potvrdil, že objektiv AF-S NIKKOR 500mm F5.6E PF ED VR je ve vývoji

Nikon cashback – 33 produktů s celkovou slevou přes 80 000 Kč

Nikon cashback – 33 produktů s celkovou slevou přes 80 000 Kč

Těsně před letními prázdninami spustil svoji cashback akci také Nikon. V rámci promoakce je zařazeno na 33 produktů – vybírat je možné z několika kompaktů a zrcadlovek a více než z dvacítky objektivů.

Nikon chystá novou verzi kapesního superzoomu

Nikon chystá novou verzi kapesního superzoomu

A je to venku! Nikon D850 je osazen snímačem z dílny Sony

A je to venku! Nikon D850 je osazen snímačem z dílny Sony

Nikon prohrál patentový soud s Zeissem a ASML – zaplatí 475 000 EUR

Nikon prohrál patentový soud s Zeissem a ASML – zaplatí 475 000 EUR

Instant Magny 35: promění starý analog v instantní fotoaparát

Instant Magny 35: promění starý analog v instantní fotoaparát

Okamžitá fotka s možností výměny objektivů a malou hloubkou ostrosti. Nekonečně expozic v jednom snímku. Dokonalý přehled o dění před fotoaparátem. Svět v zrcadlovém odrazu. To vše může nabídnout „instantní“ stěna Instant Magny 35.