DIGIarena.e15.cz

Výstava Mikrosvět 2005

Společnost Nikon pořádá do 27. října 2005 v Galerii Nikon výstavu unikátních fotografií, jejímiž autory nejsou profesionální fotografové, ale lékaři, biologové, geologové nebo vědečtí pracovníci, kteří pořizují jedinečné fotografie v rámci svého výzkumu nebo během své každodenní práce pomocí mikroskopu a k němu připojenému fotoaparátu.

Výstava se pořádá ve spolupráci se společností Optoteam s.r.o., oficiálním zastoupením divize Nikon Instruments, která distribuuje mikroskopy, stereomikroskopy, měřící mikroskopy, profilové projektory a digitální CCD kamery k mikroskopům. Na českém trhu firma působí od roku 1991 a k dispozici má tým vysoce kvalifikovaných specialistů na optickou mikroskopii. Firma působí v široké oblasti mikroskopických aplikací v biomedicínských vědách, v průmyslu, ale např. i v kriminalistice nebo geologii. Společnost Optoteam zajišťuje také záruční a pozáruční servis prodávaných přístrojů.

Společnost Optoteam s.r.o. na jaře 2005 vyhlásila pro příznivce mikrofotografií soutěž, která autorům umožnila prezentovat fotografie pořízené za použití světelného mikroskopu. Soutěž je provázána s celosvětovou soutěží Nikon Small World. Přijímání prací do soutěže bylo uzavřeno v červnu a v srpnu se veřejnost dozvěděla výsledky (www.mikrosvet.cz). Nyní máme možnost vidět vítězné a další, mimořádně zdařilé, fotografie v Galerii Nikon.

Galerie Nikon se nachází v centru Prahy v administrativní budově Longin Business Center, v ulici Na rybníčku 5, v Praze 2. Pro veřejnost je otevřena každý všední den v době od 10.00 do 18.00 hodin.

Další článek
Přidejte svůj názor k tomuto článku