DIGIarena.e15.cz

Týden na DigiAreně - tentokrát o Nikonu D80

Tento týden jsme vás opět čekalo na stránkách DigiAreny mnoho novinek z nejrůznějších oblastí fotosvěta. Představili jsme vám několik nových kompaktů, Nikon vypustil do světa informace o své nové zrcadlovce D80, nezapomněli jsme na aktuální přehled cen digitálních fotoaparátů a jako mňamku jsme vás pozvali na výstavu francouzského fotografa.
Týden na DigiAreně - tentokrát o Nikonu D80

To nejlepší z galerie - rodinné fotografie
Stejně jako již několik minulých týdnů i tento týden jsme otevřeli pravidelným náhledem do další kategorie naší fotogalerie na DigiAreně. Tentokráte se dostalo na kategorii rodinných fotografií. V této kategorii by se dal označit za pozoruhodný fakt, že velká většina top-ten snímků je zaměřená směrem ke snímkům potomstva. Nej snímek této kategorie je protentokráte chlooruv snimek s názvem "Hele ho!".

Klepněte pro větší obrázek
chloor - Hele ho!

Spouští službu Nikon Professional Services
Společnost NIKON s r.o. si dovoluje oznámit spuštění programu NPS (Nikon Professional Services). Služby NPS jsou určeny k podpoře a poradenství všem profesionálním fotografům, společnostem či agenturám, které vlastní profesionální techniku Nikon.

Fotosoutěž "Týká se to také tebe"
Klub kultury v Uherském Hradišti pořádá již 28. ročník fotografické soutěže Týká se to také tebe, který se uskuteční v rámci stejnojmenné akce filmařů. Posláním soutěže je demonstrovat právo na názor jednotlivce i rozrůzněnost pohledů na ekologické stránky existence člověka. Důraz je kladen na význam lidské mentality, svědomí a víry.

První pohled - Sony CyberShot T10
Sedmimegapixelová mánie se nevyhnula ani značce Sony. Nový nástupce CyberShotu T9 je toho důkazem. Tento nový přístroj, který je v dostání ve čtyřech barevných variacích svého kovového těla disponuje kromě již zmíněného sedmimegapixelového čipu například také zapouzdřeným objektivem s rozsahem 38-114mm.

Aktualizace firmware pro Casio
Společnost Casio nabídla hned dvě aktualizace firmware pro svůj fotoaparát s typovým označením EX-Z850. Obě aktualizace přinášejí podporu karet formátu SDHC a díky jedné z nich budete moci svým fotoaparátem nahrávat video i v módu vysoké kvality.

FujiFilm FinePix V10 a jeho první foto
FinePix V10 je prvním expozičním automatem od Fujifilmu, který se přizpůsobil novému trendu digitálů s velkým 3" displejem. Lenka Lindnerová s touto zajímavou mašinkou pořídila první demosnímky, které vám ve svém článku také představila.

Jak fotit noční oblohu
Přesně tuto otázku si položili někteří uživatelé našeho diskuzního fóra. Byť současné počasí příliš tomu to odvětví nepřeje, zajímáte-li se o astrofotografii, určitě alespoň zběžně nahlédněte.

Nikon D80 - technická data
Po dlouhých dvaceti dnech od oznámení digitální novinky – nové zrcadlovky D80 – uvolnil Nikon technické parametry, oficiální fotografie a bližší informace o novém fotoaparátu. Sice si ještě nějaký čas počkáme, než budeme mít aparát v ruce, nicméně první pohled jsme vám přinesli již v tomto týdnu.

Upgrade zrcadlovky od FujiFilmu
Společnost Fujifilm představila upgrade své digitální zrcadlovky S3 Pro. Upgradovaná verze nese označení S3 Pro UVIR a v podstatě jediným rozdílem je schopnost snímací soustavy snímat v IR a UV vlnových délkách.

Přehled cen pro dvaatřicátý týden
Další týden tohoto roku s sebou nese řadu zajímavých změn v přehledu cen. Pokračuje série zlevňování (především v Cybexu a TS Bohemii), Oehling zařadil do sortimentu fotoaparáty Samsung a Megapixel představil tři novinky od téže firmy: Samsung NV3, NV10 a NV7 OPS.

Země krásná neznámá na francouzský způsob
V Praze na Kampě byla 8. srpna zahájena výstava francouzského fotografa Yanna Arthuse-Bertranda, který na svých snímcích netradičním způsobem zachytil krásu planety Země.

Za portréty plačících dětí ji přirovnávají k Hitlerovi
Třicet pět záběrů plačících dětí se postaralo o celoamerický skandál. Autorkou cyklu nazvaného End Times, je devětatřicetiletá fotografka Jill Greenbergová. Její druhá výstava, která se také těšila velkému zájmu, sestává z portrétů opic.

L70 - Luxusní kompakt od Samsungu
V uplynulém týdnu, jako by se roztrhl pytel s digitálními kompakty, výrobci posílají na trh další a další modely, snad jim něco zůstane i na poprázdninovou Photokinu. Společnost Samsung patří o prázdninách mezi ty nejvíce činné, nový fotoaparát nese označení L70.

Anketa o DigiAreně
Na stránkách DigiAreny můžete najít každý týden mnoho různých článků z fotografického světa - od prvních pohledů přes recenze a fotoškoly až k pozvánkám na nejrůznější výstavy a fotografické akce. Protože jsme tu pro vás - naše čtenáře, zajímá nás váš názor na to, jak si DigiArenu představujete a jaká doopravdy je - a proto je tu i naše anketa.

Nové paměťové médium od Olmpusu
Společně s narůstajícím rozlišením digitálních fotoaparátů, rostou i nároky na velikost paměťových karet. Olympus představil novou xD kartu s doposud největší kapacitou 2GB. Při použití s digitálními fotoaparáty Olympus s 8Mpx snímačem dokáže karta pojmout přibližně 1 000 snímků ve vysoké kvalitě.

Černá, bílá a Photoshop
Určitě se vám to už stalo, při pohledu na barevnou fotografii jste si říkali, že je pěkná, ale něco tomu chybí. A pak vám to došlo, co kdyby ta fotka byla černobílá? Právě tomuto tématu se budeme věnovat. Ukážeme si jak černobílou fotografii v editoru vytvořit a jak ji upravit.

Nový objektiv od Sigmy
Sigma oznámila prodej nového objektivu APO 50-150 mm F2.8 EX DC HSM. Rozsah objektivu se při crop faktoru 1,5× změní na 75–225 mm (ekvivalent kinofilmu), což je slušný teleobjektiv s výbornou světelností po celé délce.

Další článek




Přidejte svůj názor k tomuto článku

Další podobné články

Šušká se – bezzrcadlovky Nikon již v příštím roce

Šušká se – bezzrcadlovky Nikon již v příštím roce

5 nejlepších fotoaparátů, které si můžete pořídit právě nyní

5 nejlepších fotoaparátů, které si můžete pořídit právě nyní

Pro různé příležitosti a fotožánry se hodí různé aparáty. Pokud ale chcete mít přístroj co nejvíce univerzální a zároveň vám jde o obrazovou kvalitu a neřešíte velikost váhu ani cenu, jsou nezávislé laboratorní testy tím nejlepším vodítkem.

5 vývojových cest digitální fotografie, které skončily ve slepé uličce

5 vývojových cest digitální fotografie, které skončily ve slepé uličce

Prakticky v každém odvětví lidské činnosti se objeví nápady a vynálezy, které zazáří a poté pomalu a bez většího zájmu veřejnosti utichnou. Nejinak tomu je i v oboru digitální fotografie.

Dočkáme se od Nikonu plnoformátové bezzrcadlovky? Leccos tomu napovídá

Dočkáme se od Nikonu plnoformátové bezzrcadlovky? Leccos tomu napovídá

9 nejsvětelnějších zoomů, které si můžete aktuálně koupit

9 nejsvětelnějších zoomů, které si můžete aktuálně koupit

Vhodný objektiv je obvykle důležitější, než samotné tělo fotoaparátu. Se správným ohniskem a vhodnou clonou totiž dokážete vykouzlit záběry, o kterých mnozí uživatelé standardních skel jen sní.

Nikony D850 objednané v předprodeji budou mít zpoždění

Nikony D850 objednané v předprodeji budou mít zpoždění

Nikon D850 může fungovat také jako 46Mpx filmový skener

Nikon D850 může fungovat také jako 46Mpx filmový skener

Přichází Nikon D850: s 46Mpx čipem, vylepšeným ostřením i 4K videem

Přichází Nikon D850: s 46Mpx čipem, vylepšeným ostřením i 4K videem

Spekulace o novém modelu jsou u konce. Nikon sice nestihl nový přístroj dovyvinout k datu svého stoletého výročí, nicméně podoba a parametry Nikonu D850 vypadají minimálně zajímavě. Ukázkové fotografie v článku!