DIGIarena.e15.cz

Webová stránka Jana Saudka a jeho pravé ruky

Seznam kapitol
Je velmi málo významných fotografů, kteří by dnes ještě neměli své webové stránky – a platí to samozřejmě i pro ty české. K internetu je napojena většina počítačů, webovou prezentaci fotografa tak vyhledá mnohem víc lidí, než kolik si například koupí jeho knižní monografii (často velmi drahou).
Webová stránka Jana Saudka a jeho pravé ruky

Na internetu navíc autoři své fotografie stále doplňují a aktualizují (s větší či menší pravidelností), nabízejí čtenářům nové informace o své současné tvorbě, případně zveřejňují seznam plánovaných nebo již i uskutečněných výstav.

K jednomu z průkopníků této moderní prezentace patří dnes u nás i ve světě nejznámější současný český fotograf (ať chceme, nebo ne) Jan Saudek. Od začátku tohoto roku mají jeho webové stránky www.saudek.com (doménu .cz má zaregistrovanou jedna z internetových prodejních galerií) novou podobu – nejvýznamnější změnou je propojení prezentace se svojí bývalou přítelkyní Sárou Saudkovou. Saudkův vliv na její tvorbu je více než zřejmý a nikým neskrývaný, propojení obou dříve rozdělených webů je tak logické – zvláště uvážíme-li, že Sára může být důstojnou pokračovatelkou Janem započatého díla…

Klepněte pro větší obrázek
Úvodní stránka webu

Většina z nás asi na úvodní obrazovce nejdříve klepne na její levou část – podceňování té pravé však není na místě. Ironií je, že ani na jedné fotografii není pro oba autory typická žena, ale naopak sám Jan Saudek. Ten je zde podepsán i s jeho tradičním podtitulem Fotograf český. Sára je dále uváděna (troufám si říct že neprávem) pouze jako „Janova pravá ruka“. Výběrem jednoho z nabízených jazyků postoupíte dále.

Provedení stránek obou autorů je zcela shodné. Funkčnosti nelze nic vytknout, grafické zpracování je však až příliš strohé a neodpovídá významu obou fotografů. Úvodní stránku tvoří aktuality – většinou zprávy o Cowparade Praha 2004, které se oba autoři účastní - Sářinu krávu jste již možná viděli u Rudolfina, Janovu pak na Jungmanově náměstí a v ulici Na Příkopech. Dlužno podotknout, že rozhodně patří k těm zdařilejším.

Klepněte pro větší obrázek
Aktuality

 

 

 

 

 

Další kapitola
Seznam kapitol


Přidejte svůj názor k tomuto článku