Výstava Colours of the Black Light startuje 26. listopadu

6. listopadu 2011
„Vila Baltika“ a Martina Šimková, kurátorka, vás zvou na zahájení výstavy dvou umělců: Olgy Zavěršinské (Rusko) a Cezarýho Żemise (Polsko).

Výstava s názvem „Colours of the Black Light“, se bude slavnostně otevřena 26. listopadu 2011 v 18. hodin v galerii restaurace Vila Baltika v Praze-Holešovicích, ulice Kostelní 16. Následně bude otevřena do 29. ledna 2012.
 

Surreálný svět složený z naprosto skutečných prvků… Lidské tělo, které postrádá, díky zvláštnímu nasvícení, svůj obecný význam a stává se abstraktním tvarem… Technika, která poskytuje velkou uměleckou svobodu, a zároveň omezuje své výrazové prostředky… Balancovaní mezí kýčem, erotikou, hrou a…

„Colours of the Black Light“ bude tvořit zhruba dvacet snímků, nafocených v ultrafialovém světle, v pražském atelieru Cezarýho Żemise. Projektu se zúčastní, kromě dvou zmíněných autorů, také mnoho vizážistů, tvůrců graffiti a asistentů.
 

Olga Zavěršinská

Je známá spíše pod svým uměleckým jménem „Armene“, které však s Arménii nemá nic společného. Narodila se 24. prosince 1986 v Sovětském svazu a když jí byly 4 roky, změnila místo svého bydliště na Ruskou federaci, aniž by se skutečně stěhovala. Prvních 24 let svého života strávila Olga ve Voroněži, kde absolvovala mateřskou školku, gymnázium a získala univerzitní diplomy v oblasti lesního transportu a logistiky a ekonomiky. Nyní pokračuje ve vzdělávaní na postgraduálních studiích. Zkrátka proto, že se ráda stále učí.

Během svých studii však Olga zjistila, že jí něco chybí; byla to pravě fotografie. Vzala tuto výzvu vážně a nyní pracuje jako profesionální fotografka už čtyři roky.
 

Cezary Żemis
 

Narodil se ve Varšavě, v Praze žije od roku 2006. Krátké, ale důležité dobrodružství s analogovou fotografií koncem 80. let minulého století ho přesvědčilo o tom, že by se focením neměl vůbec zabývat; proto na fotoaparát ani nesahal. Tento šťastný stav se mu podařilo udržet až do roku 2008, kdy, nalákán levnou a dostupnou technikou, usmyslil si zkusit to ještě jednou. Od té doby chrlí nepřetržitou záplavu snímků a od roku 2010 je pořizuje také v ultrafialovém světle.
 

Výstavy

2010 – výstava doplňující premiéru hry Jerzého Łukosze „Druhý zkrat“, nastudované Jackem Zembrzuskym v Teatr Norwida v Jelení Góře, Polsko.
2010 – účast v Uiwank International Placard Art Festival, Jižní Korea
2011 – účast v Uiwank International Placard Art Festival, Jižní Korea
 

Partneři
 

Výstava koná se pod zašitou Ředitele Polského institutu v Praze, pana Piotra Drobniaka. Sponzorem je fotografický obchod Foto Škoda, mediálními partnery jsou měsíčník Foto Video, portály iFotoVideo.cz a Fotopatráčka.
 

Doprovodný program
 

Zahájení výstavy doprovodí koncert smyčcového dua „TRIO-1“ z Brna. Dva smyčce, které spojuje více než hudba, vám nabídnou menu složené ze specialit jak z klasické tak i moderní hudby. Dobrou chuť přejí – na housle Anna Laborová a violoncello Kristýna Uhrová.
 

Odkazy
 

www.armene.com – portfolio Olgy Zavěršinské
www.cezaryzemis.name – portfolio Cezarýho Żemisa
www.facebook.com/vila.baltika – Vila Baltika
 

Témata článku: Tiskové zprávy

Určitě si přečtěte

Vybrali jsme nejlepší mobily pro fotografování a natáčení videa

Vybrali jsme nejlepší mobily pro fotografování a natáčení videa

Proč s sebou nosit mobil a digitál, když můžete mít vše v jednom, navíc i s velmi slušnou videokamerou. Smartphony válcují nejen levné, ale už i pokročilé kompakty. Po kterých byste měli sáhnout?

27 Petr Březina

Nikon Coolpix P1000 – fotoaparát nebo dalekohled?

Nikon Coolpix P1000 – fotoaparát nebo dalekohled?

Aktuální novinka z dílny Nikonu je nástupcem modelu P900 a pyšní se přímo obřím rozsahem optického zoomu. Že bychom stáli opět na pokraji války, jejímž motem bude kdo z nás má větší objektiv?

25 Petr Březina

Yongnuo YN450: další detaily k chystané chytré bezzrcadlovce s Androidem

Yongnuo YN450: další detaily k chystané chytré bezzrcadlovce s Androidem

Fotoaparát s funkcemi mobilu a možností výměny objektivů? S takovým konceptem se nyní snaží prorazit čínská společnost Yongnuo. Model YN450 je vybaven operačním systémem, 4/3 snímačem a bajonetem Canon EF.

7 Helena Vyplelová

Vybrali jsme nejlepší kompaktní fotoaparáty, které se dnes vyplatí koupit

Vybrali jsme nejlepší kompaktní fotoaparáty, které se dnes vyplatí koupit

Malé kompaktní fotoaparáty jsou vhodné i pro pokročilé fotografy. Nabízejí výbornou obrazovou kvalitu a maximální kontrolu nad procesem fotografování. Současně jsou vždy po ruce.

25 Helena Vyplelová

Fotografie týdne: V mlžném lese

Fotografie týdne: V mlžném lese

Lesy mají od nepaměti své speciální kouzlo a magickou přitažlivost. Jsou pro nás spojené s fenoménem dostupné přírody, do které můžeme vyrazit z města, s jistým dobrodružstvím, ale také meditačním či estetickým zážitkem.

Michal Černý

Ceny TIPA 2019 potvrdily nadvládu plnoformátových bezzrcadlovek

Ceny TIPA 2019 potvrdily nadvládu plnoformátových bezzrcadlovek

Redakce odborných fotografických titulů vyhodnotily nejlepší produkty, které během minulého roku obohatily fotografický trh. Vítězné kategorie potvrzují dočasný ústup digitálních zrcadlovek ve prospěch profesionálních plnoformátových bezzrcadlovek.

15 Helena Vyplelová