Stalo se ve dvacátém a jednadvacátém týdnu

28. května 2006
TWEET SDÍLET
Stalo se ve dvacátém a jednadvacátém týdnu
Bohužel minulý týden se k vám náš nedělní článek nedostal, proto tuto neděli vám přinášíme souhrn jak za týden dvacátý-první, tak i za týden dvacátý.

Minulé pondělí nás Karel Horký seznámil s možnostmi jemné úpravy fotografií v Adobe Photoshopu pomocí nástroje Křivky. S pomocí tohoto nástroje, který autor přirovnává ke skalpelu můžete, pokud víte jak, dovést barevné a jasové vyladění svých snímků k dokonalosti. Pokud chcete vědět jak nato, nezbývá než si přečíst tento vydařený článek.

V minulém týdnu se do vašich stránek a na vaše oblíbené novinové stánky dostalo nové číslo časopisu DIGIfoto. Na 112 stranách časopisu najdete mimo jiné například náhled na nejzajímavější snímky ze žurnalistické soutěže World Press Photo, velkou recenzi zrcadlovky Canon EOS-1D Mark IIN a nejen jí, tipy a triky odborníků a mnohé další.

Ani minulý týden vás neminula fotografie týdne. Fotograf, který se ve fotogalerii ukrývá pod přezdívkou jules využil dobrého světla a to mu vyneslo i zasloužený titul. Gratulujeme.

Klepněte pro větší obrázek
jules - na slatine...

Pokud budete mít v nejbližší době cestu kolem Bratislavy, určite navštivte galerii Everest Foto, kde je až do 18.června ke shlédnutí výstava Martina Wágnera s názvem "Žil jsem na Čukotce".

Společnost Sony uvedla na trh dvě nové tiskárny. Zařízení, která se skrývají pod označeními DPP-FP55 a DPP-FP35 jsou zajímavá tím, že ke své funkci nutně nepotřebují počítač. Stačí připojit fotoaparát, případně vložit paměťovou kartu a můžete si své fotografie rovnou vytisknout.

Kodak představil druhý fotoaparát se zdvojeným objektivem. Předchozí model nesl označení V570. Nový model se jmenuje Kodak V610 a disponuje desetinásobným zoomem, nejde však jednoduše říct, že se jedná o nástupce původního přístroje. V čem se oba přístroje liší se dozvíte v prvním pohledu Prokopa Barona.

Od společnosti Ricoh jsme se dočkali nového osmimegapixelového fotoaparátu Caplio 500G wide. Jedná se o nástupce modelu Caplio 400G, který byl také v outdoorovém provedení a nabízel jako jeden z mála široké ohnisko 28 mm. My vám nabízíme první pohled na tento nový přístroj.

Časopis DIGIfoto zvítězil v kategorii Hvězda roku 2005 v soutěži Časopis roku pořádané Unií vydavatelů. Porota složená z insiderů v oboru, konkurenčních vydavatelů a zástupců komunikačních agentur, zvolila v tajném hlasování DIGIfoto jako nejlepší z nových časopisů v roce 2005.

Na závěr je tu pro vás ceník digitálních fotoaparátů pro jednadvacátý týden. Jako pokaždé se někde zdražovalo, jinde slevňovalo, prostě klasický mix.

Určitě si přečtěte

Sony A6400 přichází s nejrychlejším autofokusem a příznivou cenou

Sony A6400 přichází s nejrychlejším autofokusem a příznivou cenou

Společnost Sony představila lowendový model svého APS-C systému. Těšit se můžeme na inovovaný autofokus, výkonnější procesor a dotykový displej s možností vyklopení o 180 °.

10 Helena Vyplelová

Dorothea Langeová: Kam se poděl palec Kočující matky?

Dorothea Langeová: Kam se poděl palec Kočující matky?

Jen několik málo fotografií se stalo opravdu ikonickými – každý je viděl a snadno si je vybaví. Mnohá tato díla mají moc promítnout se do reálného světa a ovlivnit skutečnost. Patří mezi ně i snímek Dorothey Langeové Kočující matka.

1 Helena Vyplelová

Naučte se fotit (nejen) iPhonem v 16 krocích

Naučte se fotit (nejen) iPhonem v 16 krocích

Apple na svých internetových stránkách uveřejnil sérii šestnácti videí, která vám napoví, jak fotit s telefony iPhone 7 a iPhone 7 Plus. Některá z nich j však možné aplikovat i na ostatní mobilní telefony a některé fotoaparáty

1 Adam Kos

Nikon Coolpix P1000 – fotoaparát nebo dalekohled?

Nikon Coolpix P1000 – fotoaparát nebo dalekohled?

Aktuální novinka z dílny Nikonu je nástupcem modelu P900 a pyšní se přímo obřím rozsahem optického zoomu. Že bychom stáli opět na pokraji války, jejímž motem bude kdo z nás má větší objektiv?

25 Petr Březina

8 nejlepších mobilní aplikací pro fotografie z vašich dovolených

8 nejlepších mobilní aplikací pro fotografie z vašich dovolených

Ať už cestujete po světových letoviscích, nebo trávíte léto v tuzemsku, jistě se vám budou hodit mobilní aplikace pro zkrášlení vašich fotografií. Poskytnou ale i zajímavé tipy a triky nejen pro začínající fotografy.

1 Adam Kos

Formáty obrázků

Formáty obrázků

Obrázky je možné ukládat v několika různých formátech, ačkoliv se nejčastěji používá grafický formát JPEG, existují i další typy. Na internetu se setkáte s omezeným počtem formátů.

47 Prokop Baron

10 tipů, které vás naučí, jak fotit ohňostroje

10 tipů, které vás naučí, jak fotit ohňostroje

Focení ohňostrojů není pro každého. Vyžaduje trpělivost a do značné míry také ovládnutí fotografické techniky, s níž se nesžije každý. S našimi radami byste to ale mohli zvládnout.

29 Jan Homola