DIGIarena.e15.cz

Tři nové digitály od Kodaku

Nové tři modely digitálních fotoaparátů od Kodaku jsou na světě, uvedení na český trh je naplánováno na červen a červenec tohoto roku. Řada výrobků Kodak se tak rozšíří o přístroje s rozlišením od dvou do šesti miliónů bodů, od třínásobného do desetinásobného optického zoomu.

Nové modely nabízejí jak běžnou fotografickou výbavu, tak i možnost ukládání videosekvencí ve formátu MPEG4. Řada EasyShare disponuje snadnou manipulací s pořízenými snímky při přímém tisku i při následném prohlížení.
 
EasyShare DX7440
Klepněte pro větší obrázekje alternativou k modelu DX7630. Ve srovnání s modely CX má propracovanější plastové tělo o rozměrech 100 × 69 × 40 mm a hmotností 224 g, velký displej s úhlopříčkou 2,2" a rozlišení 153 000 bodů. Přináší kombinaci čtyřnásobného optického zoomu a efektivního rozlišení 4 milionů bodů. Objektiv Schneider-Kreuznach Varigon dosahuje přepočteného ohniskového rozsahu 33-132 mm při světelnosti f/2,8-f/4,8. Expoziční časy se pohybují od 1/2 000 s do 64 s, citlivost snímače je nastavitelná v rozsahu 80-800 ISO. Citlivosti 800 ISO lze využít jen při rozlišení 1 200 × 900 obrazových bodů. S přístrojem získáte plnou kontrolu nad expozicí pomocí režimů P/A/S/M. Fotoaparát nabízí šestnáct scénických režimů. V sekvenčním režimu zachytí 6 snímků s rychlostí 2 sn./s. Možnost ručního nastavení teploty bílé barvy ovšem schází (k dispozici je pouze automatika a 3 předdefinované hodnoty). Pro rychlost zpracování dat je uváděn interval 1,2 s mezi expozicemi. Přístroj s interní pamětí 32 MB je napájen akumulátorem Li-Ion.

EasyShare CX7330
Klepněte pro větší obrázekNejjednodušší z řady novinek CX7330 pracuje se snímačem CCD s efektivním rozlišením 3,1 Mpx. Dopadající světlo prochází objektivem, který umožňuje třínásobné optické přiblížení v přepočteném ohniskovém rozsahu 37 až 111 mm při světelnosti f/2,7-f/4,6. Odpadá zde možnost expozice dlouhým časem (rozsah 1/2 až 1/1 400 s), sekvenční snímání se omezuje na 3 sn./s a natáčení videosekvencí není možné v rozlišení 640 × 480 obrazových bodů. Sekvence s rozlišením 320 × 240 přístroj snímá s rychlostí 15 snímků/s. Fotoaparát disponuje automatickým expozičním režimem se třemi scénickými programy, interním bleskem s dosahem 3,6/2,1 m, makro snímky od 13 cm či možností automatického otáčení snímků v závislosti na poloze přístroje během expozice. Umožňuje ukládání dat na externí SD/MMC a zachovává si 16MB interní paměť.

EasyShare CX7530
Klepněte pro větší obrázekNejvyšším modelem řady je CX7530. Fotoaparát je osazen snímačem CCD s efektivním rozlišením 5 Mpx při ručně nastavitelné citlivosti 80-400 ISO, kterou lze rozšířit až na 800 ISO. Vyšší rozlišení však má negativní vliv na rychlost přístroje. Interval mezi expozicí jednotlivých snímků se zvyšuje minimálně na 1,7 s. Sekvenční režim zpracovává 5 snímků s rychlostí 2,4 sn./s. Vyšší rozlišení má i pozitivní efekt, a to v možnosti až osminásobného zvětšení pořízeného snímku. Interní paměť dosáhla zvýšení kapacity na 32 MB. Přístroje řady CX jsou napájeny dvěma tužkovými články.

Další článek
celkem 2 komentáře

Nejnovější komentáře

Všechno jak má být Alena Říhová 14. 5. 2004, 09:36
Jen tak dál Martin Tošer 13. 5. 2004, 21:42

Další podobné články

Příběh Kodaku: Z výsluní do hlubokého stínu

Příběh Kodaku: Z výsluní do hlubokého stínu

Přes sto let vládl fotografickému průmyslu, sto let byl značkou číslo jedna a také průkopníkem nových technologií. Zkraje nového tisíciletí však došlo ke zvratu a prudkému pádu. Proč?

Kodak uvede na trh jednorázový filmový fotoaparát

Kodak uvede na trh jednorázový filmový fotoaparát

Společnost Netflix převedla na plátno historii značky Kodachrome

Společnost Netflix převedla na plátno historii značky Kodachrome

LEGENDY: Canon EOS DCS 3 – digitální zázrak z roku 1995

LEGENDY: Canon EOS DCS 3 – digitální zázrak z roku 1995

V dřevních dobách digitální fotografie nebyla výjimečná spolupráce více významných značek, které společně stály za mnoha dnes již kultovními modely digitálů. Výsledkem partnerství Kodaku a Canonu byl i model EOS DCS 3.

Kodak křísí Super 8 kameru – uveřejnil i ukázkové video

Kodak křísí Super 8 kameru – uveřejnil i ukázkové video

Kodak představil fotoaparát Mini Shot, který tiskne fotky

Kodak představil fotoaparát Mini Shot, který tiskne fotky

Kodak rozšiřuje své portfolio fotoaparátů umožňujících okamžitý tisk pořízených fotografií o nový 10megapixelový Mini Shot. Jedná se o digitální point-and-shoot model, nabízený ve třech barvách.

Kodak se znovu vrací do hry. Připravil nové digitální fotoaparáty a videokamery

Kodak se znovu vrací do hry. Připravil nové digitální fotoaparáty a videokamery

Společnost Kodak, která byla známá především jako jeden z velkých výrobců filmových materiálů a posléze také levnějších univerzálních digitálních kompaktů, se znovu hlásí o slovo. Tentokrát s ucelenou řadou digitálních foto a video zařízení.

Kodak Printomatic – instantní automat představen

Kodak Printomatic – instantní automat představen