Twitter nově používá k náhledu fotografií inteligentní ořez

Twitter nově používá k náhledu fotografií inteligentní ořez

Sociální síť Twitter přidala možnost nahrávání fotografií do příspěvků už v roce 2011. Od té doby však trpí neduhem v podobě špatného ořezu náhledu snímku

Uživatelé možnosti přidat jejich příspěvku nějakou fotografii nebo obrázek využívají poměrně často. Nyní i díky tomu, že se snímky už nepočítají do počtu celkových znaků. Twitter však jejich náhledy ořezával přímo na střed, což mnohdy bývalo na úkor samotné fotografie.

Obrázek 1.png
Twitter vytváří ořez fotografií kvůli konzistentnosti příspěvků na hlavní stránce.

Špatně oříznutý snímek tak samozřejmě může skrýt nejzajímavější jeho aspekty a vinou toho nemusel být pro mnohé uživatele tak zajímavý, jako kdyby viděli skutečně to důležité. To vedlo k jedinému – špatně zobrazený snímek měl jednoduše menší odezvu.

Vývojáři tak přišli s automatickým rozpoznáváním obličejů. Tím systém uměl alespoň identifikoval přítomné tváře lidí a zvířat. Jakmile ale na fotografii byla třeba jen krajina, problém zůstával a Twitter uživatelům zobrazil třeba jen nebe, nebo jiné nezajímavé části.

Obrázek 2.jpeg
Zde se můžete podívat, jak vypadaly ořezy náhledů fotografií před nasazením umělé inteligence a po ní.

Lepší systém je tedy ten, který se zaměřuje na význam celé kompozice fotografie. A právě takový začal nyní Twitter využívat. Umělá inteligence tak na fotografiích detekuje zajímavé a kontrastní objekty, kterým přikládá větší hodnotu, a náhled snímku ořízne až podle toho, kde se tyto nacházejí.

Aktuální informace byly uveřejněny přímo vývojáři Twitteru Zehanem Wangem a Lucasem Theisem. Díky teprve nedávnému nasazení této umělé inteligence k rozpoznávání objektů na fotografiích je samozřejmé, že ne všechny snímky budou ihned ořezávány zcela korektně. Jak se ale bude učit, měly by být výsledky stále lepší.

Určitě si přečtěte

Články odjinud